Zaloguj się do konta

Dozbrojki do gum

utworzono: 2013/01/12 21:36
bmk20w

Często gdy łowię szczupaki i okonie na kopyta, rippery to ryby podgryzają mi ogonki lub odcinają je. Chciałbym zacząć stosować dozbrojki wykonane przez siebie. I tu zwracam się z prośbą do was żebyście pomogli mi w ich wykonaniu i doborze rzeczy potrzebnych do ich zrobienia.
Dozbrojek będę używał do gum od 5cm do 8cm. Czy dozbrojki mogą zmniejszyć ilość brań.
[2013-01-12 21:36]

Draq

Jak wbijesz dozbrojkę zbyt blisko ogonka to może ona zakłócać pracę przynęty np. tak jak w savagear soft4play. Potrzebujesz linki stalowej i kotwicy. No i do linki stalowej przywiązujesz kotwicę i później linkę do oczka w główce. Możesz też wbić kotwiczę w brzuch gumy i trafić hakiem jigowym w oczko kotwicy,
[2013-01-12 21:52]

Napiszę tak: do tak małych gumek dozbrojki nie powinno się stosować bo może ona wpłynąć negatywnie na pracę przynęty. Poza tym każdy hak/kotwiczka wbita w ogon rippera gasi pracę, czasem całkowicie.
Ale już od 10 cm gumy można użyć sprawdzonego i chyba najskuteczniejszego sposobu jakim jest używanie kotwiczek podwójnych nielutowanych po środku. Moje są firmy Mustad i te najbardziej polecam a trochę już marek "przerobiłem". Wrzucam foty i mam tylko jedną prośbę: użyj tego lub bardzo podobnego sposobu i nie kombinuj z jakimiś dziwnymi "wynalazkami" wczepianymi w ogon. Bo to się całkowicie nie sprawdza a w szczególnosci gdy używasz tak malutkich przynęt. Pozdro!

[2013-01-12 22:33]

Druga fota

[2013-01-12 22:34]

robban

Ja uzywam dozbrojek , robionych przez siebie. Stosuje do wykonania, plecionke 0,25 i kotwiczke nr.10. Wiaze na szydelku wedkarskim . Pozniej zakladam bezposrednio na haczyk od glowki jigowej. Wezel daje sie przekladac w ciagu 2 sek na druga przynete. Wystarczy kilka dlugosci i mamy komplet dozbrojek do roznej dlugosci gum. Zaznacze ze luzny koniec z kotwiczka jest jakies pol centymetra dluzszy niz guma. Mi sie sprawdza ta dozbrojka i nie stosuje innych. Czasami zakladam dodatkowo kotwiczke dwu ramienna do gumy, ale to juz nie sposob jesli chodzi o podgryzanie ogonkow. Polecam. Pzdr. :) [2013-01-12 22:36]

robban

Wyglada to tak. [2013-01-12 22:45]

robban

[2013-01-12 22:45]

Ja uzywam dozbrojek , robionych przez siebie. Stosuje do wykonania, plecionke 0,25 i kotwiczke nr.10. Wiaze na szydelku wedkarskim . Pozniej zakladam bezposrednio na haczyk od glowki jigowej. Wezel daje sie przekladac w ciagu 2 sek na druga przynete. Wystarczy kilka dlugosci i mamy komplet dozbrojek do roznej dlugosci gum. Zaznacze ze luzny koniec z kotwiczka jest jakies pol centymetra dluzszy niz guma. Mi sie sprawdza ta dozbrojka i nie stosuje innych. Czasami zakladam dodatkowo kotwiczke dwu ramienna do gumy, ale to juz nie sposob jesli chodzi o podgryzanie ogonkow. Polecam. Pzdr. :)

Robercie tylko że Ty używasz tych dozbrojek na sandacze i okonie a Koledze @bmk20w chodzi o zębacze. A szczupak bez problemów przetnie plećkę nawet i 0,5mm. Wiem bo kiedyś sprawdzałem, ścina za ściną:(
[2013-01-12 22:51]

robban

Wiem Tomku doskonale ze zebacze sa nieobliczalne, ale kolega wspomnial i o okoniach. Wiec moze smialo to tez wykorzystac. Nie zawsze w miejscowkach z okoniami sa szczupaki ;) . Jezeli nastawia sie na szczupego , to nie stety albo stety , pozostaje Twoj pokazany sposob , ktory i ja uzywam przy lowieniu zebaczy, chociaz nie zawsze.  Przynajmniej u mnie lykaja cala gume. Ale strzezonego i tak dalej. :) [2013-01-12 23:04]

cebullos

kolego Tomas81 a gdzie zakupiłeś i w jakiej te dozbrojki normalnie w wędkarskim?
na allegro szukałem i nie ma albo widocznie źle patrzę!
[2013-02-01 15:48]

kolego Tomas81 a gdzie zakupiłeś i w jakiej te dozbrojki normalnie w wędkarskim?
na allegro szukałem i nie ma albo widocznie źle patrzę!

A allegro są rzdkością. Generalnie kupuję je w jednym sklepie, u kolegi:) , ale dość rzadko je ma. Więc robiąc większe zakupy tak 2-3 razy do roku zamawiam też całą paczkę kotwiczek. Ostatnio zamawiałem w sklepie maf-fishing. Zresztą są bo właśnie sprawdziłem:)
Pozdrawiam
[2013-02-01 16:43]

arto

witam są dostępne http://allegro.pl/kotwica-podwojna-mustad-3674r-size-2-i2957429273.html [2013-02-01 18:25]

arto

mam pytanie jaki rozmiar tych kotwiczek do 10 cm gum? [2013-02-01 18:26]

kuba81

Robban, jak robisz ten Wezeł? nigdzie nie moge go poszukac. problem, ze nie wiem jak go nazwac. prosze o podpowiedz
k
[2013-07-27 09:51]

MATIG

Tak jak wyżej, podwójna nielutowana po środku kotwica to najlepsze wyjście. Sam stosuje i polecam lecz przy gumach mniejszych niż 10 cm mija się to z celem. Na początku ciężko trafić w oczko tej kotwiczki ale później to już formalność. [2013-07-27 13:35]