Zaloguj się do konta

Drop-shot sandacz

utworzono: 2011/09/06 22:10
ZanderHunter

Witam!,Koledzy napiszcie jak wam idzie połów sandaczy metodą drop-shot jeżeli oczywiście taką metodą łapiecie.Czy waszym zdaniem ta metoda w ogóle się sprawdza podczas połowu mętnookiego? czy warto ją stosować? jakie są w ogóle Wasze odczucia względem tej techniki połowu.
[2011-09-06 22:10]

Tomekoo

no mój znajomy łapie nią okonie.i wyjeżdżają szt po około 40cm.i mówi że łowił kiedyś tą metodą chyba na bytyniu to złowił tam 4 sandacze po 50cm i dwa szczupłem po 4kg!no a co do łapania sandacza to wypytałem go o to i stwierdził że biorą na to owszem ale tylko jeśli jest ich troszkę w zbiorniku.z tym że przyłów ich jest dość częsty,ale w większości to małe smoczki. [2011-09-06 23:00]

grahamx71

Ja także chcę spróbowac na dobre tej metody bo niezbyt się do niej przyłożyłem chociarz raz spróbowałem ale wiadomo jak to jest za pierwszym razem - złapałem niewielkiego klenia ale branie było naprawdę energiczne. Mój kolega przez cały sezon korzysta z tej metody i ma rewelacyjne wyniki, sandacze, szczupaki, brzany, sumy więc muszę go podpytac o szczegóły. Bardzo często wedkuje we Wrocławiu koło mostu Warszawskiego gdyz miejsca tam sa dostępne tylko i wyłącznie z murka o wysokości 3 metrów i  ztego murka własnie łowi - ciekawi mnie tylko jaką żyłkę urzywa żeby te ryby podciągnąć 3 m do góry? [2011-09-07 08:03]

ZanderHunter

Ja także chcę spróbowac na dobre tej metody bo niezbyt się do niej przyłożyłem chociarz raz spróbowałem ale wiadomo jak to jest za pierwszym razem - złapałem niewielkiego klenia ale branie było naprawdę energiczne. Mój kolega przez cały sezon korzysta z tej metody i ma rewelacyjne wyniki, sandacze, szczupaki, brzany, sumy więc muszę go podpytac o szczegóły. Bardzo często wedkuje we Wrocławiu koło mostu Warszawskiego gdyz miejsca tam sa dostępne tylko i wyłącznie z murka o wysokości 3 metrów i  ztego murka własnie łowi - ciekawi mnie tylko jaką żyłkę urzywa żeby te ryby podciągnąć 3 m do góry?



      Witaj! Napisz jak już się coś dowiesz od kolegi w ww.temacie,jestem bardzo ciekaw jakiego sprzętu używa? jaką technikę stosuje podczas podawania przynęty w takiej rzece jak Odra oraz jakie jego zdaniem są najlepsze wabiki?.

Pzdr.
[2011-09-07 21:10]

Tomekoo


     Witaj! Napisz jak już się coś dowiesz od kolegi w ww.temacie,jestem bardzo ciekaw jakiego sprzętu używa? jaką technikę stosuje podczas podawania przynęty w takiej rzece jak Odra oraz jakie jego zdaniem są najlepsze wabiki?.

Pzdr.

z tego co mi mówił kolega nie używa on kija o typowo szczytowej akcji,używa również plecionki i dalej przyponu z żyłki na krętliku.co do kija nie używa wklejek bo są za sztywne i przynętą nie da się "bujać" takie prowadzenie nadkarstkiem.podciąga przynętę po opadzie a nastepnie podciąga ją tak aby bujała się w miejscu :) [2011-09-08 11:11]

szymbor

" z tego co mi mówił kolega nie używa on kija o typowo szczytowej akcji,używa również plecionki i dalej przyponu z żyłki na krętliku.co do kija nie używa wklejek bo są za sztywne i przynętą nie da się "bujać" takie prowadzenie nadkarstkiem.podciąga przynętę po opadzie a nastepnie podciąga ją tak aby bujała się w miejscu :) "


Wklejanka odpada za miękka ... poddaje się prądowi i możemy sobie machać a przynęta i tak nie będzię się ruszała jak my byśmy chcieli ....

Najlepsze są kije o akcji fast, sztywne a zarazem czułem .... dobrze jak mają pod kołowrotkiem goły blank .... jak nie to można trzymać palucha wskazującego na blanku ...

Krętlik w dropsie ? ... moim zdaniem tylko w przypadku zastosowania grubego fluorocarbonu kiedy ciężko jest robienie węzła łaczącego z plecionką ....
Lepsza braca oraz czucie przynęty jest wtedy kiedy nie używamy krętlika ... nam się może wydawać że w prądzie machamy przynętą a tak naprawdę czujemy krętlik ....

Plecionka jak najbardziej wskazana ...
[2011-09-08 17:40]

ZanderHunter

Najlepsze są kije o akcji fast, sztywne a zarazem czułem .... dobrze jak mają pod kołowrotkiem goły blank .... jak nie to można trzymać palucha wskazującego na blanku ...


Czyli Piotrku,mam uważać że kijek od Dragona z serii Guide Select którego zamówiłem nada się do metoty Drop-Shot jak najbardziej!.

Pozdrawiam.

[2011-09-08 18:29]

szymbor

nie wiem o Dragonach mam złe zdanie .....

Każdy kij się nada który jest sztywny a zarazem czuły .... ja łowię kijem Pstrągowo okoniowym Spro Passion Premimum Carbon Light Spin 240 c.w 10-28 ....

Powiem Tak ... ważne aby kij nie był kluchowaty .... przerobiłem 5 marek kiji zanim znalazłem tego Spro ... i ten nadaje się znakomicie ...
[2011-09-08 19:41]

Najlepsze są kije o akcji fast, sztywne a zarazem czułem .... dobrze jak mają pod kołowrotkiem goły blank .... jak nie to można trzymać palucha wskazującego na blanku ...


Czyli Piotrku,mam uważać że kijek od Dragona z serii Guide Select którego zamówiłem nada się do metoty Drop-Shot jak najbardziej!.

Pozdrawiam.


A co w końcu Kolega zamówił? Tego Fanaticka czy Stinga?
[2011-09-08 22:23]

Tomekoo


Kumpel używa kija lekko przechodzącego w parabole akurat i łowi zazwyczaj na jeziorach:)a używa fluorocarbonu ze względu na częste przyłowy szczupaków:)a skoro ma dobre wyniki to chyba nie jest złe rozwiązanie z krętlikiem:) [2011-09-08 23:30]

ZanderHunter

Najlepsze są kije o akcji fast, sztywne a zarazem czułem .... dobrze jak mają pod kołowrotkiem goły blank .... jak nie to można trzymać palucha wskazującego na blanku ...


Czyli Piotrku,mam uważać że kijek od Dragona z serii Guide Select którego zamówiłem nada się do metoty Drop-Shot jak najbardziej!.

Pozdrawiam.


A co w końcu Kolega zamówił? Tego Fanaticka czy Stinga?
 

Witaj Tomku!@Tomas*81 oraz @Tomekoo. Zamówiłem Fanaticka 2.75m cw.5-25g w przyszły czwartek do odbioru.

Pzdr.

[2011-09-09 15:50]

mazak33

lowilem tym sposobem 4 razy i nie zlowilem nic i zrezygnowalem z dropa [2011-09-09 16:46]

Tomekoo


Witaj Tomku!@Tomas*81 oraz @Tomekoo. Zamówiłem Fanaticka 2.75m cw.5-25g w przyszły czwartek do odbioru.

Pzdr.

I ja nie długo będę miał Guida więc się poszaleje razem;)

[2011-09-09 23:21]

Iras1975

Ja przełowiłem cały sezon (2009) drop shotem i miałem super wyniki, teraz już rzadko łowię bo koguty biją na głowę wszystko jeśli chodzi o łowienie sandaczy i dużych okoni ale i tak drop shot jest moim zdaniem skuteczniejszy od zwykłych gumek jednak nie jest to metoda dla amatorów;) jak ktoś jest "słaby" w spinningu to radzę odpuścić bo szkoda pieniędzy lepiej kupić koszyk i iść do lasu na grzyby(żarcik). Ja jednak drop shota totalnie przebudowałem i stał się pikielnie skuteczny, można obejrzeć to na moim filmiku na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=xPtUtmeCEc8 [2011-09-10 11:07]

szymbor

[2011-09-11 12:46]

biohazard1

Łowię na DS sandacze, okonie w Szczecinie. Wynki bardzo dobre. Łowię z łódki i z nabrzeża. Z nabrzeża wysokości ok 1,5m dobrze się łowi bo plecionka tworzy duży kąt z wodą. Jeśli chodzi o wędki to używam obecnie Dragona millenium power jig 5-25 2,25m. Jest to wklejanka o superszybkiej akcji i minimalnym ugięciu. Działa fajnie i nie ma dla mnie znaczenia  że to wklejanka. Nie "podryguję" przynętą ale delikatnie ją podciągam po około 5-10cm tak żeby ciężarek cały czas sunął po dnie. Na tym kiju taka praca się sprawdza i można ją tą wędką wykonac z łatwością. Używam plecionki teraz 0,18 ale wcześniej 0,15 i inne do której na krętliku i agrafce doczepiony jest fluorokarbon z hakiem i ciężarkiem. Cięzarek ma 25 gram bo lubię jak mocno leży na dnie, jest wtedy dobrze naprężona plecionka mimo uciągu wody dobrze czuć podciągania ciężarka po dnie. Jak sandacz uderzy w taki napięty zestaw to bardzo dobrze to czuć bo to tak jak uderzenie w strunę., Czuć to na kiju bardzo dobrze a gdy atakuje delikatnie widac na szczytówce. Przynęty: małe rybki, larwy, raczki, twistery, robaki ale widzę że niektórzy nabijają zwykłe ripery i też łowią. Chyba szczeciński sandacz nie jest zbyt wybredny;-/

Moja refleksja nad tą dyskusją jest taka że za bardzo przywiązujecie wagę do sprzętu, wiązania zestawu itd. Jak widzę na jakie wędki dziadki w szczecinie łowią sandacze to byście nie uwierzyli. Makarony takie że szok, piszczące kołowrotki, żyłki chyba z lidla i takie tam. Nie ma jednej recepty. Po prostu wszystko zależy od gustu wędkarza, przyzwyczajenia, poza tym trzeba umieć się dostosować do sprzętu i warunkow. Zmienić trochę technikę jak trzeba. Nawet dobry sprzęt sam nie łapie. 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam i zachęcam do DS. 

 

[2013-01-10 10:09]

Rytan79

Witam. Mieszkam w Duisburgu lowie głównie W Rhein i Ruhr. Co do metody DropShot powiem tyle ze jest zabojcza na sandacza. Zdecydowana wiekszosc okazów powyżej 60cm, okonie 50cm również sie zdążają. Co do kijka używam cormoran Red Master Drop Shot cw 3-30, 270cm


[2014-06-30 21:37]

Często sięgam po tą metodę jednak nigdy nie łowiłem na nią z myślą o polowaniu na sandały. Wszystkie mętnookie złowione przeze mnie na drop shota to przyłowy. Myśle że metoda bardzo dobrze by się sprawdziła jednak ja wole standardowy opat w którym lepiej się czuje.


Pozdrawiam Boczny trok
[2014-06-30 21:44]

grzes0000

Witam

Ja zakupiłem do tej metody;
Mikado Black Draft UL Spin 260 do 15g
Producent pisze że jest to precyzyjny spinning z wklejaną ultraczułą szczytówką, więc pomyślałem, że do tej metody będzie odpowiedni.

Stosuje przynęty dedykowane do drop shota długości ok 11cm.
Łowiłem na czterech różnych zbiornikach, stosowałem różne kolory gum i nić nie złapałem.
Przynęta ładnie w wodzie pracuje, ciężarek 15 g i nic się nie dzieje.
Może ktoś mi podpowie jakie błędy mogę robić lub czy sprzęt jest odpowiedni.
Myślałem że może gumy są za duże.
Jakiej długości przynęty stosujecie np na okonia lub szczupaka?

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi z Waszej strony.
[2014-07-04 18:23]