Dragon Viper SL Senso 7 2.75 m 1-7g

/ 9 odpowiedzi
Witam!
Mam pytanie ... 
Czy ten kijek mozna poddać ciekawszej presii... nie tylko paprochy na pasiaki.
Bardziej chodzi mi o pstrągi....  Typowo sezon wiosenny.
Mozna ten kijek kupic?  Cena jest chyba ok.?

 
Sith


Mam i użytkuję dokładnie takie wędzisko, a choć jak dotąd tylko do delikatnego "wzdręgowania" i "okoniowania", mogę Cię zapewnić, że kijek z powodzeniem wytrzyma przynęty 10-gramowe i nawet nie jęknie. Spokojnie też wytrzymał niespodziewane branie i hol sandacza 53cm.
Idealnie spasował mi się w zestawie z kołowrotkiem Dragon Maxima.
Cena jak najbardziej OK.
  (2016/10/06 06:22)

Jakub Woś


Specjalistą od pstrągów nie jestem więc moge się mylić. Ja bym się nie odważył. Na co łowisz? Bo wobler czy obrotówka tą wędkę będą wyginać. A jak zaczepisz coś większego a w pobliżu jakieś zawady ( a tak zazwyczaj jest a całej długosci pstrągowych rzeczek) to po zestawie. Będziesz tylko niepotrzebnie ryby kolczykował. (2016/10/06 08:06)

Sith


No tak, nie pomyślałem o tym, masz Jakub rację, że może być trochę ryzyko. Sorry. Chciaż używam tej wędki na mniejszych rzeczkach, takich jak Grabia, czy Widawka i tam też jest zaczepów od pioruna, ale to jednak nie pstrągowe potoki a to specyficzne łowiska. (2016/10/06 09:46)

SebekKry


Miałem go raz na pstrągach w małej rzeczce bo użytkuję ten kij i nie polecam jeśli chodzi o nastawienie typowo pod pstrągi to ten kij odpada. Chyba że masz zamiar łowić same "dwudziestaczki". Pstrąg to jedna z bardziej walecznych ryb i dziwi mnie bardzo jak ludzie kupują na pstrągi kiji 10gr i zakładają żyłkę 0,16. Przecież to nieporozumienie. Co prawda rzucałem tym kijem przynęty w granicach 14 gr i sam kij ma w sobie zapas mocy i radzi sobie z wymiarowymi szczupakami bez problemu jednak delikatna miękka szczytówka dyskfalifikuje go moim zdaniem do łowienia w wartkim nurcie rzeki,  na pstrągi ... sorry ale nie. No i jeszcze ten długaśny dolnik w wędeczce paproszkowej to nieporozumienie od firmy Dragon. Moj zestaw na pstrągi to kij z tej samej wersji lecz o cw 4-21 i długości 2,13 i obowiązkowo plecionka minimum 0,10-0,12. A i tak na ten sezon poszukam jakąś fajną wędeczkę z niewklejaną szczytówka w podobnym przedziale cw. Zerknij na Mikado Specjalized Trout. (2016/10/06 16:16)

Sith


Biję się w piersi. Zarówno Jakub jak i Seba mają rację. Dotyczy to "wklejki", bo jeśli chodzi o samo wędzisko wytrzymałoby na pewno ataki pstrąga i to większego niż 20-tak. Po prostu zagalopowałem się w swoim dążeniu ostatnio do jak najlżejszego spinningu.
Z długością dolników też jest różnie, to kwestia indywidualnych upodobań. Ja też jestem zwolennikiem krótszych i ostatnio amputowałem aż 10cm z mojej Catany 270cm/3-14g, ale moja Pani kategorycznie odmówiła poddania takiej operacji w Jej Catanie.
Przyznaję, że nie znam się na łowieniu pstrągów, bo w swoim długim życiu złowiłem tylko jednego i to przypadkowo.
Seba podpowiedział Ci dobre wędzisko, ale czy pstrągi to tylko woblery w granicach 4-20g? Muszkarze łowią je skutecznie na 1-2-gramowe imitacje muszek. Czemu w spinnigu nie popróbować mikrojigów http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/mikro-jigi-a232-p2271-k14609.html o zbliżonej gramaturze? Z powodzeniem używam ich do łowienia wiosennych wzdręg i okoni wędeczką http://www.okonek.com.pl/shimano-wedka-catana-spinning-p-8011.html 1-11g i zapewniam, że też z powodzeniem zatrzyma pstrąga nie wstydliwych rozmiarów. Mam też taką o długości 210cm i uważam, że jest rewelacyjna na małe rzeczki i strumienie, a mimo, że to Catana, ma krótki dolnik i doskonale się nią manewruje. (2016/10/06 18:24)

SebekKry


Aleksandrze masz rację. Pstrągi to nie tylko woblery 4-20 to także obrotówki 2-3 a nawet 4. Mikro jigi jak najbardziej jednak ja na nie często nie łowię ponieważ jeśli już takie przynęty to w łapę idzie kij muchowy z linką która znakomicie sobie radzi z przynetami nawet opniżej 1grama. A Twoja Catana to dobry kijek ponieważ to nie jest wklejka i jeśli już coś w przedziale 10gr to nie wklejka tylko pusta szczytówka i mozna było by zejść z cw wędki ciut niżej. Jednak uważam że pod potokowce to przedział kijków coś w okolicy 3-22gr. Jeśli wklejka to zdecydowanie mocniejsza. Moja 4-21 na rzeczce którą mam 2,5km od domu daje radę ale jak już wyskocze nad większą rzekę Bóbr to już nie jest tak kolorowo. Częst jeżdżę z kijem 5-25gr i plecionką 0,14. Pstrąg to nie okoń że poczujesz lekkie pstryknięcie na kiju lub leciutkie ugięcie szczytówki. Nawet jak uderzy taki 25 cm na plecionce to będzie to takie branie, którego na pewno nie przegapisz!
P.S. Aleksandrze a jak poszła operacja ze skróceniem dolnika? Bezkonfliktowo? (2016/10/06 19:58)

Sith


(...) P.S. Aleksandrze a jak poszła operacja ze skróceniem dolnika? Bezkonfliktowo?
Jeśli chodzi o kijek, zupełnie bezkonfliktowo, dzięki za wcześniejsze wskazówki.
Natomiast konflikt był z moją Panią - nie pozwoliła w swojej wędce niczego skrócić, ale wiadomo, kobieta... ;-)
  (2016/10/07 05:36)

Przemaz07


Dzięki za informacje. 
Zdecydowałem o zakupie kija w przedziale 3-18g. Z pustą szczytówką. Tylko jeszcze firmy nie wybrałem.
Mam nadzieję ze w 200zł sie zmieszczę. 
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam! (2016/10/09 19:47)

SebekKry


Bardzo dobra decyzja. Luknij sobie na to Mikado Specjalized Trout co napisałem wcześniej.  (2016/10/09 21:49)