Dragon Millenium Sensitive-opinie

/ 5 odpowiedzi
Witam sandaczowców spinningowców.

Od niedawna zacząłem łowić Sandacze na rzece na dnie kamienistym. I kupiłem sobie w tym celu wędkę SPRO Power Shade 270/40 natomiast uważam ją za zbyt sztywną. Często nie czuje na niej opadu a ostatnio kiedy przeglądałem gumy znalazłem nawet ślady zębów bo nie czułem brania. Chciałem więc w tym celu kupić wędkę delikatniejszą słyszałem że wędkarzom zaczynającym z połowami sandacza poleca się w wklejanki a mi w oko wpadła wędka Dragon Millenium Sensitive 270/35 i chciał bym zadać pytanie dla posiadaczy tego kija. Czy nie jest może za sztywna, jak jest z wymiennymi końcówkami czy nie utrudnia to składu wędki? I czy ogólnie jakieś wrażenia pozytywne negatywne o tym kiju i czy za tą cenę nadaję się dla początkujących. Chciał bym jeszcze dodać że wędkę nie mogę kupić w sklepie lecz tylko kupić przez internet bo nie ma u mnie w Polsce żadnego większego sklepu w okolicy a ja mieszkam za granicą.

Pozdrawiam, połamania życzę :)
89krzysztof

Zamów sobie od razu dodatkowe szczytówki, bo łamią się jak zapałki. A jeśli chodzi o sam opad i łowienie, to te delikatny szczytówki pokażą wszystko. Kij wyważony fajnie, sporo zapas mocy w dolniku, z grubym sandaczem bez problemu da radę. (2014/07/02 22:31)

tripod

Kolego Fishmaniak, wędziska Millenium możesz brać w ciemno, to udana seria obecna na rynku od ładnych kilka lat. świetna relacja jakości do ceny.

Napisz kilka słów więcej o łowieniu tych sandaczy, jakiej są wielkości, na jakiej głębokości, jaki ma uciąg ta rzeka.

Być może dobrą będzie dla ciebie rewelacyjna wędeczka Fishmaker? Jakościowo i cenowo półka wyżej, występuje w 4 wariantach c.w. To też wklejanka, z ogromnym zapasem mocy, czyli czuła ale nie odpuści sandaczowi.

pozdrawiam (2014/07/02 22:52)

Fishmaniak12

Dziękuje za odpowiedzi :)

Jeśli chodzi o rzekę to jest to dosyć duża rzeka która u mnie ma szerokość bodajże 120m ( no mogę się mylić o parę m) uciąg jest może nie duży ale kolega polecił mi łowić główkami w okolicach 20g oglądałem te fishmakery są to wędki dosyć delikatne więc raczej z nich zrezygnuje co do sandaczy to złowiłem tylko taką fryteczkę około 25cm :) aczkolwiek słyszałem od kolegi że średni sandacz to taki po 2-3kg. Jeszcze dodam że łowie z brzegu bo nie ma u mnie główek. A i co do tych szczytówek zauważyłem druga część wędki z włożoną szczytówką jest dłuższa od pierwszej części czy nie utrudnia to składu tej wędki? (2014/07/04 11:01)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

89krzysztof

Składania nie utrudnia. Zawsze możesz też tę szczytówkę wyciągnąć, wówczas obie części są tej samej długości.
Jeśli chcesz kupić używaną wędkę Sensitive Zander, to pisz. Przerzucam się na wyższe modele, więc swoją sprzedaję, gwarancja jest jeszcze ponad rok. (2014/07/04 12:13)

Fishmaniak12

Nie dzięki, chyba jednak wole kupić nową. Dziękuje za to za rady i raczej jednak kupię tą wędkę. Jeszcze raz dzięki i połamania :) (2014/07/09 12:08)

Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend