Dragon Millenium HD Power Jig 255/25g vs Konger Wo

/ 4 odpowiedzi
Witam,
 mam pytanie do posiadaczy wyżej wymienionych kiji, a mianowicie chodzi mi o ich prace podczas prowadzenia przynęty. Przymierzam się do kupna nowego kija sandaczowego do łowienia z opadu na Zalewie Zegrzyńskim. I nie wiem jaki kij wybrać, będe łowił z opadu z łódki na gumy do 10cm + główki do 20g na głębokości do 6,7 metrów max. I mam dylemat ponieważ nie wiem jak te dwa kije zachowują się pod wpływem pracy przynęt. Jeśli mieliście styczność z tymi kijami to proszę o jakieś opinie i spostrzeżenia co do nich. Szukałem na forum i dużo jest napisane co do kija dragona, ale niestety jest mało inf o kijku kongera, a wygląda on na Fajny patyk, byłem w sklepie i machałem oboma kijami na sucho i zrobiły na mnie dobre wrażenie ale nie mam pojęcia jak będzie wyglądała ich praca podczas łowienia. Jeśli macie jakieś sprawdzone kije w podobnej cenie to też możecie napisać modele



Z góry dziękuje za odpowiedzi
u?ytkownik102837


Ucieło mi nazwe drugiej wędki w temacie a chodzi o

Konger World Champion Zander 255cm 7-28g

(2014/01/08 22:09)

marecki8323


Witam. Miałem ten kijek tylko w długosci 2.70.Łowiłem nim na jeziorach i w Odrze.Jest to typowa pałka z delikatnym szczytem. Ogólnie uwazam ze fajny kijek,tylko waga troszke męcząca. Napewno moze wiecej niz producent opisał,jak to Dragon.Ty pytasz o troche krótszy,takze moze nie bedzie to tak odczuwalne.Jezeli z Dragona w mniejszych pieniądzach to zajrzyj na serie chyba Mystery i Tythan ponoc jest to jakąs alternatywą.Ja osobiscie nie mialem w rekach. (2014/01/09 01:17)

jurcio6


Ja z kolei posiadam Kongera WC Zander dokładnie w tej długości i gramaturze od jakichś 5-6 lat - powiem szczerze, że bardzo lubię ten kijek. Jest ładnie wykonany, świetnie przenosi drgania, ma szybkość i moc w dolniku, żeby dać smokom dobrze "po zębach", ale nie jest przy tym tak pałowaty jak np. Team Dragon. Poza tym imo to klasa wyżej, niż HD Millenium. Na sandacze jest super, a jak będzie trzeba, to i okonie można fajnie połowić - wklejanka jest delikatna, pięknie sygnalizuje lekkie brania. Optymalny ciężar dla tego kija to główka 15-20g + guma 6-10cm - wtedy pracuje super, co z resztą pokazuje, że kij ma trochę tego zapasu i tak na dobrą sprawę lepiej oscylować wokół górnej granicy CW, niż dolnej. Największy minus kija to dosyć długi dolnik - jako, że mam stosunkowo krótkie ręce, to czasem, przy dłuższym łowieniu z łódki, może to drażnić. Sama długość kija na łódce nie przeszkadza, a i z brzegu da się podziałać. Trzeba też uważać na szczytówkę - mnie udało się ją złamać, kiedy nie zauważyłem, że plecionka obwinęła mi się na szczytówce i wykonałem bardzo mocny rzut ciężką przynętą ;/ Nie było natomiast większego problemu z serwisem - wymienili mi sekcję w przeciągu 2-3 tygodni (już po gwarancji).

Pewnie większość poleci Ci właśnie Dragon'a millenium, ale wynika to z tego, że Kongera nawet nie mieli w ręku, a Dragon ma mocno rozwinięty marketing. Na pewno ten Konger WC jest wędką mającą dużo więcej wspólnego z finezją ;) Ostatnio kupiłem sobie drugi kijek, a mianowicie Team Dragon (nie Millenium, tylko wyżej) CW do 42g - potrzebowałem mocnej wędki i taką właśnie kupiłem... i wiesz co Ci powiem? Na razie stoi w piwnicy, a ja nadal dużo bardziej wolę łowić Kongerem :) Nawet pomimo tego, że to niższa półka cenowa.

No i rzecz jeszcze jedna, bardzo ważna - Kongera kupiłem wówczas w promocji za 230zł - jeżeli miałbym za niego teraz dać 300zł (widzę, że po tyle stoją ;O), to nie wiem czy bym się wtedy zdecydował, bo przekraczałoby to znacznie mój budżet. Jednak nie znaczy to, że wędka nie jest warta tych pieniędzy - moim zdaniem może ona z powodzeniem konkurować z kijami TD (nie HD/Millenium - to jest klasę niżej), które kosztuję powyżej 500zł. Jakbym miał przesiadać się z K WC na TD, to nie widziałbym w tym żadnego sensu - następna moja wędka po tym Kongerze będzie już z wyższej półki, zapewne z pracowni.

Polecam więc Kongera, jako świetną alternatywę, w razie pytań wal :)

PS. Jeżeli ten kijek, to polecam sklep jezozwierz.abc24.pl - tam obecnie kosztuje on 289zł i jest to sporo mniej, niż u konkurencji. Ja kupowałem właśnie tam (przez Internet, przedpłata, 2 kije) - wynegocjowałem bezpieczną wysyłkę kurierem w cenie ;) (2014/01/09 09:27)

u?ytkownik102837


Dziękuje koledze za wyczerpującą odpowiedz, właśnie jeszcze musze się zastanowić nad tym kongerem bo jest droższy od tego milenium o 100 zł i nie wiem czy się opłaca w niego inwestować ponieważ te kije dragona z seri milenium są na prawdę bardzo fajne ( mam jednego z cw do 7g i używam go do bocznego troka i jest rewelacyjny i na pewno ma duży zapas mocy) dlatego musze jeszcze pomyśleć i wstrzymam się z zakupem do wiosny a do tego czasu poszukam jeszcze jaiś inf. na necie o tych kijach   (2014/01/09 17:52)