Dragon Guide Select Fanatic 275cm 7-28g

/ 3 odpowiedzi
Witam!

Mam zamiar zakupić kijek wymieniony w tytule. Jest to wersja zmodyfikowana w 2014roku (cw. 7-28g). Chciałbym o opinie na temat tego sprzętu. Jaka będzie jego praca na lekkiej główce 5-10g + 8cm guma? Poprzednia wersja miała bardzo zaniżony ciężar wyrzutu. Proszę o opinie osób posiadających ten dany model.

Pozdrawiam!
tripod


Kamil, łowię Fanaticiem w starszej wersji (i nie chcę się go pozbyć) i machałem już tym w nowej wersji, muszę ci powiedzieć, że jak dla mnie to 2 różne kije - jak to się mówi. Inna sprawa, że gdybym miał kaskę, to chętnie bym dokupił tę nowszą wersję i miałbym 2 dobre kije doskonale się uzupełniające :)
W czym różnica, mianowicie starszą wersję 5-25 g używam raczej na nieco lżej - wyraźnie jest delikatniejszy i czulszy, a ten nowy 7-28 g spoko nadaje się do łowienia boleni w głębszym głównym nurcie, sandaczy na większą odległość, każdego szczupaka wytargam z Wisły. Posiada bardzo duży zapas mocy.
Na twoje pytanie: 5-10 g główka i guma 8 cm będą pracować w dolnym przedziale dynamiki kija, a to znaczy że spoko zarzucasz i prezentujesz gumę w łowisku. Na rzekę spoko kijek.

Co do twierdzenia, że ten starszy Fanatic miał sporo zaniżoną dolny c.w. - moim zdaniem nie ma aż tak źle, zdarza się że miotam przynęty 5-6 gramów i nie ma źle. Z dłuższego zwisu normalnie zarzucam obrotówki na klenie, celnie i dość daleko

pozdrawiam (2015/11/18 13:35)

rochan_


Panie Andrzeju gdy będzie Pan myślał nad emeryturą dla swojego fanatica proszę mieć mnie na uwadze. Odkupię bądź zamienię na nowsze wersje. Pozdrawiam (2016/02/14 19:09)

tripod


@rochan_

będę pamiętał :-)

(2016/02/28 20:10)