Zaloguj się do konta

Drgający spławik na rzece brak brań

utworzono: 2013/06/21 22:16
michal82

Witam serdecznie, Panowie potrzebuję waszej pomocy i to do niedzieli:)

Łowię rybki już od dobrych 20 lat i nigdy nie spotkałem się z taką zapaścią, spędziłem ostatnie dni na rybach na rzece, łowię na drgającą i spławik, wszystko oczywiście jak należy przyponiki, zanęta itp.

 do zanęty dodaje
- makaron
- przenice
- kukurydzę
- robaki
- płatki owsiane

Ryby też w rzece są widać i to dość spore leszcze, jednak kompletnie nic ani nawet mały leszczyk ani linek się nie zaplątał, czasami trafi się okonek na czerwonego ale to definitywnie poniżej oczekiwań


Jakieś pomysły???
[2013-06-21 22:16]

lynx

Jeżeli łowisz 20 lat to chyba tym tematem sobie  z nami pogrywasz.
Moja rada. Jeżeli ci nie bierze to weź połówke i zakąskę i ty pobieraj, przynajmniej nie będzie ci szkoda.
[2013-06-21 23:42]

plotka97

może przypon troszkę trzeba wydłużyć. [2013-06-25 16:08]

Kowal73

Witam:),ja myślę że rybka przeżarta jest i tyle:),po tych powodziach to w wodzie mnóstwo robaków wszelkiego gatunku pływa:)))) [2013-06-25 16:13]

Romuald55

Może się zdarzyło,że żona w Twoim wędkarskim wiadrze umyła podłogę dodając środki myjące.Masz z głowy brania na jakiś czas.Albo nie umyłeś wiadra po zanęcie i ciut zapleśniało.Ryby wyczuwają różne zapachy i wiele zapachów je po prostu odstrasza.My tego nie czujemy ale dla ryb to może być odstraszacz.Pojemników na zanętę nie powinno się używać do innych celów.Należy tez dbać o ich czystość.

[2013-06-25 16:58]

lynx

Może się zdarzyło,że żona w Twoim wędkarskim wiadrze umyła podłogę dodając środki myjące.Masz z głowy brania na jakiś czas.Albo nie umyłeś wiadra po zanęcie i ciut zapleśniało.Ryby wyczuwają różne zapachy i wiele zapachów je po prostu odstrasza.My tego nie czujemy ale dla ryb to może być odstraszacz.Pojemników na zanętę nie powinno się używać do innych celów.Należy tez dbać o ich czystość.


To prawda. Nawet jak rece czyms jadą /np srodkiem na komary/ to tez gorzej z braniami. Papierosy też.
[2013-06-25 21:27]

karolj

kolego u mnie w okręgu od tygodnia wędkarze narzekają na brak brań i połowów, dziś byłem i sporadycznie ktoś gdzieś jakiś drogiazg złapał, a ogólnie lipa na maxa [2013-06-25 22:06]

dunster35

Ja tu mam inne rady niż koledzy u góry.:
-Na 1,5kg zanęty daj 80 ml melasy(oczywiście rozcieńczoną).
-Kolejnym ważnym składnikiem na leszcza jest pęczak i otręby którego nie ma w twojej zanęcie.
-Jak nie bierze na czerwonego to polecam zwyczajną kukurydzę .

Pozdrawiam:)
 U mnie leszczyki biorą:)
[2013-07-04 16:14]

dunster35

Ja mam inne porady niż koledzy u góry:
- do zanęty (2kg)  dodaj melasy 100ml ( nie zapomnij rozcieńczyć wodą)
- W twojej zanęcie nie znajduję się przysmak leszczy czyli pęczak a oprócz tego dodałbym jeszcze otręby .
- Jak lin i leszcz nie chcę brać na czerwonego robaka to załóż najzwyklejszą kukurydzę.


Pozdrawiam !:)
U mnie leszczyku biorą
[2013-07-04 16:19]

dunster35

Sorki za dwa posty.
[2013-07-04 17:33]

Kowal73

Witam,piękny leszcz,,,2013.06.15 złowiony widzę,,,,szkoda że jeszcze tera nie biorą,a takie kanapki im serwuje:)))),,,cichutko zazdroszczę:) [2013-07-04 17:43]

kuba7128

Ja bym zmienil miejsce, naturalne zerowiska leszczowe to 90% sukcesu w ich połowie chodzi mi o leszcze nie leszczyki. [2013-07-04 18:53]

lynx

Witam,piękny leszcz,,,2013.06.15 złowiony widzę,,,,szkoda że jeszcze tera nie biorą,a takie kanapki im serwuje:)))),,,cichutko zazdroszczę:)

Jakbyś mieszkał bliżej to poleciłbym Ci Nielisz k/Zamoscia tam to nałowił bys się leszczy po dziurki w nosie.
[2013-07-10 17:31]

Kowal73

Witam,piękny leszcz,,,2013.06.15 złowiony widzę,,,,szkoda że jeszcze tera nie biorą,a takie kanapki im serwuje:)))),,,cichutko zazdroszczę:)

Jakbyś mieszkał bliżej to poleciłbym Ci Nielisz k/Zamoscia tam to nałowił bys się leszczy po dziurki w nosie.


Witam,zerkałem w mapkę,powiem że ino 366km,,hihi,masz rację ,dla mnie trochę daleko. ...Piękny Zalew:))) [2013-07-11 15:41]

lynx

Witam,piękny leszcz,,,2013.06.15 złowiony widzę,,,,szkoda że jeszcze tera nie biorą,a takie kanapki im serwuje:)))),,,cichutko zazdroszczę:)

Jakbyś mieszkał bliżej to poleciłbym Ci Nielisz k/Zamoscia tam to nałowił bys się leszczy po dziurki w nosie.


Witam,zerkałem w mapkę,powiem że ino 366km,,hihi,masz rację ,dla mnie trochę daleko. ...Piękny Zalew:)))


dwa czy trzy tygodnie temu byl maraton. Było 60 zespołów trzy osobowych. Z początku nawet leszcze nie brały ale potem juz poszło. Wyłowiono coś z 1700 kg leszcza.
[2013-07-13 10:39]