Drgająca szczytówka na jezioro i Wisłę.

/ 13 odpowiedzi
Witam serdecznie wszystkich, mam wielki dylemat. Gdy problemu z wyborem spławikówki nie było, to pojawił się przy feederze. Byłem zdecydowany na feedera Carbomaxx 360/120, jednak powiedziano mi że nie nadaje się on na jeziora, bo nie będę widział brań. Szukam uniwersalnej wędki, chociaż przekonałem się że uniwersalność w wędkarstwie jest ciężka. Chodzi mi o połów głownie na jeziorach, od czasu do czasu Wisła w okolicach Torunia. Wybrać może tą wersję 90 gramową, czy jednak te dwie szczytówki w które wyposażona jest wędka pozwolą mi wymiennie łowić tu i tu. Czy jednak lepiej w pickera zainwestować i oddzielnie feedera, choć mam tylko ze 110 zł na to.
marcin1984tm


posiadam feeder carbomaxx team 345/120 i łowie nim na rzece spisuje sie dobrze. na rzece mam taką miejscówkę zatoczkę gdzie uciąg wody jest bardzo słaby a na szczytówce brania widac bardzo wyraznie nawet małych płotek. (2011/01/02 10:39)

pocisk22


witam polecam ci feederka z wyrzutem 80-120g jest to iniwersalny kij na jeziorko i na rzeke, kto wie moze kiedys bedziez chial troche na wisle porzucac.
do 100zl jest pare ciekawych  wedzisk i wcalnie nie sa cierzkie, wsumie to i tak trzymasz je gluwie na  podporce a w reku tlyko przy holowaniu i wyrzucie,
Polecam ci kijek ktory sam uzywam, Tto wedzisko za 80zl Laviolle Feeder 360cm c.w.80-120 malo znanej firmy CUPIDO (2011/01/02 10:42)

bednar14


Plusem jest to że szczytówki mozna dokupić za nie wielką cene ok.12zł wydaje mi się że jak do kija o masie wyrzutu 120gram jak konger carbomax zastosujesz czulą szczytówkę to nic złego sie nie stanie tylko wtedy kij będzie inaczej pracował niż przy sztywniejszej szczytówce (2011/01/02 11:10)

Tofik83


Też mam tego kongera i rzeczywiście na jezioro jest trochę za "sztywny". Mam też Jaxona cw 80 i ten już jest ok - na najdelikatniejszej szczytówce można bez problemów łowić w jeziorze, tym bardziej, że nie używasz koszyczków z dociążeniem i nie doprowadzisz do pęknięcia szczytówki (przez własną głupotę na Wiśle tak zrobiłem). Niestety nie było uniwersalnej wędki i musiałem Jaxona dokupić. Chociaż jak ktoś już tu wspomniał, można dokupić szczytówki więc spróbuj jak nie chcesz kasy wydawać. (2011/01/02 11:37)

michal0210


Witam! Proponowałbym tobie kupić feederka z kilkoma wymiennymi szczytówkami. Polecam wędziska firmy Mikado. Osobiście posiadam feederka Mikado z 3 wymiennymi szczytówkami spisuje się bardzo dobrze na jeziorze jak i na rzece (łowie głównie na Odrze). Na jezioro zakładam delikatna szczytówkę natomiast na rzekę sztywniejszą. Ciężar wyrzutu mojego wędziska ma  110g. Pozdrawiam (2011/01/02 13:20)

sauber


ja bym proponował kupić za te pieniądze feedera c.w. ok.100g który miałby przynajmniej trzy wymienne szczytówki ,sam tak łowiłem na początku starszym modelem jaxon odeon feeder c.w.100g,który spisywał mi sie bardzo dobrze na rzece(łowię na sanie),super spisywał się też na wodzie stojącej.Póżniej zainwestowałem w pickerka i to był strzał w dziesiątkę branie widoczne jest rewelacyjnie ,zresztą moze sam się przekonasz.Życzę powodzenia. (2011/01/02 20:13)

mar83


Na jezioro cw 120 może być za ciężka nie zawsze widać branie ale jeśli już to moim i tylko moim zdaniem cw 90 powinno starczyć Dobre są kije Mikado no i wcale nie należą do najdroższych.Sam mam Kongera carbomaxxa ale w nowym sezonie pójdzie chyba na zasłużony odpoczynek (2011/01/02 21:37)

ryukon1975


Mam feedery Daiwy 150 g nadają się na każde łowisko niestety nie mieszczą się w twojej cenie.I powiem że nieprawdą jest że można dokupić miękką szczytówkę i wziąć kij na wodę stojącą.Oczywiście można dokupić szczytówkę ale ona musi współgrać z blankiem.Takich uniwersalnych kijów(blanków do każdej szczytówki) jest niestety mało. (2011/01/03 16:33)

plotka97


Ja mam pickera robinsson xenon  za 100zł i nie narzekam w zestawie były 3 wymienne szczytówki i jestem z niego bardzo zadowolony. Łowię nim na wodach stojących i doskonale się sprawdza. Na feederkach nie za bardzo się znam ale raczej dozbierałbym trochę kasy i kupiłbym feedera i pickera.
                                                                   pozdrawiam i życzę owocnych łowów (2011/01/03 18:02)

Jędrula


Ja mam pickera robinsson xenon  za 100zł i nie narzekam w zestawie były 3 wymienne szczytówki i jestem z niego bardzo zadowolony. Łowię nim na wodach stojących i doskonale się sprawdza. Na feederkach nie za bardzo się znam ale raczej dozbierałbym trochę kasy i kupiłbym feedera i pickera.
                                                                   pozdrawiam i życzę owocnych łowów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amen


(2011/01/03 18:26)

Cysiek82


Ja do swojego Kongera znalazłem odpowiedniej średnicy szczytówki z pickera.Na dzień dzisiejszy mam 4 różne na Wisłę zależy gdzie łowię, różny uciąg(łowię między Emolinkiem i Wyszogrodem) plus 3 szczyty na stawy jeziorka itp. Najdelikatniejsza ze stawowych szczytówek nie wytrzyma cięższego zestawu niż 20g. Warto też zajrzeć do tego tematu: Jak zrobić delikatną szczytówkę do pickera/feedera. (2011/01/04 12:03)

dorada


Witam..

używam tele pikerek Kongera "Carat" 20 g  już używam kilka lat to pycha kosztował ok. 50 pln z wymiennymi szczytówkami, mini porada, a więc usiądź blisko do wędki z podpórką  kąt wędki ok. 45 st  sięgnij ręką wyprostowaną do kołowrotka, trenuj REFLEKSU  b. pilne  i będziesz zadowolony, siłowo nie machaj wędeczką, taktyka kolego TAKTYKA !

Kiedy szczytówka drga lub mocniej nachyla to ciach do góry, acha sprawdzaj ustawienia  hamulca ! żyłka styknie 20 do 25.

Trzymaj się wędki, Dorada.

(2011/01/04 18:52)