Zaloguj się do konta

Wyprawa na dorsze- Władysławowo

utworzono: 2010/03/10 10:07
akselek7

Witam koleżanki i kolegów.
Jutro wypływam na dorsza  we Władysławowie z kapitanek piratem może ktoś doradzi na szybko jak tam się przygotować.
[2010-03-10 10:07]

dychtomarcin

Witam

Ja osobiście używam wędki 160 - 180 gr. w. Pilkery od 160 do 250 gr. Ja uważam, że plecionka to podstawa 0.25 To max.
Po pierwsze napłyniecie spuszczam, pilkera na same dno i wolno (bez energicznego szarpania ) podnoszę go na jakieś 2m i opuszczam jak bym łowił z opadu.
Jak ryba nie skubie badam czy czasem nie jest jakieś 5 -8 m do góry.

Pilkery kolory to czerwony, niebieskie.

Pozdrawiam i napisz jak było ;)

 

[2010-03-11 20:56]

akselek7

Witam kolegę. Nie zdążyłem wprawdzie przeczytać twojej wiadomości ale połowy udały się niesamowicie.Jak rozmawiałem z szyprem na kutrze którym płynęliśmy to powiedział że połowy są super, sztuki takie do 3,5kg. Ja również takie wyciągnąłem.Na pierwszym łowisku super dwie takie maciorki padły moim łupem. Ale ku mojemu zdziwieniu gdy napłynęliśmy na następne łowisko padły tylko 2 szt na cały kuter a ja man zaczep. Jednak jak się okazało to nie był zaczep  zaczęło mnie wciągać do wody wraz z wędką i odpływać od kutra szybciej niż dryfu.Naprawdę walka była niesamowita. Niektórzy pływają od 8-10 lat i takich rzeczy nie widzieli. Ja na dorsza jeżdżę od 2 lat i efekty raczej skromne. Ale tym razem było inaczej. Złapałem rybę chyba życia. Był to dorsz 11,2 kg i długości 100cm Pozdrawiam i do zobaczenia na kutrze. [2010-03-12 17:33]

dychtomarcin

Wielkie GRATULACJE !!! Ładny dorszyk ;D
[2010-03-14 13:02]

jajaca

Oooo SUPER !!! ładna rybka świetna fotka

[2010-03-15 11:38]

Harry Potter

Gratulacje, piekna ryba. Ja pozwolę sobie skorzystać z rad kolegów gdyz 1ego kwietnia wypływam z Władysławowa na moj pierwszy w życiu połów dorsza. Pzdr
[2010-03-27 09:19]

Wybieram się w tym roku na dorsza,nie wiem od czego zacząc co do dorsza to super!!!! piątka [2010-03-29 07:25]

akselek7

Witaj Miru57
Jak wybierasz się pierwszy raz to sprzęt, jeśli takowego nie posiadasz, dostaniesz na kutrze.
Proponował bym jednak zainwestować w kilka pilkerów 150-200g oraz przywieszki, gdyż na łajbie to trochę drogo wynosi jak zerwiesz.
Poza tym to wszystko jest na łajbie wraz z herbatą. Zależy od szypra czy będzie zupka czy kiełbaska na ciepło.
Przede wszystkim ubranie nieprzemakalne i ciepłe. Powinieneś ubrać się na tzw. cebulkę gdyż pogoda lubi płatać figle.
Powodzenie i połamania kija
[2010-03-29 12:07]

Serdeczne dzięki za wskazówki ,wybieram się z kolegą a w temacie jesteśmy zieloni. Pozdrawiam. [2010-04-02 13:58]

Akselek 7   Serdeczne dzięki za wskazówki ,wybieram się z kolegą a w temacie jestesmy zieloni.Pozdrawiam.


[2010-04-02 17:06]

kozioty

No muszę przyznać SUPER RYBKA ,My tez z kolegą jak jedziemy na dorsze to własnie Władysławowo i kuterki pod wodzą PIRATA , jeszcze sie nie zdażyło aby wrócić z niczym .
POLECAM każdemu szczególnie NEPTUNA - przeżycia niezapomniane
 
[2010-04-09 09:38]

Patrick249

Witam! Czy na takie morskie łowienie nada się kołowrotek YORK BIG GAME 6000 ?

Podstawowe cechy:

  • 8 łożysk wykonanych ze stali nierdzewnej
  • system natychmiastowej blokady biegu wstecznego
  • system wolnego biegu szpuli
  • aluminiowa szpula Long Cast
  • grafitowa szpula zapasowa w komplecie
  • solidna i trwała budowa
  • przekładnia główna wykonana z mosiądzu
  • aluminiowa korbka typu CNC z ergonomicznym uchwytem
  • wielotarczowy precyzyjny hamulec
  • przełożenie 4,1:1

Pojemność szpuli:

  • 0,40mm - 310m
[2010-04-11 12:06]

akselek7

Witam kolegę
Ja właśnie na takim kołowrotku pracuję i sprawdza się rewelacyjnie.
Według mnie nie ma co wydziwiać i inwestować w jakieś multipikatory.Mnie osobiście ten kołowrotek sprawdza się rewelacyjnie.
Pozdrawiam i życzę udanych połowów.
[2010-04-25 21:21]