Dragon Millenium czy Cormoran tx8 Farris ?

/ 22 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witajcie, przymierzam się do kupna wędki typowo szczupakowej. Głównie będzie obsługiwała gumy na główkach 5-10gr rzadziej 3gr ale raczej nigdy powyżej 20. Gdzieś czytałem opinie o dragonie i ma podobno zaniżone cw i przyjemnie łowi się nią w przedziale 8-15g. To już dla mnie trochę za wysoko. Ciekaw jestem jak jest z tym cormoranem, miał z nim ktoś do czynienia?
Zielan

Jakie gumy? Główka 10 gram przy 12 cm Cannibalu = około 28 gram. Chcesz łowić szczupaki? Minimum guma 10 cm. Przerabiałem już kij o takich parametrach na szczupaki ( Cortez Pike spin 9-25g), po roku zmieniłem na Corteza  10 -32 bo nie szło łowić komfortowo większymi przynętami. (2016/02/03 11:15)

ostry4td

Gumy do 10cm, moje łowiska sa płytkie i nie mam możliwości zakładania tak dużych. Swoją drogą kanibal jest taki ciężki że waży prawie dwa razy więcej niż 10gr główka? Troche nie dowierzam ;) (2016/02/03 11:30)

Zielan

To nie jest duża guma, Cannibal 12 ,5 cm jest mięsisty i waży 18 gram. Cannibal 10 cm waży już tylko 8,5-9 gram.  (2016/02/03 12:22)

ostry4td

Nie zauważyłem że w tytule nie zmieściła mi się nazwa drugiego kija. Chodzi mi ok Cormoran tx8 farris 270/6-28g
No dobra czyli wg Ciebie lepszy będzie cormoran? (2016/02/03 14:29)

Zielan

Nie odpowiem Ci na to pytanie czy lepszy będzie Cormoran czy Dragon. Nie znam tych wędzisk chociaż z serią millenium miałem kontakt (HD Pike) i wiem, że te kije mają cw ciut większe niż określone przez dystrybutora. Generalnie szukałbym czegoś z większym cw aby nie żałować zakupu. Tym bardziej, że chcesz łowić szczupaki a one na prawdę nie boją się dużych przynęt. (2016/02/03 15:09)

ryukon1975

Gumy do 10cm, moje łowiska sa płytkie i nie mam możliwości zakładania tak dużych. Swoją drogą kanibal jest taki ciężki że waży prawie dwa razy więcej niż 10gr główka? Troche nie dowierzam ;)

Płytkie łowisko nie jest powodem by nie użyć większej przynęty. Znacznie większe znaczenie ma ciężar główki jigowej.  W Twoich wypowiedziach widać pewną obawę przed użyciem większych przynęt a szczupak to szczupak. Spróbuj więc może coś większego. Dragon Millenium o którym piszesz bez problemu obsłuży przynęty na główkach 5-10 g o jakich piszesz.
(2016/02/03 15:17)

SebekKry

Ja używałem tamten sezon Dragon Thytan Light Spinn 5-25g. Bez problemu rzucałem 12cm gumami na główkach 15-20g. Teraz zaopatrzyłem się na szczupaki w okoniówkę Dragon Millenium HD Perch 4-18 na razie używam na pstrągi i spisuje się wyśmienicie myślę że szczupaki też mi obsłuży na głowkach 10-15gr. Uważam że ten Millenium Pike spokojnie styknie i jeszcze dojdziesz do wniosku że jest ciut za mocny. (2016/02/03 15:49)

Sith

Michał, przeczytaj Dragon Moderate 305 i komentarze, a zwłaszcza ten Luxxxisa z godziny 8:56. Wyrobisz sobie pogląd na temat wędzisk DRAGON-a. To bez wątpliwości dobre kijki. (2016/02/03 16:14)

Zielan

Ja używałem tamten sezon Dragon Thytan Light Spinn 5-25g. Bez problemu rzucałem 12cm gumami na główkach 15-20g. Teraz zaopatrzyłem się na szczupaki w okoniówkę Dragon Millenium HD Perch 4-18 na razie używam na pstrągi i spisuje się wyśmienicie myślę że szczupaki też mi obsłuży na głowkach 10-15gr. Uważam że ten Millenium Pike spokojnie styknie i jeszcze dojdziesz do wniosku że jest ciut za mocny.

Szczerze mam spore wątpliwości do Twojego komentarza. Szczególnie do wyrażenia "bez problemu". Zdarza mi się przekraczać ciężar wyrzutowy wędki. Dwunastu centymetrowa guma - jaka by nie była, waży ponad 10 gram. Mam zgoła inne wrażenia z użytkowania takich przynęt na takich główkach na wędce o nieznacznie większym cw - 9- 28. Nie do końca jest to bezproblemowe a na pewno nie jest komfortowe.  (2016/02/03 16:36)

luxxxis

Witajcie, przymierzam się do kupna wędki typowo szczupakowej. Głównie będzie obsługiwała gumy na główkach 5-10gr rzadziej 3gr ale raczej nigdy powyżej 20. Gdzieś czytałem opinie o dragonie i ma podobno zaniżone cw i przyjemnie łowi się nią w przedziale 8-15g. To już dla mnie trochę za wysoko. Ciekaw jestem jak jest z tym cormoranem, miał z nim ktoś do czynienia?

Cormoran kiedyś zszedł na psy,kij jak kij ale brak nawet kogoś kto by nim połowił-znaczy się marka z pewna dozą rezerwy...
Chcesz dobry patyk,uniwersał ,bierz dragona,fishmakera,percha,vipera...Pomyśl o cw tak do 18 bo smoki zaniżają ten parametr co nie oznacza że trzonek od miotły kupujesz.Sam osobiście chlastam Perchem ,okonie,potoki,zębate po w h...j kilo,obsługuje wszystkie wabiki ze swego przedziału i jako bonus możesz nim cegłę wyrzucić:) To taki żarcik...Posyłałem nim 60g woblery dla testu na samym blanku i działa do dziś.Nie jest napewno mega szpadą,diaflexem,ale za dwie stówki raczej nie kupisz nic żywotniejszego i czegoś co pozwoli ci zapolować na kilka róznych gatunków ryb.Brałbym smoka,siano niewielkie,serwis jak błyskawica,marka uznana,użytkowników multum..Czego chcieć więcej?
(2016/02/03 17:28)

ostry4td

No to teraz mi zabiliście ćwieka. Sprawa wygląda następująco, kupiłem już używanego cormoran tx8 farris 270/ 6-28, a teraz nadażyła mi sie okazja żeby za 120zł kupić nowego Dragon millenium HD Super Fast 270 5-25 (sprzedawany jako używany bo przeleżał rok) i nie wiem czy brać go a farisa pogonić gdzieś na olx czy odpuścić to sobie i zostać z tym co mam ;/  (2016/02/03 17:51)

Zielan

Sprawdź to co masz, zdobędziesz doświadczenie, którego nikt Ci nie zabierze. Jak się nie spodoba to zamienisz :) (2016/02/03 18:07)

ostry4td

Chyba tak zrobię Rogeros, w maju postaram się napisać tutaj jak sprawdza mi sie ten cormoran skoro tak niewiele osób miało z nim do czynienia i odpuszcze sobie tego dragona bo tak czy siak to będą dla mnie kolejne koszty. Jakby ktoś miał ochotę na tego dragona to mogę podać namiary ;) (2016/02/03 18:15)

luxxxis

Sprawdź to co masz, zdobędziesz doświadczenie, którego nikt Ci nie zabierze. Jak się nie spodoba to zamienisz :)

Świete słowa.Super chwast to dobry kijek ale dedykowany pod co innego,połów cormoranem a jak będzie do dupy to napisz.
(2016/02/03 18:53)

ostry4td

Dzięki za podpowiedzi i rady dam znać co z tą wędką (2016/02/03 19:23)

jerz147

Też stawiam na Dragona, mam Millenium cw 2-12gr i teraz wziąłem ze swojego sklepu Vipera SL Senso cw.1-7gr. Wędki naprawdę spoko, skoro ich sam używam to chyba świadczy o nich dobrze(mam spory wybór).Dragon to naprawdę dobre kije za taką cenę. (2016/02/16 18:39)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith

No to teraz mi zabiliście ćwieka. Sprawa wygląda następująco, kupiłem już używanego cormoran tx8 farris 270/ 6-28, a teraz nadażyła mi sie okazja żeby za 120zł kupić nowego Dragon millenium HD Super Fast 270 5-25 (sprzedawany jako używany bo przeleżał rok) i nie wiem czy brać go a farisa pogonić gdzieś na olx czy odpuścić to sobie i zostać z tym co mam ;/ 

Za 120 PLN-ów brałbym bez namysłu. Sprawdzisz obydwa i "pogonisz" to, które będzie Ci gorzej leżało. Nie mam zaufania do CORMORANA to nie to samo co przed laty, a DRAGON to zawsze to samo.
(2016/02/17 11:09)

Askan

Od trzech lat mam Millenium,wklejanki.1) X-FINE,cw.2-12 gr. dł.270 ,2) PERCH,cw.4-18gr. dł.275 i nie chce już innych.Pozostała mi tylko okoniówka Jaxon i stary Robinson do ciężkiego spiningu.Resztę porozdawałem.Czym więcej klamorów w domu tym gorzej.Zawsze kupuję kije parami,jednej firmy tylko jeden na ciężko a drugi na lżej i to mi wystarczy.Pokazały się kije w dostępnych cenach Mistralla ale już nie chce mi się nic zmieniać.Pozdro (2016/02/17 15:58)

SlawekNikt

No to teraz mi zabiliście ćwieka. Sprawa wygląda następująco, kupiłem już używanego cormoran tx8 farris 270/ 6-28, a teraz nadażyła mi sie okazja żeby za 120zł kupić nowego Dragon millenium HD Super Fast 270 5-25 (sprzedawany jako używany bo przeleżał rok) i nie wiem czy brać go a farisa pogonić gdzieś na olx czy odpuścić to sobie i zostać z tym co mam ;/ 

Za 120 PLN-ów brałbym bez namysłu. Sprawdzisz obydwa i "pogonisz" to, które będzie Ci gorzej leżało. Nie mam zaufania do CORMORANA to nie to samo co przed laty, a DRAGON to zawsze to samo.

Kolego ostry4td, możesz mi ten namiar podrzucić :-)

Panie Sith, tak z ciekawości. Machałeś ostatnio jakimś cormoranem, że nie masz do nich zaufania ?
(2016/02/17 16:32)

jerz147

Dragon Millenium to dobra wędka ze sporym zapasem mocy .cw.2-12.Te 2 gramy między bajki włożyć, natomiast w drugą stronę spory zapas.Wędka szybka, ładnie zrobiona i.... nie droga . Używam jej drugi sezon i nie mogę złego słowa powiedzieć, raz poszła mi wklejka ,ale naprawili w tempie ekspresowym  na gwarancji.Spore rybska już wyciągała i dała radę. (2016/02/17 17:24)

jerz147

Właśnie wstawiłem ciekawą wędkę na OLX w przedziale cw.5-15 pt.Sakana Hanta możesz zerknąć .Cena to tylko 125złhttp://olx.pl/nowe-ogloszenie/edit/207601049/?ref[0][action]=myaccount&ref[0][method]=index (2016/02/17 18:29)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith

(...)
Panie Sith, tak z ciekawości. Machałeś ostatnio jakimś cormoranem, że nie masz do nich zaufania ?

Po pierwsze, nie ma "panów" na Forum!
Po drugie, odpowiadając na Twoje pytanie - kiedyś CORMORAN to był CORMORAN, teraz po połączeniu z DAIWĄ to już nie to samo. Kiedyś używałem wędzisk CORMORAN-a z powodzeniem i DAIWA bez powodzenia, fuzja tych firm, moim zdaniem, nie wyszła na zdrowie CORMORAN-owi i to spowodowało utratę mojego zaufania.
To podobnie jakby dla fanów DRAGON-a nastąpiła fuzja z JAXON-em, choć osobiście dla mnie nie byłoby to, akurat w tym przypadku, niczym dziwnym, zaskakującym i budzącym ambiwalentne odczucia.
(2016/02/18 09:49)