Dragon Destiny 305/10-42g

/ 5 odpowiedzi
Może ktoś ma ten kij i potrafi parę cennych słów napisać. Ma służyć głównie do połowu morskch troci, ale czasami innych drapieżników. Może jakaś inna opcja?
kostekmar

No, nie wierzę, że nikt nie ma nic do powiedzenia na temat tego kija. Albo doradzenia w wyborze alternatywy. (2009/11/10 23:27)

Marabut

Zainteresuj się Konger Equs Maxim 300 do28gr.
Wędka jest wg mojej opinii najlepiej nadającą się do łowienia morskiej troci z wędek produkowanych seryjnie. Przyda się również w wyprawach na dużą nizinną rzekę do średnio ciężkiego łowienia. W tej chwili konger wyprzedaje te wędki więc cena powinna być nieznacznie niższa niż tego dragona.
Z moich informacji wiem że wyprzedażowych patyczków zostało niewiele. (2009/11/10 23:45)

kostekmar

Niestety, ale cena nie jest niższa, ciągle granica 600zł. Z tego co wiem to ten Dragon też należy do niezłych kijków seryjnych. (2009/11/10 23:53)

Marabut

Niestety nie wiem jak spisuje się ten dragon w łowieniu. Kijek znam tylko z machania na sucho, tak że nie zabiorę głosu czy będzie ok. (2009/11/11 00:04)

łysy wąż

Specjalistą od morskich troci nie jestem, ale właśnie " zaliczyłem " trzy dni w pogoni za tą rybką. Machałem właśnie Kongerem Equs i jestem bardzo zadowolony. Najcięższa przynęta jaką założyłem miała 28 gram ( czyli teoretycznie górna granica c.w. ) i wydaje mi się, że kij ma jeszcze zapas mocy. Naprawdę solidnie " nosi " blachy.
Nad wodą widziałem też, że wielu spiningistów używa tej wędki - mam na myśli oczywiście Bałtyk.
Kongerek był ze mną w Szwecji i wytarabanił zębatego 99cm, w Kanadzie pojmał sporo łososi do 65cm, na Wiśle wyjął bolenia około 3 kg i klenisko ponad 1,5 kg. Jeszcze mnie nie zawiódł, więc go polecam. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych ( jeżeli nie najlepszy ) kijaszek jakim miałem okazję łowić. (2009/11/11 08:38)