Zaloguj się do konta

Dopłaty na łódź - wędkowanie Włoclawek Wisła

utworzono: 2009/09/17 22:30
maxsik

witam jestem amatorem poczatkujacym wendkarzem i chcial bym prosic o pomoc dotyczacej porozumien czy doplat!!! chcial bym sie wybrac na wisle kolo wloclawka ale nie wiem ile i gdzie mam szukac doplat a porozumien wogole nie rozumie:( pomuzcie bo weekend tuz tuz:)
z gory dziekuje [2009-09-17 22:30]

stiven 48

Nie jest to protest wobec kolegi, który to pisał - jest to sprzeciw lenistwu, bo komuś nie chce się napisać poprawnie posta. Jesteś polakiem pisz po Polsku. [2009-09-18 08:36]

izkpaw

Zgadzam się - niestety ten problem dotyka coraz więcej społeczności nie tylko wędkującej. [2009-09-18 10:34]

jkwiat15

Witam - też jestem początkującym i też chciałbym zabrać głos w tej jakże ważnej sprawie.

Otóż drodzy koledzy stiven 48 i izkpaw - gdyby kolega maxsik chciał pomocy w kwestii języka polskiego, to pewnie wszedł by na forum prof. Miodka i tam prosił o pomoc a on pisał w zupełnie innej sprawie !.

Jeżeli koledzy nie jesteście w stanie pomóc, to - jak to się mówi w naszym pięknym polskim potocznym języku - "mordy w kubeł" - wędeczki w dłoń i nad wodę sobie jedźcie i nie zaśmiecajcie forum waszymi zrzędliwymi nic nie wnoszącymi w danym temacie uwagami !!

Mam nadzieję, że było to wystarczająco po polsku? :))

Pozdrawiam i taaaaaakiej ryby życzę.

[2010-03-25 15:27]

szyna

kolego jkwiat15 strzal w dziesiatke ;) niektorzy sa dyslektykami i poprzednicy ktorzy napisali te nie mile komentarze nie powinni tak odrazu najezdzac na kolegę maxsik nic o nim nie wiedzac . pozdrawiam i połamania kija w tym nowym sezonie ;)
[2010-03-25 20:53]

benelux

Jasne........ łowimy ryby, czy kurna łowimy słówka?
[2010-03-26 09:19]

glapa

niestety musze sie zgodzić z jkwiat15 i szyną maja rację chłopaki,to nie jest jakaś lekcja polskiego to portal wedkarski nie umiesz pomóc nie odpisuj! [2010-03-26 15:42]

osmial

Wiem, że odgrzebuję starego kotleta ale nie mogę się zgodzić z tym co tu znalazłem! Koledzy stiven 48 i izkpaw mają sto procent racji!
Jeśli ktoś jest dyslektykiem czy czymś takim to może sobie zainstalować dodatek do przeglądarki i będzie mu sprawdzać byki, ale w wypadku pierwszego posta nie ma mowy o sprawdzaniu błędów bo to w ogóle nie jest po polsku! Jeśli ktoś oczekuje pomocy niech się postara napisać tak aby inni mogli zrozumieć przekaz. Na każdym forum trzymającym choć trochę poziom takie posty poleciały by z marszu do kosza, niestety tutaj najważniejsze są ostatnio reklamy i sponsorowane wpisy na stronie głównej... szkoda, bo to największa społeczność wędkarska istniejąca w internecie.
[2011-03-01 22:32]

benelux

W dzisiejszych czasach kazdy ma prawo byc dyslektykiem, dysgrafem, czy cudzoziemcem. Jeżeli popełnia błędy to nie nalezy z niego drwić czy wyszydzać lub wytykać palcami na forum. Nalezy traktowac taka osobę z szacunkiem. Można dyskretnie na osobności i z brakującą na tym forum zwykłą ludzką życzliwością zwrócić mu uwagę  na błędy jakie popelnia. Czasami wstydzę sie, że jestem Polakiem. Za takich jak Ci, którzy wyszydzają, ośmieszają, piętnują, i mieszaja innych z błotem za to, że poełniaja błedy w pisowni. Żałosne.

Benelux

[2011-08-03 23:45]

jurek

Co do poprawnej pisowni języka polskiego , to zgadzam się z kolegami .... stiven48 .... i  ... izkpaw ... Czytają Nas niemal w całym świecie , więc przecież nawet ten portal posiada edytor i zaznacza na czerwono błędy lub źle napisane wyrazy  ........... więc warto się postarać troszkę , to nic trudnego .

A wracając do meritum sprawy w tym wątku , kolego .... maksik .... , jesteś z Okręgu Łódzkiego , więc Twój Okręg nie ma porozumienia z Okręgiem Płocko-Włocławskim ---- więc musisz wykupić opłatę okręgową w kwocie 170 zł i pobrać nowy 3 dokument z wykazem wód i rejestrem połowu , obowiązujący w tym Okręgu . Lecz musisz stawić się osobiście u któregoś ze Skarbników , bo takie opłaty są w formie znaczków z hologramem i nie można tych dopłat uzyskać przez przekaz pocztowy , bankowy , czy internetowy. Jest to bardzo uciążliwa forma dla wędkarzy , lecz ja tego nie wymyśliłem .

Dodatkowo musisz wejść na stronę Okręgu i dowiedzieć się u źródła o przeróżne zakazy i przepisy w tym Okręgu ................ Dla przykładu mogę powiedzieć , że za tamą we Włocławku jest od tego roku nowy dzierżawca 50 km wody i u niego płaci się 120 zł rocznie .

Tak wiec lepiej wiedzieć więcej , niż płacić mandaty ---------- odsyłam na moja stronę www.jurek.wedkuje.pl     , tam możesz się dużo dowiedzieć , tym bardziej , że piszesz kolego że jesteś początkującym amatorem tego hobby       ...
www.jurek.wedkuje.pl [2011-08-04 09:58]