Zaloguj się do konta

Dragon Express 2,70 10-35g czy Mielenium HD PIKE 1

utworzono: 2013/11/21 20:14
Tomczo88

Witam Kolegów. Mam dylemat...Stoję przed wyborem zakupu nowego spina i wybór padł na wędki DRAGONA, tyle tylko że nie mogę się zdecydować który z w/w kijaszków wybrać... Wiem z forów wędkarskich że są to podobne kije różnią się tylko szczegółami lecz pragnąłbym się dowiedzieć od posiadaczy tych kijów jakie są wasze opnie na ten temat. Który będzie lepszy... Dodam iż przeważnie łowię w jeziorach i zawsze z brzegu stąd ta długość wędziska... Gramatura też pozostaje bez zmian... Waga wędki stoi po stronie expresa zapewne mniej męczy rękę niż milenium ale to tylko tyle wiem. Także teraz to Was proszę o pomoc. Za wszelkie uwagi i porady już z góry dziękuje.
Pozdrawiam Tomek.
[2013-11-21 20:14]

okoniowaty

Mam kijek express, dość sztywny patyk z zniżonym cw, spokojnie można machać do 40g, słyszałem że od millenium różni się tylko odchudzonym dolnikiem a blank jest ten sam , wiec dużej różnicy być nie może... [2013-11-22 08:50]

Karol2929

Ja również przymierzam się do zakupu wędki na nowy sezon.. Również zastanawiam się nad Dragonem i również zastanawiam się nad modelem Express. Z tą różnicą , że bedę łowił głównie w rzece Warcie z brzegu i nastawiam się na szczupłego..
Dużo dobrego słyszałem i czytałem o tym wędzisku.. skoro mają zaniżoną wytrzymałość zastanawiam się czy 5-25 g lub 7-30 g  wystarczy?! Głównie łowić będę na małe wobley do 10g jak również obrotówki max 3 oraz gumy do 20gram..
[2013-11-22 09:09]