Czym dopasować szczytówkę ?

/ 3 odpowiedzi
Kupiłem wymienną szczytówkę, niestety nie pasuje, muszę ją "przetrzeć" by weszła do kija. Wiem, że przeciera się papierem ściernym, ale niestety nie posiadam go w domu. Mam jedynie pilnik, który jest pochodną papieru, czy będzie odpowiedni? Ewentualnie jeżeli nie, co oprócz papieru ściernego mogę użyć? Pozdrawiam.
kaban


To delikatne zajęcie i wymaga sporo dokładności. Ja tak kiedyś robiłem ale papierm ściernym i pilnik nie wchodzi w rachubę. Jak dla mnie najlepszy jest paier tzw wodny o najdrobniejszym granulacie. (2021/04/14 16:13)

Basia Kier


W żadnym wypadku pilnik, kup arkusz drobnego papieru wodoodpornego, utnij kawałek i szlifuj ruchem obrotowym zwilżając tak, aby włókna nie fruwały wokół. Często opłukuj w wodzie, wycieraj do sucha i pasuj do dolnika. (2021/04/14 16:49)

Julian


Postępuj dokładnie tak jak Basia Ci pisze .Broń Boże żadnych pilników i żadnych szlifierek . Co jakiś czas ,,przymierzaj " . Najlepiej na mokro . To robota żmudna i zegarmistrzowska ale innej rady nie ma jeśli chcesz mieć coś porządnego .
Ps. A tak na koniec może zabrzmi głupio . Sprawdziłeś CW szczytówki w stosunku do Twoich potrzeb .
(2021/04/15 11:54)