Zaloguj się do konta

Dragon CXT Spinning CrossForce CF-X 2.75 14-35g

utworzono: 2016/12/19 20:30
PurpleTurtle

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem dragon NanoPOWER XT60P ale używam go na wody stojące, Chciał bym kupić wędke którą bede mógł łowić w nurcie w Warcie bolenie jak i również sandacze. Obawiam się że nano power do 25g może sobie nie poradzić z wiekszymi główkami np 15g + guma . Widziałem dobre opinie na temat crossforce i chciał bym się dowiedzieć czy śmiało brać go czy może macie jeszcze jakieś propozycje.
Pozdrawiam. [2016-12-19 20:30]

ryukon1975

[2016-12-20 06:33]

ryukon1975

Mam to wędzisko w lżejszej wersji. Używałem go przez całkiem długi czas pomimoże to noość 2016.  Kij się sprawdził. Polecam.

CrossForce 7-28 g - wędzisko na szczupaka [2016-12-20 06:38]

Nie sprawdzi się. Nie ma wędki sandaczowo- boleniowej, to dwa zupełnie różne typy, na sandacza za miekka na bolenia za twarda. [2016-12-20 15:06]

PurpleTurtle

Głównie to o bolenia mi chodziło i szczupak, ale czasami jakieś nocne wypady chciałem zaliczyć to wiadomo że sandacz. Ale twierdzisz ze ten model będzie za twardy na bolenia ?,  [2016-12-20 17:36]

PurpleTurtle

Ryukon masz może jakiś filmik w którym widać jak ta wędka pracuje ? [2016-12-20 17:41]

ryukon1975

Niestety z tym jest problem dlatego że chodzę na ryby sam a nie lubię się dekoncentrować pierdołami typu nagrywanie. Więc to niżej to wszystko co mi się udało zachować. :) [2016-12-20 17:50]

luxxxis

Cxt to dobre kije,świetna transmisja,lotność.Jednak jeśli ci się nie "pali" to poczekaj chwilę i po nowym roku przymierz się do Street Fishing-a który wejdzie jako nowość w dragonie.
Sandał i bolek w jednej wędce? da się w tym kiju,blank ma taki "ładunek" że 14g główką udało mi się przerzucić Odrę na dolnym sląsku,akcja szczytowa przechodząca w mediuma... -pracuje pod bolkiem rzędu 60-70cm w 1\3 długości,pod większym przeciwnikiem jedzie dalej,zapas mocy niewiarygodny,ciężko to dokładnie opisać...
Modelem 2,60 5-25 g do popołudnia trzebiłem bolki grasujące na skraju warkoczy poza zasięgiem rzutu konkurencji a po obiadku zapinałem mu główki 25g plus guma i w głebokich odrzańskich dołach ciąłem sandały ponad 80cm
Kij świetnie się spisał,urzekł mnie do tego stopnia że z marszu sprawiłem sobie 5-15 g pod potokowca. [2016-12-20 19:45]

PurpleTurtle

Interesujący ten kijek a orientujesz się może jaka cena za niego będzie ?, mało informacji jak na razie na jego temat [2016-12-20 22:29]

PurpleTurtle

Ryukon szkoda że dłużej ta walka nie trwała :) [2016-12-20 22:31]

ryukon1975

Jaka ryba taka i walka.:) Nie należę do tych którzy się upajają zabawą takimi okazami czy nawet holem dużych ryb na żyłce zero zero nic do czasu aż się żywcem ugotuje. [2016-12-21 07:26]

luxxxis

Interesujący ten kijek a orientujesz się może jaka cena za niego będzie ?, mało informacji jak na razie na jego temat

Cena? ok 250zł,może ciut mniej,może więcej,ramki po 30zł w obie strony.Poniżej poglądowy kawałek Streeta,kawałek nowej Millenki,i ja....sponiewierany jak siodło lucky lucka [2016-12-21 20:19]

PurpleTurtle

Bardzo przystępna cena jak za takie wędzisko, jeżeli chodzi o łowienie na rzece to mysle że take coś by sie bardzo dobrze nadało, spytam tylko tak dła pewności, wedka jak najbardziej pasuje na nocne łowy pod sandacza ? :).
Poczekam jeszcze do lutego i może na Rybomani uda mi się pomacać kijek. [2016-12-21 22:52]

Moim zdaniem nie nadaje się na sandacza jest za miękka. Jeśli na sandałki to polecam mikado kamisori zander tu cw jest troszkę zanizone ( wersja 28g ma okolo 35) i dolnik jest troche długi poza tym bardzo czuła lekka wedka o szczytowej akcji ewentualnie dragon xtreme troszkę lżejsza i stywniejsza :) [2016-12-22 06:43]

ryukon1975

Głównie to o bolenia mi chodziło i szczupak, ale czasami jakieś nocne wypady chciałem zaliczyć to wiadomo że sandacz. Ale twierdzisz ze ten model będzie za twardy na bolenia ?, 

Złowiłem w swoim życiu boleni wiele. Znaczna większośc na wedzisko o akcji x-fast i progresywnym ugięciu. Więc twierdzenie że coś jest za twarde tylko na podstawie danych z internetu i teorii wędkarskich jest mocno na wyrost. Nie dobieraj sobie tego do głowy.:) [2016-12-22 06:55]

PurpleTurtle

Testowałeś ten model albo coś ?, bo mówisz że się nie nadaje. [2016-12-22 18:42]

PurpleTurtle

Szukam po prostu czegoś co poradzi sobie z nurtem w rzecze i pozwoli mi obławiać róże miejsca, skoro wędka o której jest mowa pracuje w 1/3 pod boleniem 60cm to wydaje mi się że sobie poradzi z sandaczem. Tylko po prostu wole popytać dokładnie bo nie mam sklepu w którym mógłbym pomacać dobrego wędziska a posiadam nano power do 25g i raczej to akcja taka progresywna ( takie medium jak dla mnie ) która sobie chyba nie poradzi z nurtem i większa głowka a po prostu nie chce kupić drugiej wędki która okaże się taką samą i z podobną akcja  [2016-12-22 18:50]

A wiec tak stałem przed wyborem miedzy xtreme i tym o którym mowa. Machalem nim troszke i wędke tą określił bym raczej stałabym fastem. Piszę konkretne z myślą o sandaczu na bolenia powinna sie nadać. Kolega pisze że chce łowić w nurcie z opadu wiadomo ze główka 25+ guma stawia duży opór, jesli więc chcesz podbić takie cos powinieneś mieć wędkę sztywną ( ja przyjemniej mam takie wymagania) wedka wyzej wymieniona napewno nie jest typową sandaczową i będzie czesc podbicia ,,amortyzowac,, jej przypisał bym raczej łowienie szczupaków w toni. Określ na jakiej rybce ci nnajbardziej zależy, jeśli sandacz to polecam jedną z dwóch wyzej które polecilem. Takie jest moje zdanie co z nim zrobisz to twoja sprawa ;) [2016-12-22 19:58]

Tomas81

Przepraszam Danielu, gdzie te sandacze po +80cm??? Bo jakoś na focie widzę skromną +70 wciśniętą na siłę w obiektyw...

Poza tym widzę że tutejsi dragonowcy doskonale zapamiętali nowe słowo: progresywny. Z katalogu oczywiście... I wciskają je do opisu każdego patyka. Tym czasem pewnie nawet nie wiedzą co to faktycznie oznacza. Bo na pewno nie to że wędka się JAKOŚ ugina...

O x-fastach, fastach już nawet nie będę wspomnianać. Gdyż rzeczywistość jest zupełnie inna, wystarczy pomachać lepszymi konstrukcjami. Ale nie tymi z opisem: 72, 80 mln PSI hehehe [2016-12-22 21:48]

Jakie sandacz 80? Ja żadnego zdjęcia nie wrzuciłem... Zgadzam sie z Tobą progresywne te wedki nie są akcji x fast też nie mają. Z dragona jedynie ten x treme jest dosyć sztywny (z tych które miałem) :) ten crosforce to tak jak mówię w moim odczuciu sztywny medium/słaby fast szczerze mówiąc nie wiem czy warto wymieniać tego nano power na tego kijka... [2016-12-22 22:00]

Tomas81

Danielu @Pan karpiczek nie o Ciebie mi chodziło, tylko testera @Luxxxis'a ;-) [2016-12-22 22:12]

To wiele wyjaśnia ;) [2016-12-22 22:16]

luxxxis

Przepraszam Danielu, gdzie te sandacze po +80cm??? Bo jakoś na focie widzę skromną +70 wciśniętą na siłę w obiektyw...

 

Gdzie? daj jakiś namiar na meila,fejsa czy cuś to ci podeślę,ta fotka powyżej to jedyna którą mogę upublicznić drogi Tomusiu:) .Ponadto nikt w niej niczego na siłę  i gdziekolwiek nie wciska,ot zwykła pamiątkowa focia wrzucona przez moją zacną osobę dlatego że zedka na niej trzymam do którego z miarką nawet nie startowałem. Nie wciskaj mi niczego "na siłę" Tomuś,tak cię boli to że nawiązałem współpracę z dragonem że za wszelką cenę chcesz mnie przekrzyczeć,wykazać brak racji itd...? na każdym wręcz kroku starasz się być "na przekór" choćby sprawa dotyczyła dupy maryny ... Tutaj używasz słów -"tutejsi dragonowcy" "tester Luxxxis",sugerujesz głupotę sarkastyczną wzmianką "zapamietali nowe słowo-progresja", "wciskają je do każdego patyka","nie wiedzą co to oznacza" i takie tam .....
Moim skromnym zdaniem masz ciut przerośnięte ego i uważasz że wiesz lepiej,że pozjadałeś sporo rozumków a każdy kto nie kręci obecnie stellką jest ciemnym burakiem który stoi w cieniu wielkiego TOMA .
Skoro coś komuś" wciskam" to jestem oszustem wg Ciebie? i do tego głupim skoro słabo zapamiętuję tak trudne słowa jak "progresja" i posługuję się nimi nie mając pojęcia cóż oznaczają? każdą propozycję sprzętową nazwiesz "wciskaniem"? nawet tę bez logo smoka? Ciekawe....:)
A jak to jest gdy Ty coś proponujesz? Ty nie "wciskasz"??? aha.....zapomniałem,tyś jest Alfą i Omegą,ty wiesz lepiej i znasz trudne słowa....choć jedyne co o tym świadczy to one same ....
  [2016-12-23 16:06]

PurpleTurtle

Pan Karpiczek mam pytanie bo mówisz ze nie warto wymieniać nano pro, odnosisz się do mnie tak ?, ogólnie czytałem artykuł odnośnie kamisori zander i śmiało był używany na bolenia i sandacza tylko że ten dolnik troszke długi ale bede musiał dokonać jakiegoś wyboru. [2016-12-23 21:39]

Tak, ten nano power nie jest duzo ,,miększy niż,, crosforce, wedka troszkę inna ale bardziej sandaczowe to to nie jest. Nie wiem na jakich rybach ci zależy ale jeśli sandacz z boleniem na równi to wybrał bym wędke raczej sandaczową. A ten nano power używał na bolenie, ewentualnie w dłuższej perspektywie czasu kupił jakaś parabolke boleniową jeśli finanse by pozwoliły ;) Poproś sprzedawcę czy nie jest wstanie zamówić 2 wędek z możliwością wyboru jednej, ja tak zawsze robię, bo wiadomo kazdemu inaczej leży. Nie chcę tez żeby ktoś miał do mnie pretensje ze zle doradzilem, ja pisze z swojego doswiadczenia, i staram sie pomóc najlepiej jak potrafię. Ten dolnik w kamisori to tez nie jakaś tragedia wychodzi troszke za łokieć. Ewentualnie ten xtreme z dragona. Osobiście bardziej wole xtreme-a( mam 5-25g) jest tez cięższa wersja z dopiskiem ,,zander,, więc teoretycznie do łowienia z opadu powinna być jeszce lepsza ;) [2016-12-23 22:49]

PurpleTurtle

Ogólnie nano power używam na szczupaki i miałem plan łowić bolenie tylko że boje się że bedzie za delikatna na rzekę i łowienie nie bedzie komfortowe i myśle cały czas czy nie kupić czegoś mocniejszego, a w sumie kamisori zander to typowe wędzisko pod sandacza to raczej warto wybrać tą opcje, dragon  x treme troche przewyższa mój budżet. Jeśli łowisz bolenie to mam pytanie, kije których używasz to jakie maja cw. ? [2016-12-23 23:55]