Zaloguj się do konta

Dragon Elite Płoć na zawody

utworzono: 2013/06/15 09:46
Stringi522

Witam. Mam do Was 2 pytania, a mianowicie:1.Czy zanęta DRAGON ELITE PŁOĆ CZERWONA nadaje się na zawody?? (oczywiście na płocie i krąpie)2.Czy można do zanęty dodać ziemię z kretowiska?? Czy to nic nie da?? Ziemia jest oczywiście sucha przez te upalne dni. Zawody odbędą się na jeziorze.
Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki :) [2013-06-15 09:46]

rad13

1 Większość zanęt nadaje się na zawody sęk tkwi w tym jak ją zrobisz
2 Co do ziemi sam używam tylko ziemi ale nie z kretowiska tylko używam ,,próchniczy" czarnoziem tak to mogę chyba określić pobierany koło ,,tartaku" tylko bez trocin i nie z miejsca cięcia drzewa
Grunt tkwi w proporcjach i konsystencji(nawilżeniu) proponuje ci 2kg zanęty na 3 kg ziemi plus możesz dodać konopi najlepiej rozrób zanętę ok 10 -12 h przed zawodami oddzielnie zanętę i ziemię przetrzyj je przez sito 1- 2 razy razem z ewentualnym dowilżeniem połącz przed wyjściem na łowisko i przetrzyj jeszcze raz później możesz dodać konopie i może pieczywa fluo dobry patent to też atraktor dodany do białych i pinki stosuje od roku trapera płoć magic i mam na nich trochę lepsze rezultaty.
Minus jaki ja zauważyłem u swojej zanęty to taki że szybciej od konkurencji muszę donęcić 2 piąstki co ok 15 minut.
Mam nadzieje że coś ci z tego się przyda połamania:-)
[2013-06-15 11:23]

Stringi522

A co jeśli chodzi o ziemię z kretowiska??  [2013-06-15 11:58]

Kodiak44

1. Stosuje też tą zanętę i póki co wyniki mam lepsze, niż kolega z Traper Gold Series - przynajmniej na naszych łowiskach..2. Też używam ziemi z kretowiska tylko przed łowieniem z 2/3 razy przecieram przez sito... 
[2013-06-15 12:21]

dunster35

1. Słyszałem o tej zanęcie , myślę że na zawody będzie okey.
2. Nie wiem ja używam gliny z ziemi
[2013-06-15 15:45]

Miałem tą samą zanęte na zawodach , z dodatkiem trapera płoć i konopi , spisywała się świetnie ! [2013-06-15 21:31]

max1998

Na płoć na zawody to nie czerwona zanęta. Płotka boi się w nią wejść. Raczej ciemno brązowa albo czarna. Ja proponuje taką:
-Zanęta Lorpio magnetic roach 1kg lub Lorpio GP black roach
-Glina argile czarna 1op. do zanęty 1 do jokersa
Do jokersa może być też podwójna glina będzie lepsza. Jokersa w glinie podaj z kubka chyba że nie masz.
Na początku do zanęty z gliną dodaj garść joka i szczyptę pinki. Wrzuć 90% tego na początek.
na środek ''dywanu'' zanętowego podaj 2-3 kulki joka w glinie  .
Jeśli sąsiedzi by łowili większe ryby niż ty strzel pinką z procy.
Donęcaj regularnie jokem lub zanętą zależy na co będą reagować ryby.
Uważaj żeby nie przekarmić ryb donęcaj co 20-25 minut.
Powodzenia!!!

[2013-06-19 21:53]