Dragon Thytan - opinie

/ 5 odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Zastanawiam się nad zakupem wędki thytan pike i thytan jerk lecz nie wiem czy to dobry wybór (czy np.przelotki wytrzymają kontakt z plecionką).Proszę o opinię na temat tych wędek i jakie doświadczenia z nimi macie.

jamesbond


Większość dzisiejszych przelotek prawdopodobnie wytrzyma kontkt z plecionką ale dragona ma przelotki SiC jedne z najlepszych produkowanych ale są lepsze oczywiście (2010/08/01 10:10)

u?ytkownik6774


kolego przelotki wytrzymaja - bo jesli ktos tworzy kija do sandaczowania i na szczuplego to liczy sie z tym ze bedzie uzywana plecionka (2010/08/01 11:11)

rafal1978


powiem tak....
seria wędek Thytan powstała z myślą o uzyskaniu świetnego wędziska które dodatkowo charakteryzowałoby szybką akcją i B dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

więc nie sądzę że przelotki wykorzystane w tej serii wędek nie wytrzymają kontaktu z plecionką.

jesli producent chciał stworzyć serię wędek o takiej charakterystyce to na pewno dopracował ten projekt w 100%-ach (jak znam firmę Dragon i ich produkty to możesz śmiało używać plecionki i nic się nie stanie).

wędkowałem tą serią i powiem że są naprawdę świetne!

Polecam!!!! (2010/08/01 12:31)

Conquistador


trochę spozniony post, ale moze przyda sie innym...

Dragona Thytan Pike 240cm 10-35g zakupiłem w pazdzierniku 2010 i testowałem go ok 2 miechów - dosc intensywnie. I pierwsza mysl jaka mi sie nasunęła to ze to rzeczywiscie typowa szczupakówka - nie jakiś miękki kluch tylko "szybki" stosunkowo sztywny spinning na konkretnego zębatego. Łowiłem głownei na jeziorach i stawach, na tym kijaszku miałem okazję holowac 90-taka i wędeczka spisywała sie tak jak powinna - elegancko tłumiła harce szczubełka, przy czym czuć było jescze sporą rezerwe na coś większego... Z racji jej sztywnosci będzie idealnie wspolpracowac ze srednimi i większymi przynętami. Na plus napewno można dodać dalekie wyrzuty - najwyrazniej pzrelotki są odpowiedniej wielkosci i rozmieszczono je tak jak nalezy... 

(2011/01/09 20:33)