Dragon Bio Enzym

/ 9 odpowiedzi
Witam kolegów wędkarzy! Chciałem sie poradzić czy warto użyć aktywator Dragon Bio Enzym? Czy rzeczywiscie poprawia jakość i podnosi wartość zanety i czy przyspiesza ich trawienie? Chce wiedzieć jaka jest wasza opinia na ich działanie czy działa ponieważ wybieram sie na zawody wędkarskie. Głebokość łowiska średnia to 2-3 metry, dno lekko muliste,dominujący gatunek karaś,metoda bat.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik102837

Używam często tego produktu i faktycznie kilka razy podczas jego używania ryby zachowywały się bardziej agresywnie, brania były zdecydowane i było ich więcej. Nie wiem w 100% czy była to całkowicie zasługa tego bioenzymatora ale na pewno w jakimś stopniu się do tego przyczynił.

Pozdrawiam Boczny trok (2014/06/12 17:51)

tripod

Ja często używam, uznałem że warto. (2014/06/14 08:08)

u?ytkownik130601

Mi się sprawdzało,i to bardzo dobrze,kilka razy przesadziłem z ilością i efekt był odwrotny. (2014/06/15 22:09)

szopen1113

Dzięki za informacje. odwrotny efekt do zamierzanego też może przynieść za duża ilość coco belge w zanęcie (2014/06/17 23:30)

szopen1113

Jeszcze chcę się zapytać ile tego bio enymu dodać na kg zanęty,ponieważ gdzieś w internecie przeczytałem , że 3-4 łyżeczki/1kg zanęty  a na opakowaniu pisze z kolei maks 2 łyżeczki na 3 kg. Jak to w końcu jest? Czy mogę dodać do zanety coco i ten bio enzym? (2014/06/17 23:34)

olivia85

Są to orientacyjne ilości i między innymi zależą od intensywności/ zapachu użytej zanęty i dodanych do niej innych składników smakowo-zapachowych.

Ze względu na to, że atraktory Bio-Enzyme są aromatyczne, polecałabym trzymać się "dolnej granicy" i na początku wsypać go mniej, np. 1,5-2 łyżeczki od herbaty/ 1 kg, w przypadku, gdy będziesz stosował aromatyczne mieszanki, wzbogacone innymi zapachami. W trakcie łowienia, zobaczysz co będzie działo się w miejscu nęcenia i w razie potrzeby, dosypiesz jeszcze odrobinę atraktora.

Jeżeli będziesz stosował ubogie mieszanki, tzw. bazy, wówczas możesz wsypać go więcej, np. 2-4 łyżeczki od herbaty/ 1 kg.

Nadmiar atraktorów/ składników smakowo-zapachowych przynosi odwrotne  rezultaty. Ryby szybko odpływają z miejsca nęcenia.

Co do "coco". Sprawdź jaki zapach ma wybrana przez Ciebie zanęta. Część z nich zawiera już w sobie ten składnik. Jeżeli nie wyczujesz charakterystycznej nuty, dodaj do 10% objętości zanęty. Jest to środek, który zarówno wpływa na trawienie jak i spulchnia zanętę.

Powodzenia :) (2014/06/18 14:07)

szopen1113

Nie dziękuje .Dam znać jak mi poszło na zawodach. (2014/06/18 21:18)

szopen1113

Uważam ,że te atraktory bio enzyme są naprawde skuteczne . Dodałem 3,5 łyżeczki/1kg zanety Dragon XXL lin/karaś. Do tego jeszcze atraktor spezi lin karaś i jeszcze lepiej działa .
Na zawodach zająłem  3 miejsce z wynikiem 1820g na 15 zawodników w swojej kategorii (2 miejsce 1840, 1 miejsce 2580).
 Gdy wrzuciłem zanete z tymi dodatkami to ryby oszalały . (2014/06/22 19:20)

olivia85

Gratulacje :) (2014/06/23 15:41)