Zaloguj się do konta

Drop Shot - sprzęt i dobór haczyków?

utworzono: 2014/01/15 18:18
grzes0000

Witam kolegów

Zamierzam w tym roku wypróbować metodę a Drop Shota, dużo na ten temat czytałem lecz nie wszystko jeszcze wiem i dlatego chciałbym Was zapytać o kilka rzeczy;

Czy lepiej jest stosować w tej metodzie plecionkę, czy żyłkę i jakie parametry mają mieć?
Ciężarki stosowane do tej metody lepiej stosować walcowate, czy kuliste - gdzieś czytałem że te kuliste nie plączą się tak często na dnie jak walcowate?
Jak dobrać wagę ciężarków? Dobiera się je do konkretnych wielkości przynęt, czy to nie ma znaczenia, a chodzi tylko o to aby wyczuć ciężarek po opadnięciu na dnie?
Kolejne pytanie to jakie rozmiary haków dobralibyście do tych konkretnych przynęt (załączone na rys.)?

1. 14cm
2. 9,8 cm
3. 11 cm

Czy w ogóle łowił ktoś na przynęty Royal Fishinng, ponieważ mało ich w ofercie i są tańsze od innych marek?

I ostatnie pytanie, polecił by ktoś konkretną wędkę na drop shota dostępna na allegro w cenie do 100 PLN ( jeśli możliwe jakieś linki do konkretnych pozycji to zgóry dziękuję).

Zdaję sobie sprawę że mnóstwo zadałem pytań, ale kto pyta to nie błądzi. Liczę na Waszą pomoc Koledzy.

Pozdrawiam

[2014-01-15 18:18]

nata

Generalnie zaleca się stosowanie plecionek jednak ja stosuję żyłkę 0.35i fluorocarbon 0.4 taki zestaw mi się sprawdza.Specjalny ciężarek do drop shota to moim zdaniem tylko kwestia wyciągnięcia kasy, z powodzeniem można stosować stare główki jigowe lub zwykłe gruszki na krętliku. Przy pomocy kleszczy można zmienić krętlikw specjalny zacisk. Gramaturę dobierasz do warunków łowiska.Kształt ołowiu jest bez większego znaczenia.Wielkość haka dobierasz w taki sposób aby stanowił on 1/3 długości przynęty.Co do przynęt  Royal Fishinng się nie wypowiadam, nie miałem przyjemności nimi łowic. Wędka powinna być typu fast z miękką szczytówką ale nie wklejanka. W moim przypadku jest to dragon millenium 5-25 [2014-01-15 21:46]

grzes0000

Wielkość haka dobierasz w taki sposób aby stanowił on 1/3 długości przynęty.

Nie bardzo rozumiem dobór tych haków do przynęty.
Przynęty są zbrojone hakiem zaraz na samym jej początku a nie w 1/3 jej długości.

[2014-01-18 16:01]

khakiprichi

Wielkość haka dobierasz w taki sposób aby stanowił on 1/3 długości przynęty.

Nie bardzo rozumiem dobór tych haków do przynęty.
Przynęty są zbrojone hakiem zaraz na samym jej początku a nie w 1/3 jej długości.

Zbroisz różnie w zależności od długości,wielkości przynęty, rodzaju użytego haka, ja używam offsetowych
i zbroję tak jak w dwóch dolnych przykładach, a zbrojenie na samym początku gumy według mnie to słaba opcja przy polowaniu na sandacza 90 % brań nie zatniesz i jeszcze sandacze będą ściągać tak zakładaną gumę, w ten sposób jedynie na okonia z małymi przynętami...
[2014-01-18 17:10]

grzes0000

Dziękuje Kolego za dokładne wyjaśnienie tematu.
Pozdrawiam
[2014-01-19 21:00]