Zaloguj się do konta

Drop shot dobrze zrobiony lepszy od kopyta - polec

utworzono: 2009/11/18 17:53
Norbert Stolarczyk

Witajcie Koledzy ostatnimi czasy zaznajamiam się z metodą DROP SHOT z używanymi przynętami, wiązaniem zestawu itd. Uważam że to byłby dobre dla mnie rozwiązanie wybierając metodę DROP SHOP ponieważ z jako takim opadem w przypadku połowu na kopyto mam troszkę problemy (wtajemniczeni wiedzą o czym mówię)
Mam pytanie czy ktoś z Was Kolegów miał już okazję połowów tą metodą liczę na to że podzielicie się ze mną doświadczeniami w tej dziedzinie.
Pozdrawiam
[2009-11-18 17:53]

Testowałem już tę metodę niestety bez rezultatów. Mimo to uważam ją za godną polecenia. Podaję Ci link do mojego artykułu o tej technice łowienia. Może Ci sie przyda http://marfish.pl/articles.php?id=15 [2009-11-18 18:26]

Norbert Stolarczyk


Dzięki Marku ciekawe przy okazji zobaczyłem kolejny węzeł oglądałem filmy fakt faktem bardzo krótkie na niektórych z nich przedstawiono pracę w akwariach gdzie rybka nie poruszała się przy pomocy nurtu jak to się ma w przypadku rzeki tylko podrywana była do góry i puszczana a to chyba oznacza że na wody stojące też się ta metoda chyba nadaje ? [2009-11-18 18:37]

pawel1980

właśnie jestem zainteresowany z metodą DROP SHOT. jak się uzbroiłem zestaw na drop shot T2 to na drugim rzucie miałem od razu branie wziął szczupak o 60 cm dł.łowiłem z brzegu a oprócz tego zestawu rzucałem ripperami ,twisterami i nic nie brały!!!! [2009-11-18 18:49]

Drop Shot to metoda na wody stojące i płynące. Ja powiedziałbym nawet że na wodach stojących łatwiej się nią łowi. Łowienie tą metodą w rzece wymaga więcej wprawy. Mam zamiar jeszcze w tym roku popracować tą metodą na Odrze. [2009-11-18 19:30]

Może jeszcze nie potrafię zbyt dobrze łowić tą metodą ale w pewnych warunkach jest godna polecenia, np w oczkach między roślinnością. Osobiście wpuszczam tam spinnerbaity a w innych miejscach wolę boczny trok. Pozytywne jest to że w sklepach dosyć szybko pojawiły się akcesoria i przynęty do tej metody - boczny trok nie miał tak łatwego startu. [2009-11-18 19:43]

Norbert Stolarczyk

czekam na wypowiedzi kolegów odnośnie DROP SHOT
pozdrawiam [2009-11-19 10:14]

Przy miękkim dnie neutralizuje obciążenie .Doklejam kawałek styropianu.Opóźnia to opad i nie grzęźnie w mule.Wykonałem też sobie {nie wiem jak to nazwać} "lekko przeciążoną kule wodną","pałeczka tyrolska z rurką" im więcej wody a mniej powietrza to dalsze rzuty .
[2009-11-21 08:51]

Norbert Stolarczyk

??? [2009-11-22 15:48]

Norbert Stolarczyk

Przywracam temat ponieważ widzę klika nowych osób na portalu być może będą mogły się wypowiedzieć
pozdrawiam. [2009-11-25 21:12]

.......jestem od kilku dni na portalu więc odkrywam dopiero nowe fora , jestem zainteresowany ta forma wedkowania i pewnie jak ty ogladałem te same filmiki ale interesuja mnie wyniki , jeden z kolegów napisał cos o szczupaku , ale jak widze szału nie ma ,jak kazda metoda pewnie ma swoich zwolenników i przeciwników ale wszystkiego nalezy poróbowac ,pozdrawiam i połamania [2009-11-26 02:26]

bosman1974

Też mam zamiar w tym roku w wakacje powędkować tą metodą. Z przeczytanych przeze mnie artykułów wydaje się ona bardzo skuteczna. Zobaczymy jak to będzie u mnie. Pewnie trzeba będzie trochę poćwiczyć zanim przyjdą efekty.
[2010-01-25 11:39]

karoltsu1

Witam...Marekmalman napisał dobry artykuł,aczkolwiek jako obciążenie wymienił ciężarki podłużne-z czym się nie zgadzam.Używaj okrągłych z tzw.wykałaczką-po to wymyślono ten ciężarek,by moc niezalezienie od miejsca wiązania haka regulować(przesuwnie-góra/dol)wysokość pracy przynęty.Kula jest mniej zaczepowa od podłużnych(mniemam ze umknęło to Jego uwadze,z racji dużej ilości zawartego w tekście materiału),oraz nie powoduje przy podnoszeniu z dna nienaturalnego bocznego ruchu.Aczkolwiek-możliwe ze w warunkach lodowiskowych w jakich On stosuje Drop Shot jest to bez znaczenia.Co do stosowania linki-proponuje plecionkę(najlepiej fluo),na okonie-0,06/0,08,z sandaczem włącznie-na szczupaka zdecydowanie grubsza.Drop Shot jest metoda wertykalna-pionowa,do obławiania zatopionych przeszkód,tak wiec i kula i plecionka w tej technice jest pomocna.Przynęta;jeśli gumy to reguła:czysta woda=kolorystyka jak najbardziej rzeczywista do pokarmu drapieżnika,a jej praca odrobinę stonowana(ruchy góra/dol,prawo/lewo),bez ściągania korbka.Mętna woda=kolory fluo z odrobina czerwieni,oraz agresywniejsza praca-może być skrzydełko na krętliku.Od 3 lat eksperymentuje na rzece z woblerami przy Drop Shot(mały ster,mały rozmiar+grzechotka),wyniki nie są powalające-ale ile przy tym frajdy.Z pewnością nie wyczerpałem całego tematy-jeszcze się odezwę.Powodzenia.
[2010-01-25 12:49]