Zaloguj się do konta

Drabina 2-częściowa rozsuwana

utworzono: 2015/10/16 08:10
rudy120

Chciałbym kupić drabinę 2-częściową, rozsuwaną. Boję się, że ten mechanizm będzie zawodny.  Ktoś korzysta z czegoś podobnego?
[2015-10-16 08:10]

Haryyy5

To jest tylko kawałek metalu, o ile nie kupisz jakiejs najtańszej chińskiej tandety wykonanej z pomalowanej na srebrno plasteliny to nie bardzo ma się w niej co zepsuć. Posiadam taką tylko że 3 częściową, leży od nastu lat wiosna lato jesień zima przy płocie pod chmurką i jakoś specjalnie jej nic nie dolega. Poza tym chyba nie bardzo masz alternatywę poza konstrukcjami 1 częściowymi. Zresztą moja może nie być wykładnią bo używana amatorsko od święta, ale strażacy/drwale/wszelkiej maści monterzy i inni fachmani używają takich konstrukcji także chyba jest ok :) Może jedynie warto jak we wszystkim odpuścić sobie te najtańsze konstrukcje niewiadomego pochodzenia bo jednak stawką jest zdrowie i życie i powinno być ok :) [2015-10-16 14:55]

pstrag222

Dla amatora zwykła drabina z mrówki spełni oczekiwania.
Bo jak bedziesz uzywał jej dwa razy w roku to na co Ci profesjionalny sprzet co kosztuje ponad tysiaka
[2015-10-16 19:35]

pakul1206

Dla amatora zwykła drabina z mrówki spełni oczekiwania.
Bo jak bedziesz uzywał jej dwa razy w roku to na co Ci profesjionalny sprzet co kosztuje ponad tysiaka



Tylko że z takiego fajansu możesz spaść tylko raz, na kołowrotku można zaoszczędzić ale na własnym zdrowiu chyba się nie powinno, poczytaj trochę opinii i kup coś ze średniej półki.


[2015-10-17 11:58]

pstrag222

A myslisz ze z profesjonalnej nie spadniesz? [2015-10-17 14:22]

pakul1206

Krause jest jak najbardziej ok.


Kol. pstrag 222 - chodzi mi o upadek z winy trefnego sprzętu. [2015-10-19 18:35]

Artur z Ketrzyna

Chciałbym kupić drabinę 2-częściową, rozsuwaną. Z drugiej strony boję się, że ten mechanizm będzie zawodny. Będzie? Ktoś korzysta z czegoś podobnego?

przy rozsuwanych drabinach, najprostszy mechanizm jest najlepszy. Czyli zwykłe haki opierające się na stopniu 2 członu drabiny. Przy zakupie trzeba na to zwrócić uwagę by nie były one ze zbyt cienkiej blachy, a pazur miał co najmniej wysokości stopnia.

Co innego drabiny rozkładane, tam zatrzask zatrzaskowi  nie równy.
[2015-10-20 07:59]

pstrag222

Tak Artur masz racje, najlepsze są haki.
Obecnie w sklepach mrówka, czy Majster można sobie kupic porządna amatorską drabine.
Nie sa to jakieś badziewia skoro wytrzymują moje 100kg.
Osobiscie potrzebowałem bardzie wyrafinowany sprzęt dlatego zakupiłem profesjonalną drabinę, ale również na hakach zatrzaskowych
[2015-10-20 17:44]