Dragon Express Spin 20 4-20 2.75

/ 7 odpowiedzi
Witam szanownych kolegów.

Bardzo mało opini jest na temat tego kijaszka.. Stąd moje pytanie , czy ktos z Was koledzy miał lub ma do czynienia z tym kijem.

Dziś na targach trzymałem Express'a 30 2-25 2.7 i to strasznie sztywny kijaszek.. za to 4-20 delikatny i ładnie pracujący..

Pytam ponieważ przymierzam się do kupna wędki do lekkiego połowu szczupaka, woblerami od 3-8 cm max 8gram, obrotówkami max 3, oraz gumkami.. woda płynąca tzn rzeka Warta.

Nie wiem czy ten 4-20 nie będzie za delikatny, ale za to mam przyjemność jeździc z kolegą, który ma Mistralla 3-15 i przy mnie bez problemu wyciągnął szczupłego 65 cm.

Prosiłbym o opinie podpowiedzenie jeśli ktoś dysponuje lub zna to wędzisko..

Pozdrawiam

ryukon1975

Ciężar wyrzutowy kija dobierz do przynęt jakie używasz i łowiska. Nie kieruj się tym że ktoś wyholował taką to a taką rybę na kij o danym cw.. Dzisiejsze kije są naprawdę dobre i szczupaka 65 cm wyholujesz i na kij o cw 7 g.

Ważne jest abyś danym wędziskiem mógł komfortowo podać przynętę o danej masie/wielkości w dane miejsce i poprowadzić ją bez obaw o kij w wybrany sposób. Przykładowo wobler 8 cm o jakim piszesz w nurcie już potrafi przytrzymać i zgiąć kij jeśli to np. wobler z dużym sterem o dość agresywnej pracy. Tak samo będzie jeśli zechcesz podać gumę na większą głębokość i podbić ją z dna dobrze wtedy mieć mały zapas mocy.

Decyzję musisz jednak podjąć sam. :)

(2014/02/24 06:43)

Karol2929

..wiem , że wędzisko musi być dopasowane do przynęt jakie będę stosować i w jakich warunkach. 
Łowić w głównym nurcie nie będę tą wędką, jak już w spokojnej wodzie, zatokach. Do nurtu i cieższych przynęt mam mocniejszy kij. 
Chciałbym opinii na temat tej wędki od kolegów , którzy mają lub mieli styczność.. 
Pozdrawiam (2014/02/24 12:27)

fantastic

Witam . Ja używam expressa 2,4 4-20gr.Łowię nim w jeziorze  główki do 12gr plus guma 7,5cm.kijek szybki ,lekki , dobrze czuć pracę przynęty ,a teraz jak na jeziorach jest lód zabieram go na rzekę pstrągową i jak dla mnie pod pstrąga jest idealny. Gdy go kupiłem specjalnie go przeciążyłem na pierwszym wypadzie , myślę 18gr. plus guma to już max, ale na jeziorze. (2014/02/24 15:21)

Karol2929

a jeśli chodzi o Express'a, 5-25 to koledzy jakie przynęty używacie. Czy ten kij obsłuży na rzece woblery 3 centymetrowe tak jak te większe. Jak jest z obrotówkami do wielkości 3-4 ?

Pytam ponieważ jak pisałem kijaszek wydaje mi sie sztywny i nie wiem jak jest z wyrzutem danych przynęt jak i zachowania samego kija podczas holu samej przynęty...
(2014/02/24 19:45)

szakal666

Ja mam expressa 2,45cm c.w 4-20 kupilem go nie dawno dopiero i jeszcze szczupakow nie lapalem dopiero od maja. Testuje go na rzece pstragowej i z pstragami 40-50cm calkiem sobie dobrze radzi wiec mysle,że ze szczupakiem tez sobie poradzi. ale jak bedziesz lapac na duze gumy z głowka 15gr to chyba byl by lepszy z wiekszym wyrzutem bo warta to w miare duza rzeka i lepiej miec zapas mocy, a woblery takie 8cm tez stawiaja opor w rzece. Moja rzeczka ma moze 6m szerokosci wiec mi taki kij wystarcza a nad warta moze byc za slaby. Decyzja nalezy do ciebie zrobisz co uwazasz za sluszne   (2014/04/14 13:27)

kostekmar

Posiadam Express 7-30g i 275cm. Wcale nie uważam jest jest sztywny. Czuc na nim doskonale nawet pukanie okonków, a co dopiero uderzenie szczupaka. Kij bardzo dobrze się ładuje oraz trzyma rybę. (2014/04/15 17:07)

ryukon1975

Sztywny to pojęcie względne, według mnie ma po prostu akcje typu x-fast i taki ma być. Mam dwa kije z serii Express i nie widzę tam żadnej "sztywności". Na zdjęciu jeden z nich Dragon Express Feeder 100 długość 3,9 m cw 60-100 g. (2014/04/15 17:24)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.