Dragon CXT Spinning CrossForce CF-X 2.75 14-35g

/ 50 odpowiedzi / 7 zdjęć
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem dragon NanoPOWER XT60P ale używam go na wody stojące, Chciał bym kupić wędke którą bede mógł łowić w nurcie w Warcie bolenie jak i również sandacze. Obawiam się że nano power do 25g może sobie nie poradzić z wiekszymi główkami np 15g + guma . Widziałem dobre opinie na temat crossforce i chciał bym się dowiedzieć czy śmiało brać go czy może macie jeszcze jakieś propozycje.
Pozdrawiam.
u?ytkownik200880


Nie sprawdzi się. Nie ma wędki sandaczowo- boleniowej, to dwa zupełnie różne typy, na sandacza za miekka na bolenia za twarda. (2016/12/20 15:06)

PurpleTurtle


Głównie to o bolenia mi chodziło i szczupak, ale czasami jakieś nocne wypady chciałem zaliczyć to wiadomo że sandacz. Ale twierdzisz ze ten model będzie za twardy na bolenia ?,  (2016/12/20 17:36)

PurpleTurtle


Ryukon masz może jakiś filmik w którym widać jak ta wędka pracuje ? (2016/12/20 17:41)

ryukon1975


Niestety z tym jest problem dlatego że chodzę na ryby sam a nie lubię się dekoncentrować pierdołami typu nagrywanie. Więc to niżej to wszystko co mi się udało zachować. :)
(2016/12/20 17:50)

luxxxis


Cxt to dobre kije,świetna transmisja,lotność.Jednak jeśli ci się nie "pali" to poczekaj chwilę i po nowym roku przymierz się do Street Fishing-a który wejdzie jako nowość w dragonie.
Sandał i bolek w jednej wędce? da się w tym kiju,blank ma taki "ładunek" że 14g główką udało mi się przerzucić Odrę na dolnym sląsku,akcja szczytowa przechodząca w mediuma... -pracuje pod bolkiem rzędu 60-70cm w 1\3 długości,pod większym przeciwnikiem jedzie dalej,zapas mocy niewiarygodny,ciężko to dokładnie opisać...
Modelem 2,60 5-25 g do popołudnia trzebiłem bolki grasujące na skraju warkoczy poza zasięgiem rzutu konkurencji a po obiadku zapinałem mu główki 25g plus guma i w głebokich odrzańskich dołach ciąłem sandały ponad 80cm
Kij świetnie się spisał,urzekł mnie do tego stopnia że z marszu sprawiłem sobie 5-15 g pod potokowca. (2016/12/20 19:45)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

PurpleTurtle


Interesujący ten kijek a orientujesz się może jaka cena za niego będzie ?, mało informacji jak na razie na jego temat (2016/12/20 22:29)

PurpleTurtle


Ryukon szkoda że dłużej ta walka nie trwała :) (2016/12/20 22:31)

ryukon1975


Jaka ryba taka i walka.:) Nie należę do tych którzy się upajają zabawą takimi okazami czy nawet holem dużych ryb na żyłce zero zero nic do czasu aż się żywcem ugotuje. (2016/12/21 07:26)

luxxxis


Interesujący ten kijek a orientujesz się może jaka cena za niego będzie ?, mało informacji jak na razie na jego temat

Cena? ok 250zł,może ciut mniej,może więcej,ramki po 30zł w obie strony.Poniżej poglądowy kawałek Streeta,kawałek nowej Millenki,i ja....sponiewierany jak siodło lucky lucka (2016/12/21 20:19)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

PurpleTurtle


Bardzo przystępna cena jak za takie wędzisko, jeżeli chodzi o łowienie na rzece to mysle że take coś by sie bardzo dobrze nadało, spytam tylko tak dła pewności, wedka jak najbardziej pasuje na nocne łowy pod sandacza ? :).
Poczekam jeszcze do lutego i może na Rybomani uda mi się pomacać kijek. (2016/12/21 22:52)

u?ytkownik200880


Moim zdaniem nie nadaje się na sandacza jest za miękka. Jeśli na sandałki to polecam mikado kamisori zander tu cw jest troszkę zanizone ( wersja 28g ma okolo 35) i dolnik jest troche długi poza tym bardzo czuła lekka wedka o szczytowej akcji ewentualnie dragon xtreme troszkę lżejsza i stywniejsza :) (2016/12/22 06:43)

ryukon1975


Głównie to o bolenia mi chodziło i szczupak, ale czasami jakieś nocne wypady chciałem zaliczyć to wiadomo że sandacz. Ale twierdzisz ze ten model będzie za twardy na bolenia ?, 

Złowiłem w swoim życiu boleni wiele. Znaczna większośc na wedzisko o akcji x-fast i progresywnym ugięciu. Więc twierdzenie że coś jest za twarde tylko na podstawie danych z internetu i teorii wędkarskich jest mocno na wyrost. Nie dobieraj sobie tego do głowy.:) (2016/12/22 06:55)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

PurpleTurtle


Testowałeś ten model albo coś ?, bo mówisz że się nie nadaje. (2016/12/22 18:42)

PurpleTurtle


Szukam po prostu czegoś co poradzi sobie z nurtem w rzecze i pozwoli mi obławiać róże miejsca, skoro wędka o której jest mowa pracuje w 1/3 pod boleniem 60cm to wydaje mi się że sobie poradzi z sandaczem. Tylko po prostu wole popytać dokładnie bo nie mam sklepu w którym mógłbym pomacać dobrego wędziska a posiadam nano power do 25g i raczej to akcja taka progresywna ( takie medium jak dla mnie ) która sobie chyba nie poradzi z nurtem i większa głowka a po prostu nie chce kupić drugiej wędki która okaże się taką samą i z podobną akcja  (2016/12/22 18:50)

u?ytkownik200880


A wiec tak stałem przed wyborem miedzy xtreme i tym o którym mowa. Machalem nim troszke i wędke tą określił bym raczej stałabym fastem. Piszę konkretne z myślą o sandaczu na bolenia powinna sie nadać. Kolega pisze że chce łowić w nurcie z opadu wiadomo ze główka 25+ guma stawia duży opór, jesli więc chcesz podbić takie cos powinieneś mieć wędkę sztywną ( ja przyjemniej mam takie wymagania) wedka wyzej wymieniona napewno nie jest typową sandaczową i będzie czesc podbicia ,,amortyzowac,, jej przypisał bym raczej łowienie szczupaków w toni. Określ na jakiej rybce ci nnajbardziej zależy, jeśli sandacz to polecam jedną z dwóch wyzej które polecilem. Takie jest moje zdanie co z nim zrobisz to twoja sprawa ;) (2016/12/22 19:58)

Tomas81


Przepraszam Danielu, gdzie te sandacze po +80cm??? Bo jakoś na focie widzę skromną +70 wciśniętą na siłę w obiektyw...

Poza tym widzę że tutejsi dragonowcy doskonale zapamiętali nowe słowo: progresywny. Z katalogu oczywiście... I wciskają je do opisu każdego patyka. Tym czasem pewnie nawet nie wiedzą co to faktycznie oznacza. Bo na pewno nie to że wędka się JAKOŚ ugina...

O x-fastach, fastach już nawet nie będę wspomnianać. Gdyż rzeczywistość jest zupełnie inna, wystarczy pomachać lepszymi konstrukcjami. Ale nie tymi z opisem: 72, 80 mln PSI hehehe (2016/12/22 21:48)

u?ytkownik200880


Jakie sandacz 80? Ja żadnego zdjęcia nie wrzuciłem... Zgadzam sie z Tobą progresywne te wedki nie są akcji x fast też nie mają. Z dragona jedynie ten x treme jest dosyć sztywny (z tych które miałem) :) ten crosforce to tak jak mówię w moim odczuciu sztywny medium/słaby fast szczerze mówiąc nie wiem czy warto wymieniać tego nano power na tego kijka... (2016/12/22 22:00)

Tomas81


Danielu @Pan karpiczek nie o Ciebie mi chodziło, tylko testera @Luxxxis'a ;-) (2016/12/22 22:12)

luxxxis


Przepraszam Danielu, gdzie te sandacze po +80cm??? Bo jakoś na focie widzę skromną +70 wciśniętą na siłę w obiektyw...

 

Gdzie? daj jakiś namiar na meila,fejsa czy cuś to ci podeślę,ta fotka powyżej to jedyna którą mogę upublicznić drogi Tomusiu:) .Ponadto nikt w niej niczego na siłę  i gdziekolwiek nie wciska,ot zwykła pamiątkowa focia wrzucona przez moją zacną osobę dlatego że zedka na niej trzymam do którego z miarką nawet nie startowałem. Nie wciskaj mi niczego "na siłę" Tomuś,tak cię boli to że nawiązałem współpracę z dragonem że za wszelką cenę chcesz mnie przekrzyczeć,wykazać brak racji itd...? na każdym wręcz kroku starasz się być "na przekór" choćby sprawa dotyczyła dupy maryny ... Tutaj używasz słów -"tutejsi dragonowcy" "tester Luxxxis",sugerujesz głupotę sarkastyczną wzmianką "zapamietali nowe słowo-progresja", "wciskają je do każdego patyka","nie wiedzą co to oznacza" i takie tam .....
Moim skromnym zdaniem masz ciut przerośnięte ego i uważasz że wiesz lepiej,że pozjadałeś sporo rozumków a każdy kto nie kręci obecnie stellką jest ciemnym burakiem który stoi w cieniu wielkiego TOMA .
Skoro coś komuś" wciskam" to jestem oszustem wg Ciebie? i do tego głupim skoro słabo zapamiętuję tak trudne słowa jak "progresja" i posługuję się nimi nie mając pojęcia cóż oznaczają? każdą propozycję sprzętową nazwiesz "wciskaniem"? nawet tę bez logo smoka? Ciekawe....:)
A jak to jest gdy Ty coś proponujesz? Ty nie "wciskasz"??? aha.....zapomniałem,tyś jest Alfą i Omegą,ty wiesz lepiej i znasz trudne słowa....choć jedyne co o tym świadczy to one same ....
  (2016/12/23 16:06)

PurpleTurtle


Pan Karpiczek mam pytanie bo mówisz ze nie warto wymieniać nano pro, odnosisz się do mnie tak ?, ogólnie czytałem artykuł odnośnie kamisori zander i śmiało był używany na bolenia i sandacza tylko że ten dolnik troszke długi ale bede musiał dokonać jakiegoś wyboru. (2016/12/23 21:39)

u?ytkownik200880


Tak, ten nano power nie jest duzo ,,miększy niż,, crosforce, wedka troszkę inna ale bardziej sandaczowe to to nie jest. Nie wiem na jakich rybach ci zależy ale jeśli sandacz z boleniem na równi to wybrał bym wędke raczej sandaczową. A ten nano power używał na bolenie, ewentualnie w dłuższej perspektywie czasu kupił jakaś parabolke boleniową jeśli finanse by pozwoliły ;) Poproś sprzedawcę czy nie jest wstanie zamówić 2 wędek z możliwością wyboru jednej, ja tak zawsze robię, bo wiadomo kazdemu inaczej leży. Nie chcę tez żeby ktoś miał do mnie pretensje ze zle doradzilem, ja pisze z swojego doswiadczenia, i staram sie pomóc najlepiej jak potrafię. Ten dolnik w kamisori to tez nie jakaś tragedia wychodzi troszke za łokieć. Ewentualnie ten xtreme z dragona. Osobiście bardziej wole xtreme-a( mam 5-25g) jest tez cięższa wersja z dopiskiem ,,zander,, więc teoretycznie do łowienia z opadu powinna być jeszce lepsza ;) (2016/12/23 22:49)

PurpleTurtle


Ogólnie nano power używam na szczupaki i miałem plan łowić bolenie tylko że boje się że bedzie za delikatna na rzekę i łowienie nie bedzie komfortowe i myśle cały czas czy nie kupić czegoś mocniejszego, a w sumie kamisori zander to typowe wędzisko pod sandacza to raczej warto wybrać tą opcje, dragon  x treme troche przewyższa mój budżet. Jeśli łowisz bolenie to mam pytanie, kije których używasz to jakie maja cw. ? (2016/12/23 23:55)