Dragon Express 2.70 10-35

/ 16 odpowiedzi
Witam !
Generalnie poszukuję spiningu na szczupłego lecz nie wiem do końca czy ten będzie ok.I chciałbym się dowiedzieć czy ten kijek ma podobną akcję do millenium pike.
u?ytkownik105460


Nie umiem porównać do Millenium Pike, ale mam ten kijek i mogę z czystym sumieniem polecić. (2014/07/11 18:55)

u?ytkownik181320


Również posiadam Expressa tyle że w wersji 4-20.Rewelacja! (2014/07/11 18:58)

pawlot1


A co lepsze do tego kijka plecionka czy żyłkaz (2014/07/11 19:04)

u?ytkownik181320


A co lepsze do tego kijka plecionka czy żyłkaz

Używałem żyłkę i plecionkę i było ok jeśli masz możliwość to bierz plecionkę. (2014/07/11 19:10)

bony20


Bardzo dobre kije w atrakcyjnych cenach. Również polecam plecionki.

 

(2014/07/11 20:28)

Przedstawiciel Dragon


Witam !
Generalnie poszukuję spiningu na szczupłego lecz nie wiem do końca czy ten będzie ok.I chciałbym się dowiedzieć czy ten kijek ma podobną akcję do millenium pike.

cześć,
Millenium to kije bardzo szybkie, zbudowane z innego materiału niż nieco wolniejsze Express.
Postawiłeś trudne pytanie; nawet jeśli jego akcja będzie podoba, to nie oznacza, że tak samo będzie ci leżał w rękach. Każde nasze wędzisko (seria) jest inna.
Weź express, na szczupaka nadaje się doskonale. (2014/07/12 06:26)

kostekmar


Posiadam Expressa 7-30g i jest rewelacyjny na szczupaka. Znakomicie trzyma rybę i szczerze polecam!!! (2014/07/13 19:22)

jakubpor


JA tam bym ci polecił shimano catane 270 10-30 miał być w planach ten dragon ale catana lepiej mi leżała. A i dwa szczupaczki wyciągła, 25cm i 65cm (2014/07/13 19:47)

okoniowaty


Witam !
Generalnie poszukuję spiningu na szczupłego lecz nie wiem do końca czy ten będzie ok.I chciałbym się dowiedzieć czy ten kijek ma podobną akcję do millenium pike.

cześć,
Millenium to kije bardzo szybkie, zbudowane z innego materiału niż nieco wolniejsze Express.
Postawiłeś trudne pytanie; nawet jeśli jego akcja będzie podoba, to nie oznacza, że tak samo będzie ci leżał w rękach. Każde nasze wędzisko (seria) jest inna.
Weź express, na szczupaka nadaje się doskonale.


to proszę wskazać czym dokładnie się różnią, ponieważ sprzedawca w sklepie BASS oraz kilka innych osób mówiły mi że express od milenium różnią się tylko odchudzonym dolnikiem a blanki tych wędek są takie same, więc myślę że Pan jako przedstawiciel Dragona rzeczowo i merytorycznie wyjaśni różnice miedzy tymi wędkami (2014/07/15 09:10)

okoniowaty


bo wg mnie i katalogu Dragona na 2013 rok blanki tych wędek są identyczne 4 warstwowe zbudowanie na IM 6 różnią się tylko warstwą zewnętrzną na Expresie jest to płaszcz węglowy HDL a na Millenium tego nie sprecyzowano więc może być to samo. (2014/07/15 09:18)

kuba234p


Super kij, naprawdę polecam kupuj i sie nie zastanawiaj puki mu ceny nie podwyższają. Osobiście posiadam Express 5-25 2,70m i stosuje go do połowy szczupaków w  małej rzece i płytkim jeziorze. Naprawdę super, ostatnio gdy postanowiłem spróbować poławiać okonie na paprosszki na główkach 3 gramy doskonale bylo czuć okoniki po 20 cm na tej wędce i każde branie przenoszone na dolnik. Poezja :) (2014/07/15 11:17)

ryukon1975


Mam kilka kijów z serii Express i nie narzekam na wyniki czy tez komfort łowienia. Polecam. (2014/07/15 21:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przedstawiciel Dragon


bo wg mnie i katalogu Dragona na 2013 rok blanki tych wędek są identyczne 4 warstwowe zbudowanie na IM 6 różnią się tylko warstwą zewnętrzną na Expresie jest to płaszcz węglowy HDL a na Millenium tego nie sprecyzowano więc może być to samo.


Koledzy mają rację polecając wędziska Express, a także Millenium. Te rodziny wędzisk zdobyły nie tylko uznanie, ale także sympatię wędkarzy.

Co zaś tyczy się budowy wędzisk, oczywiście nie możemy rozpowszechniać szczegółów budowy udanych wędzisk, ale mogę wymienić podstawową różnicę pomiędzy Express a Millenium (co zresztą zamieszczono w Katalogu), a mianowicie blank Express jest stworzony z kilku odmian wysokomodułowego grafitu IM6 o właściwościach 36 mln PSI w roli podstawowego materiału konstrukcyjnego, 30 mln PSI w roli "kręgosłupa" nośno - wytrzymałościowego, 24 mln PSI - główny element rdzenia w celu maksymalizacji wytrzymałości i odporności na przeciążenia.

Stwierdzenie "odchudzony" jest nieprecyzyjne, mylące i wysoce niewłaściwe w przypadku sprzętu Dragona. W powszechnym znaczeniu dla wędkarzy blank "odchudzony" sugeruje wersję oszczędną, jakby coś tam kombinowano celem uzyskania większych zarobków mniejszym nakładem materiałów i pracy. W przypadku wędzisk (i sprzętu) Dragona nic takiego nie ma miejsca - wędziska Express to inna grupa, wyraźnie różniąca się od wędzisk Millenium wieloma parametrami.

Dragon chętnie wchodzi w nowe technologie (przykładem jest zastosowanie technologii pozwalającej zrezygnować ze szlifowania i podgrzewania rdzenia banku, co siłą rzeczy zawsze wywoływało wady materiałowe tzw. produkcyjne. Nowa technologia niemal eliminuje wady produkcyjne i daje oczekiwaną powtarzalność w jakości.
W uznanych już rodzinach wędzisk wciąż wprowadza się udoskonalenia, przykładem niech będzie rezygnacja z HM72 na rzecz HMG, modernizacja Guide Select, modernizacja i unowocześnienie Team Dragon, modernizacja koł. Fishmaker i wielu innych. Te modernizacje nie wpływają na podniesienie ceny, a taka polityka jest rzadkością w naszej części Europy. Warto o tym pamiętać.
Jako pierwszy w Polsce wszedł w nanotechnologię w kołowrotkach, wędziskach, plecionkach. Taka postawa świadczy tylko dobrze o firmie.

Z całym szacunkiem dla personelu świetnego sklepu Bass - ten sklep posiada tak ogromną ilość asortymentu chyba wszystkich producentów i oferentów w tej części Europy, że dla personelu recytowanie szczegółów technicznych wędzisk Express i Millenium może być pomijane na rzecz uproszczeń.

Na koniec dwa słowa nt. realiów w Polsce: każdy wędkarz chciałby kupować tanio i w rewelacyjnej jakości technicznej. Wiemy, że tak się nie da. Dragon stara się przygotować ofertę sprzętową w miarę możliwości godząc te oczekiwania, ale należy pamiętać, że zawsze to będzie kompromis. Chwała Dragonowi za to, że w tych kompromisach nie posuwa się za daleko; często rezygnując z jednorazowych większych zysków trzyma poziom jakości. I z tego, co się zorientowałem, tak już pozostanie - poziom jakości nie obniży się. Polski wędkarz jest wymagający.

Waldek
(2014/07/20 09:37)

okoniowaty


dziekuję za ten wpis choć brzmi bardziej jak reklama Dragona oraz wypowiedź polskiego polityka niż odpowied na moje spostrzeżenie, ale nie ma co ukrywać i tak najbardziej rzetelna do tej pory, nie powoływałem się na wypowiedzi ekspedientów sklepu bass jako święte wypowiedzi, napisałem tylko, że to od nich usłyszałem że blanki są identyczne, nie wiem też kogo w prowadza w błąd słowo odchudzony ale według mnie najlepiej określa dolnik wędki express. Rozumiem że w Pana interesie jest wychwalanie Dragona pod niebiosa ale Pan pozwoli, że ja nie kupuje tej bajeczki jak to Dragon o nas dba

pzdr

(2014/07/22 13:48)

tripod


Kolego, idź do sklepu, weź do ręki oba kije i już będziesz wiedzieć co i jak - jeśli masz doświadczenie. Teoretycznie nic nie wykombinujesz.

Najpierw piszesz, że nie wiesz i zadajesz pytania, a gdy gość z dragona wyjaśnia ci, to totalnie to podważasz pisząc, że to reklama. Chłopie, ogarnij się. (2014/07/30 10:47)