Zaloguj się do konta

Dozbrojka do gumy-opinie

utworzono: 2014/10/19 18:21
wojtek123123

Mam pytanie, czy takie mocowanie przyponu z kotwiczką do haka bedzie skuteczne przy zaczepieniu ryby i czy nie poniszczy gumy podczas holu i szarpań ryby ? [2014-10-19 18:21]

Jędrula

Pewnie , że  poniszczy gumę w trakcie holu  , zresztą ryby swoje dołożą , szczególnie szczupak , musisz się z tym liczyć . Po drugie przy Twoim zbrojeniu będziesz łapał zaczep na zaczepie , szczególnie przy opadzie , oglądaj -


[2014-10-19 19:19]

Draq

Na moje oka to wygląda na s4p w rozmiarze 9,5cm, a do takiej gumki dozbrojka niepotrzebna ;) Kup sobie materiał na przypony własnej roboty tzn. linke + zaciski i sam sobie zrobisz dozbrojki, zobacz jak wyglądają dozbrojki typu stinger, zaczepiana za oczko główki jigowej, jeden grot kotwicy wpinasz w brzuch przynęty i jest dobrze. A te dozbrojki na filmie zdadzą się na nic jeśli szczupak zaatakuje przynęte od spodu, a tak atakuje w większości przypadków ;) [2014-10-19 19:41]

wojtek123123

To jest S3P 13,5 cm [2014-10-19 20:28]

Jędrula

To jest S3P 13,5 cm



Czasem jest tak , że trzeba dozbrajać nawet małe gumy , szczególnie gdy chodzi o sandacza ma on czasem humory jak kobieta w ciąży . Pomysł Twojego dozbrojenia jest dobry ale niepotrzebnie zakładacz ten trok do kotwicy , załóż ja na hak bez przedłużacza . Zresztą na filmie WT jest kilka różnych opcji dozbrojenia .

[2014-10-19 20:41]

Jędrula

Chyba Kolego , że ta krótka , czerwona linia to tylko zaznaczenie linii zbrojenia a nie trok ? [2014-10-19 20:52]

wojtek123123

To jest trok. Już postanowiłem ze zmienie to zbrojenie. Teraz jeszcze prośba chłopaki o radę jakie zbrojenie zastosowac aby było najskuteczniejsze i w piare nie nieszczące gumy ? [2014-10-19 21:02]

Draq

najłatwiej to wygiąć z drutu systemik dedykowany do tej przynęty... koszt zerowy [2014-10-19 21:40]

Iras1975

Coś w tym stylu zrób, możesz na krótszej stalce, ale wbijaj w bok lub brzuch. Te porady z "tuby" sobie podaruj. Taki sposób jest o wiele skuteczniejszy na szczupaki. [2014-10-20 07:58]

rafalwedkuje

Coś w tym stylu zrób, możesz na krótszej stalce, ale wbijaj w bok lub brzuch. Te porady z "tuby" sobie podaruj. Taki sposób jest o wiele skuteczniejszy na szczupaki.



Niemal identycznie robie.Ja wbijam kotwicę w grzbiecik (moje łowisko to dżungla podwodna) co ogranicza zaczepy.Stalkę dodatkowo owijam o hak. Jak dla mnie to nie ma lepszej dozbrojki.
[2014-10-20 09:51]

wojtek123123

Okej dzięki panowie zrobie tak jak na zdjęciu. Jeszcze raz dziękuje i zamykam temat :) [2014-10-20 12:53]

Coś w tym stylu zrób, możesz na krótszej stalce, ale wbijaj w bok lub brzuch. Te porady z "tuby" sobie podaruj. Taki sposób jest o wiele skuteczniejszy na szczupaki.

Irek dobrze prawi:) Do takich gum lepszy jest troczek, natomiast do mniejszych 8-12cm typu Lunatick, kopyto wolę jednak nielutowaną podwójną kotwiczkę bo nie usztywnia delikatnego ogonka.

PS. Irku fajna blondyna w tle się pręży ;-)
[2014-10-20 15:16]

Artur z Ketrzyna

Kup se oryginalny systemik do 4 play. i bedzie tak jak na tej focie.

[2014-10-20 17:27]

Artur z Ketrzyna

A tak on wygląda.
[2014-10-20 17:29]

Artur z Ketrzyna

Lub zrób se taki z własnym dociążeniem. Może nie za esetyczny ale skuteczny. Przynęta dalej leci i pracuje ciut głębiej, jest bardziej stabilna itd.
[2014-10-20 17:30]

Artur z Ketrzyna

A wygląda mniej więcej to wtedy tak. Choć nawet i lepiej. Jak odpowiednio spasujesz....
[2014-10-20 17:32]

Artur z Ketrzyna

Opracowałem też szablon do wyrobu identycznych jak oryginalne dozbroji. Kawałek deseczki i kilka gwoździ. Kombinerki i drut dentystyczny i robisz swoje....
[2014-10-20 17:33]

Iras1975

Coś w tym stylu zrób, możesz na krótszej stalce, ale wbijaj w bok lub brzuch. Te porady z "tuby" sobie podaruj. Taki sposób jest o wiele skuteczniejszy na szczupaki.

Irek dobrze prawi:) Do takich gum lepszy jest troczek, natomiast do mniejszych 8-12cm typu Lunatick, kopyto wolę jednak nielutowaną podwójną kotwiczkę bo nie usztywnia delikatnego ogonka.

PS. Irku fajna blondyna w tle się pręży ;-)

Na pierwsze pół roku była inna. ;) [2014-10-20 18:24]

Jędrula

Coś w tym stylu zrób, możesz na krótszej stalce, ale wbijaj w bok lub brzuch. Te porady z "tuby" sobie podaruj. Taki sposób jest o wiele skuteczniejszy na szczupaki.




Ja tam Irek z Toba się nie zgodzę i w sprawie Twojej dozbrojki i chłopaków z WT ale oczywiście każdy łowi jak uważa i ogląda co uzna za stosowne .

[2014-10-20 18:28]

marusia-92

No Artur, opracowałeś sam jak wbić parę gwozdzi??? Ja bym Ci dał Nobla :) [2014-10-20 20:02]

No Artur, opracowałeś sam jak wbić parę gwozdzi??? Ja bym Ci dał Nobla :)

Bo się popłaczę ze śmiechu:)))
[2014-10-20 20:26]

Iras1975

Coś w tym stylu zrób, możesz na krótszej stalce, ale wbijaj w bok lub brzuch. Te porady z "tuby" sobie podaruj. Taki sposób jest o wiele skuteczniejszy na szczupaki.




Ja tam Irek z Toba się nie zgodzę i w sprawie Twojej dozbrojki i chłopaków z WT ale oczywiście każdy łowi jak uważa i ogląda co uzna za stosowne .


Chodziło mi tylko o porady odnośnie tych dozbrojek, a nie o całą filmotekę.. nie interesuje mnie taki poziom i nie marnuję czasu na tego typu filmy. Takie dozbrojki też stosowałem i były tylko łatwe w montowaniu, ich największą wadą jest to, że zacięta ryba szamoce się razem z przynętą i mocno ją niszczy. [2014-10-21 08:03]

szczupak0068

Ja używam kotwiczek dwuramiennych, nielutowanych. Lekko ją rozchylam, od dołu wbijam w kopyto czy rippera i pomiędzy rozchyloną kotwiczką wprowadzam hak od główki. Proste i skuteczne.
[2014-10-23 13:00]

Artur z Ketrzyna

No Artur, opracowałeś sam jak wbić parę gwozdzi??? Ja bym Ci dał Nobla :)

Bo się popłaczę ze śmiechu:)))

Ja już się pośmiałem łezka się zakręciła. Kiedyś takie rzeczy uczyli na pracy techniki...

Dziś w podręcznikach biologi można spotkać takie bzdury jak płoć to ryba morska itd...
[2014-10-26 22:47]



Dziś w podręcznikach biologi można spotkać takie bzdury jak płoć to ryba morska itd...

Czyli coś podobnego co Ty tu co rusz wypisujesz...

A ja niepoprawny optymista, po naszej rozmowie na PW, myślałem że się ogarnąłeś i przestaniesz udzielać się w tematach na które nie masz zielonego pojęcia. Mea culpa...

PS. Nie dociera do Ciebie że ludzie, mam na myśli tych doświadczonych wędkarzy a nie młokosów, śmieją się z Ciebie? Odpuść Arturze, proszę odpuść. Bo niepotrzebnie się pogrążasz. To dobra rada a nie złośliwość.
[2014-10-27 00:43]

kacper2888

Witam czy dozbrojka może być zrobiona z plecionki 0.25/26 i czy ona musi być napięta czy może być drobny luz [2018-07-27 17:20]