Zaloguj się do konta

Dragon Wędka Thytan Feeder 100 60-100 gram 360 cm

utworzono: 2012/02/12 15:11
radekj1987

Witam! Mam pytanie. Oczywiście jestem bardzo początkującym wędkarzem, to będzie mój drugi sezon wędkowania. Zakupiłem już wyżej wymienione wędzisko. I tu pierwsze pytanie czy to dobry sprzęt dla osoby która nigdy nie miała z tym styczności? Będę łowił na wodach stojących jeziora, stawy itp. Czy ta wędka się sprawdzi? Kwestia wiązań :/ jako początkujący znam tylko wiązania- koszyk na rurce antysplontaniowej, no i sprężyna :) wystarczy do feedera? Teraz kwestia sprzętu. czy zakupić sygnalizator brań, bo drgająca szczytówka za to odpowiada. no ale jak zaznaczyłem jestem początkujący i czy to nie przerośnie moich umiejętności. No i jaki kołowrotek tak do 200zł ale z wolnym biegiem tylko i wyłącznie:). Myślałem o kołowrotku z większą szpula. I ostatnie pytanie żyłka, czy plecionka.
[2012-02-12 15:11]

ryukon1975

Nie wiem czy kij jest dobry bo go nie znam.
Węzły to nie problem,trochę znasz pozostałych się nauczysz to chyba najmniejszy problem.:)
Ja nie stosuje innych sygnalizatorów poza szczytówką.
Stosuje tylko żyłkę do feedera a z plecionki robię przypony.
Pozostała kwestia kołowrotka tych jest mnóstwo do 200 zł kupisz dobre z wolnym biegiem w Cormoranie lub Okumie.
[2012-02-12 15:37]

radekj1987

http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-maxima-fr-1040i-nowy-najtaniej-i2095145880.html
czy ten kołowrotek może być, może Mistral. a jakieś konkretne modele dobre do feedera [2012-02-12 15:50]

radekj1987

jeszcze jedno pytanko które mnie nęci:)chodzi o masę wyrzutu kosza zanętowego. moja wędka ma 60- 100 gram i posiada 3 szczytówki. i tu pytanko jak będę miał tą najdelikatniejszą szczytówkę na wędzisku to będę mógł założyć koszyk o masie 20gram i czy będzie widać na szczytówce brania. czy do tej wędki muszę zakładać koszyki od 60 do 100gram?? [2012-02-12 15:58]

ryukon1975

Kołowrotek.

http://allegro.pl/okuma-travertine-40-trb-baitfeeder-gratis-150-m-i2110116253.html


Czy brania będą dobrze widoczne na wodzie stojącej zależy od szczytówek.
Ciężar koszyka jakiego użyjesz ma bardziej wpływ na komfort i celność rzutu jak na widoczność brania.Więc możesz użyć koszyka lżejszego jak 60 g.
[2012-02-12 16:03]

olivia85

Z czystym sumieniem mogę polecić to wędzisko. Oprócz wód stojących można śmiało nim wędkować w rzekach. Zarówno w tym kiju jak i w całej gamie wędzisk serii Thytan zastosowano specjalne wzmocnienia w miejscach, które są najbardziej obciążane podczas rzutu czy holu ryby. Smukłe blanki, funkcjonalna, wygodna rękojeść korkowa. Do wędziska dołączane są 3 szczytówki o różnej sztywności, które dopasowujemy w zależności od łowiska.

W kwestii sygnalizatora - nie ma konieczności stosowania dodatkowego sygnalizatora brań. Za sygnalizację odpowiada szczytówka :)

Kołowrotki z wolnym biegiem w okolicach 200 zł:

1. Okuma Travertine Baitfeeder
2. Okuma Tactic Baitfeeder
3. Okuma Carbonite Baitfeeder
4. Okuma Lexan Pro Baitfeeder

Moim zdaniem do połowu wystarczy dobrej klasy żyłka, dopasowana oczywiście do konkretnego łowiska :) [2012-02-13 15:40]

SZREK666

Kolego tak na początku to musisz wziąć pod uwagę że nie będziesz rzucał pustym koszyczkiem zanętowym. Wędka jak ma ciężar wyrzutu do 100g to nie możesz używać koszyka 60-70 czy 100 bo po nałożeniu zanęty waga wzrośnie dwukrotnie. Ja ci proponuje na początek koszyk 15g średniej wielkości i w zupełności taka waga ci wystarczy.
Co do sygnałków elektronicznych to w nocy używam bo nie muszę ślepić się w szczytówki i mogę zawsze coś innego robić bez bacznej obserwacji szczytówek.
Pani która wypowiedziała się powyżej podała kilka modeli OKUMY ale Carbonite Baitfeeder
moim zdaniem będzie za duży do takiego feederka. Pozostałem modele w wielkościach około 40 będą dobrym wyborem. Pozdrawiam
[2012-02-15 21:59]

radekj1987

Dzięki wielkie Kolego za dobra radę:) kołowrotek już kupiłem z wyżej wymienionego linka. to nie ze uparłem się na sprzęt dragona. ale znalazłem aukcje po okazyjnej cenie. i czytając opinie o tym kołowrotku powinien się sprawdzić. [2012-02-16 00:11]