Dragon Millenium- hd perch 260 cw 4-18 czy super

/ 5 odpowiedzi
Witam mam dylemat pomiędzy wędkami :

Dragon millenium hd perch 260 cw 4-18

LUB

Dragon millenium super fast 285 cw 5-25

Łowie głównie z brzegu na warcie szczupaki i okonie.
mateo111132

skoro szczupaki i okonie to polecam super fasta (2013/12/26 20:09)

marekzalewski

kolego, doradziłbym Ci wedkę z wyższym cw. jak nie będziesz miał obu wędek, co rozwiązuje większość problemów, to wybierz z wyższym, bo wędką 4-18 nie porzucasz przynetami ciezszymi, a wedką 5-25 obsluzy przynety lżejsze... jak dla mnie wędka z cw okoniowym jest jako uzupełnienie dla wędki szczupakowej, nigdy jako jedyna, bo wolę wziąć 2 wędki na łowisko, niż płakać, że nie mam czym rzucać... (2013/12/27 11:34)

u?ytkownik102837

Tak jak kolega wyżej do łowienia szczupaków to kijek musi mieć większe cw. ponieważ nie da sobie rady z większymi przynętami. Na pewno cw. do18g odpada, ja bym wybrał co najmniej 25g wyrzutu i to jest takie minimum jak dla mnie do lżejszego łowienia. Zachęcał bym cie do kupna wędki o większym cw. żebyś potem nie żałował (2013/12/27 22:50)

tripod

Łowie głównie z brzegu na warcie szczupaki i okonie.

Koledzy, szczupak a szczupak to duża różnica i jego wielkość przekłada się na używany sprzęt.
Jeśli kolega Szulc10 łowi (zamierza) szczupaki hmm...  średniaczki, o długości do 75 cm, to spokojnie wystarczy mu przynęta o masie mieszczącej się w c.w. podanych wędzisk. Również te wędziska spoko wytrzymają napór siłowy tego szczupaka.
Co innego polowanie na łowisku szczupakowym, mając zamiar złowić coś powyżej upasionego 80 cm, włącznie z metrówkami. Przy użyciu przynęt o masie od 15 g do 35 g.
Istnieje również inny wariant: jeśli kolega Szulc10 zamierza głęboko i szeroko penetrować rz. Wartę, to zdecydowanie polecam wędzisko np. Millenium Pike 2,9 m 10-35 g, Millenium Seatrout 2,9/3.1 m  c.w. 21-50 g, Express Spinn 40 2,75 m, c.w. 15-40 g. Cena umiarkowana za całkiem dobrą jakość i użyteczność w łowisku.
Tymi wędziskami połowi nie tylko szczupaki, przydadzą się również na suma (mniejszego), grubego sandacza zza przykosy czy z głównego nurtu. Tymi wędziskami można sięgnąć po grubego i odległego bolenia w dużej rzece. Te kije przydadzą się nie tylko w Warcie, ale też w Wiśle, Odrze, Bugu.

pozdrawiam (2013/12/29 10:09)

tripod

szczupaki i okonie.

Moim zdaniem nie warto tym samym wędziskiem łowić tych gatunków ryb. Lepiej kupić dwa tańsze wędziska (choćby używane), ale dedykowane tym gatunkom ryb, niźli jednym "uniwersalnym" męczyć się, a w efekcie nie mieć radości łowienia obu gatunków. (2013/12/29 10:11)