Drugi rok łowienia - efekt zerowy .

/ 32 odpowiedzi
W zeszłym roku zacząłem przygodę ze spiningiem- efektów zero 
.łowisko to głównie rzeka Gwda. 
rybka67


Co w tym dziwnego? (2012/08/25 21:17)

ponczu2


Wszystko przyjdzie z czasem kolego, wędkuję od 3 lat, w tamtym roku zacząłem spinningować efekty zero nic w ogóle, masa zerwanych przynęt.... Nie poddawałem się, po godzinach spędzonych nad wodą było coraz lepiej... Musisz poznać wodę, nauczyć się prowadzić odpowiednio przynętę itp tak jak to było u mnie, lecz ja mogę powiedzieć że już to potrafię dzięki mojemu "nauczycielowi"

Pozdrawiam  (2012/08/25 21:48)

klu222


Adam, wędkarstwo uspokaja, czasami lepiej jak ryby nie biorą, bo jak się taka urwie to więcej nerwów, a tak już bardziej poważnie, wędkuję sporo lat, a spektakularnych efektów nie mam, ale masz super łowisko, Gwda, chciałbym mieszkać w tamtych okolicach, trochę cierpliwości i połamania kija

(2012/08/25 22:00)

szymides


kombinuj z przynętami itp.  (2012/08/25 22:05)

altershepi


Spininguję również od tamtego roku... wyniki... hmmm w tamtym w roku jeden szczupaczek 32cm.... w tym jakieś 15 sztuk w tym tylko jeden wymiarowy 51 cm.... a że teraz posucha... wiozłem się za bolenie... pierwszy po 2 miesiącach zmagań 70cm i 3kg... :D Szczupaki wszystkie na gumy... tylko jeden 42cm na gnoma 2 się połakomił. Na żywca największy miał 55cm... :( Tak cholerne nienawidzę tej metody a jednak lepszy wynik :(

(2012/08/25 22:21)

z@mela


2 lata bez wyników  troche słabo ALE w gruncie rzeczy   sie nie dziwie  bo wiem jak jest i wielu moich znajomych schowalo  spinning za szafe  po tym jak ich zarazilem   tak samo szybko im minelo z braku wyników  i sporej ilosci zerwanych przynęt .

Na jakie  ryby sie nastawiasz ze nie masz wyników ?? szczupaki ?- odpuśc  do października  i poszukaj innych lowisk.

Zacznij  nastawiać sie na okonie  bo  te mniejsze sa stosunkowo latwe do złowienia  i zawsze czlowiek  troche sie nimi podbuduje :) (2012/08/25 22:36)

u?ytkownik64718


Cóż mogę powiedziec jak na dwa lata to bardzo słabo . (2012/08/25 22:39)

bonek18


spróbuj z okonie. To jest bardzo wdzięczna ryba. Wiadomo też musisz trochę pokombinować ale efekty powinny być lepsze niż ze szczupłym. (2012/08/25 23:08)

z@mela


słąbo słabo ale  trzeba wziac pod  uwage okreg  w ktorym  chlopak lowi bo  region regionowi nie rowny .   Łódzki , Kaliski  to najwieksze bezrybie  w PL  wiec  tu mnie nie zdiwi wpis ze 5 lat bez  szczup[aka  ktos chodzi  ze spinem. (2012/08/25 23:20)

ponczu2


Ja w tym roku złapałem już około ponad 30 spokojnie, od czerwca:) lecz dwa tylko wymiarowe 51 cm i 54 cm ;) (2012/08/26 10:28)

89krzysztof


Ja w tym roku złapałem już około ponad 30 spokojnie, od czerwca:) lecz dwa tylko wymiarowe 51 cm i 54 cm ;)

Około ponad spokojnie czego ?Bo szczupaków niewymiarowych to u mnie można przy dobrym żerowaniu trafić i z 20 przy jednym wypadzie. Ale to takie pistolety po 20cm. Tak jak ktoś wyżej zauważył, okręg okręgowi nierówny, woda, wodzie też.  (2012/08/26 10:40)

hubu1234


ja na twoim miejscu rzuciłbym ten spinning w cholerę i przerzucił się na spławik i grunt (2012/08/26 10:58)

u?ytkownik103891


tak gwda to masakra rzeka studnia tutaj złapać rybę to typowy FUKS spiningowo to pustynia daj sobie spokój bo zamiast się cieszyć wędkarstwem dostaniesz nerwicy , bo niestety koło Piły kupa wody ale pustej bo w PZW siedzą barany nic nie robią tylko pierdzą w stołki tak jak to wszędzie widać za rządów POjabanych TUSKISTÓW. Paliwo po 6 zł hhhaha nawet się nie opłaca na grzyby pojechac bo taniej na rynku wychodzi przy tej cenie no ale jeździmy dla przyjemności tylko kooorwa ile ta przyjmeność kosztuje do chooja wafla . Ludzie opamiętajcie się i nie słuchajcie tego pjerdolenia tych kootasów z PO to zakłamana banda złodziei i tylko złodziei ... (2012/08/26 11:10)

sienik


zacznij od obrotowek, najlepiej meppsy w rozmiarach nr 3 poniewaz to przynęta ktora nie wymaga duzych umiejetnosci prowadzenia, a rozmiar 3 jest uniwersalny zarowno na szczupaka jak i ladnego garbusa :) (2012/08/26 11:11)

u?ytkownik103891


chłopie w gwdzie nie ma ryby od tego trzeba zacząć w studni nie złapiesz nic to proste (2012/08/26 11:13)

pioter94


Gwda jest to bardzo trudna rzeka która ukrywa piękne okazy drapieżników. Radziłbym ci przenieść się na jakieś jezioro w okolicy Piły takich zbiorników jest masa. Tam podszkolisz sobie umiejętności i dopiero po kilku latach doświadczenia możesz ruszać na rzekę. Pozdrawiam i życzę powodzenia. (2012/08/26 11:16)

u?ytkownik103891


pioter wszędzie są rekordowe okazy ale w jakich ilościach ???? co??? 1 na 100 km , średniej ryby zero popatrz na takie pilskie wody jak zalewy, gwda jeziora stobno jelonki etc tutaj nie idzie złapać wymiarowej płotki z marszu więc o czym my mówimy??? (2012/08/26 11:20)

u?ytkownik103891


koło Piły piękna woda Gwda niedaleko noteć , zalewy, jeziora stobno , jenlonki niedaleko złotówskie perełki a ludzie naipjerdalają do szczecina na odrę ;-)))) to mówi samo za siebuie że te barany z  PZW to siedza tylko i walą kupę o ochronie wód i zarybianiu nie mają pojęcia i nie chcą mieć w doopie to mają taka prawda lubią złapać wedkarza jak stanie nieprzepisowo albo te szmaty policyjne co tylko za pasy umieją mandaty wlepiać pojebany kraj i rzadzący debile ;-))))) (2012/08/26 11:26)

u?ytkownik103891


tak na marginesie jak się jedzie na gwdę w kierunku dobrzycy piekna rzeka woda super miejscówki i co??? tam jest zero ludzi bo zero ryby kiedyś trochę leszcz tam brał teraz jest pustynia a ponoc głowacica debile zarybiły która wycięła białą rybe i nic nie ma zero ... niech ktoś mi pochwali sie że na rzece gwdzie łapie ryby regularnie ? nie ma takich bo gwda to studnia sam tego doświadczyłem sa piekne miejscówki a płotki mi brały po 7-10 cm ;-))))))))))) to sa realia  (2012/08/26 11:30)

Zander51


Spokojnie panowie. Zanim ojciec dał mi spinning do ręki, to od dwóch lat czytałem Wiadomości Wędkarskie. Czytałem Putramenta "Taniec boleni", feletony niezapomnianego Zagłoby ( Mieczysława Pawlikowskiego o połowach pstrągów) w Przekroju i uczyłem się "czuć wędkarstwo". Musiałem to sobie wyobrazić po swojemu. Słuchałem uwag doświadczonych wędkarzy, podlądałem jak prowadzą blachy. Na swoje ryby zapracowałem najpierw wiedzą a potem doświadczeniem. Nie ma innej drogi do sukcesów... (2012/08/26 12:32)

pioter94


Faktycznie na Gwdzie jest mało ryby, a jeszcze mniej okazów. Wędkarze znający tą wodę łowią ładne rybki. Odwiedzam pewien sklep wędkarski w którym dzielą się informacjami jak było nad wodą. Jeden facet regularnie łowi płocie po 30 cm. Ale tak jak mówiłem wcześniej trzeba znać tą rzekę. (2012/08/26 12:51)

DJKP


... ojtam ojtam... metody, jaka przynęta ... Jak  ma szczupak zaatakować to zaatakuje. w połowie sierpnia ok 14:05 drugi rzut i zaatakował szczupak ponad 50cm na białą gumkę (twister chyba). Głodny był i już. Pozatym na wodzie widać czy drapieżnik żeruje... Mam rację czy nie?! (2012/08/26 12:54)

berthold


Ja w tym roku złapałem już około ponad 30 spokojnie, od czerwca:) lecz dwa tylko wymiarowe 51 cm i 54 cm ;)

Około ponad spokojnie czego ?Bo szczupaków niewymiarowych to u mnie można przy dobrym żerowaniu trafić i z 20 przy jednym wypadzie. Ale to takie pistolety po 20cm. Tak jak ktoś wyżej zauważył, okręg okręgowi nierówny, woda, wodzie też. 



pistolety po 20 cm ale w marcu kwietniu znajdziesz w TESCO te większe ,,ciekawe  skąd oni biorą te szczupaki w dodatku okres ochronny .hodowli szczupaka prywatnej raczej nie ma (2012/08/26 13:05)

przemasdhw


słąbo słabo ale  trzeba wziac pod  uwage okreg  w ktorym  chlopak lowi bo  region regionowi nie rowny .   Łódzki , Kaliski  to najwieksze bezrybie  w PL  wiec  tu mnie nie zdiwi wpis ze 5 lat bez  szczup[aka  ktos chodzi  ze spinem.

hehe ja łowie w Łodzi i faktycznie na początku myślałem że same studnie ale tu po prostu trzeba znaleźć sposób teraz już nie mam wyjścia na ryby bez rezultatu. W sumie się ciesze że u nas nie ma eldorado jak na prywatnych stawach gdzie bez zanęty ryby biorą...

Do autora kombinuj jak najwięcej i zmieniaj miejsca aż znajdziesz sposób, jeżeli łowisz na spina to zmieniaj tor prowadzenia przynęty u mnie się sprawdza: " przy średniej prędkości zwijania trzy puknięcia do góry, dwa w boki. Robisz tak do samego brzegu i nie odpuszczaj przy brzegu bo często szczupły odprowadza rybkę do samego brzegu". Wybierz ładne miejsce i rzucaj po 7-8 razy po czym zmień gume, blache itd po wykorzystaniu wszystkich swoich przynęt zmień miejsce i tak do uzyskania rezultatów. (2012/08/26 15:37)

u?ytkownik103891


ahhahaha kombinuj kombinuj to tak jak z kulkami proteinowymi miliony zapachów smaków a gówno warte bo jak ryby nie ma w wodzie to możesz sobie złote bobki wrzucić a nic tego nie dotknie. Być może z łodzi jak pływasz po Gwdzie i noteci to coś tam złapiesz ale raz na 20 razy ;-)))) tak to jest w realu  (2012/08/26 15:56)