Zaloguj się do konta

Doradźcie zanęty na noc

utworzono: 2010/08/15 22:53
Brzoza555

Witam Drodzy koledzy po kiju! Mam kilka pytań nt. łowienia nocą na feeder. Kompletnie nie wiem jak zabrać się za organizację nocnej wyprawy. Proszę poradzcie mi jak się zorganizować, jaką zanętę przygotowć czy musi być inna niż do łowienia w dzieńna na koszyk i czy musi mieć intensywniejszy zapach, jakie dodaatki dodać? Czekam na porady...:-) [2010-08-15 22:53]

Wszystko to samo tylko nie zapomnij latarki i ciepłych ubrań . [2010-08-16 08:02]

baloonstyle

W okresie letnio jesiennym łapię tylko nocą...

Nie stosuję żadnych zanęt tylko trupki i rasówki.

Co do wypracy to ciepła ciuszki , termos , grill i latarka to podstawa, no i dzwonki :)))

Znajomi łapią  na zanęty typowo węgorzowe ale szału nie ma, tym bardziej ze łapiemy na odcinkach Wisły gdzie nurt jest naprawde duży i według mnie nęcenie mija się z celem, ale to tylko moja opinia.

[2010-08-16 11:41]

Roger 1

Witam.
Moja najlepsza zanęta to traper czerwony z kukurydzą (wraz z wodą z puszki) i pinką. Oczywiście jeżeli łowisz na rzece z dużym nurtem to trochę bez sensu jest nęcenie (moim skromnym zdaniem), jeżeli nurt jest "znośny" to możesz dodać do zanęty glinki - będzie wolniej przepływało. Na wody stojące można dać to co na rzekę ale ja dodaje jeszcze zwykłych otrąb (świnie to jadają i ryby też bardzo lubią- sprawdzona sprawa :)) Dużo by można pisać o zanętach, zależy jaki zbiornik, gdzie, jak ryby są przyzwyczajone, na jakie ryby się nastawiasz itp... Można też dodać atraktory, aromaty i inne jednak zbyt mało wiadomości posiadam aby coś więcej napisać.
Jednak to moja propozycja- uniwersalna zanęta, która zawsze mi pomaga.
Pozdrawiam, połamania i mam nadzieję, że u Ciebie też zadzaiała moja "rada"

[2010-08-16 16:59]

Roger 1

Jeszcze jedno ... na hak najlepiej założyć pinkę z zanęty - cały pęczek, ile wejdzie :) na drugą wędkę jedną kukurydzkę i też pineczkę z zanęty lub białego którego też można troszkę sypnąć do mieszanki :)

[2010-08-16 17:02]

GrzybekFish

Wszystko to samo, ale musisz sobie na szczytówkę kupić uchwyt do świetlika i świetliki (najlepiej proszkowe, bo mocniej i dłużej świecą).
[2010-08-16 18:55]

michal0210

Polecam zanętę firmy Traper oraz Stil. Na pewno zabierz ciepłe ubrania oraz ubrania na deszcz. Nie zapomnij o latarce! Na szczytówkę możesz dzwoneczek zamontować albo świetlik ;) Pozdrawiam

[2010-08-16 23:15]

karpik44

polecam zanęte trapera [2010-08-16 23:55]