Don Kichot i walka z wiatrakami-śmieciarze!

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich serdecznie!
Mam już dość śmieci po "wędkarzach" ! Dlatego proszę Was o podpowiedzi jak walczyć ze śmieciarzami ! Jakie Wy macie na to sposoby? Ja swoje humanitarne sposoby wyczerpałem. Czy w tym wypadku zostaje tylko przemoc?? Mam nadzieję że nie, bo przemoc rodzi przemoc. Czekam na Wasze pomysły walki z tymi okropnymi ludzmi. Zwracanie uwagi, straszenie służbami, zostawianie przyszykowanych worków na śmieci, zawieszanie kartek z prośbami o czystość lub wrzucanie śmieci chodzby do worka nie skutkują. Wiec co dalej koledzy??
dendrobena

Bywam na łowiskach po za krajem.Tam tego tematu nie ma. Jest czysto,no chyba że łowią polacy.  Pojawiają się zaraz butelki ,epitety itp. Musi się zmienić mentalność wędkarzy a do tego droga daleka.O przemocy nie mówmy.Pozdrawiam. (2017/12/06 14:06)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban

Moim skromnym zdaniem mamy ciągle przyzwyczajenia z PRL-u wynikające z podejścia do rzeczy "nie naszej i osobistej" a tu mam na myśli rodziców bądź dziadków. To obserwacje z "mojego podwórka" i zwrócenie uwagi paru wędkarzom co do pozostawionych opakowań po zanętach, puszkach po kukurydzy bądź konserwach, wszelakich torebkach foliwych czy z folii spożywczej czasami opierały się o bójkę. Pewnych rzeczy pomimo wieku zrozumieć ciągle nie potrafię bo skoro obok stoi samochód to jakim problemem jez zabranie kilku rzeczy po sobie i zostawienie czystego brzegu... . (2017/12/06 14:34)

erykom

Polak potrafi... (2017/12/06 15:33)

tuptusp

Wszystko się zgadza, tylko jak z tym walczyć?? Cały czas zbierać śmieci po tych bezmózgach się nie da. Trzeba by mieć ciężarówkę, no i sporo czasu, a przecież nie jedziemy nad wodę żeby denerwować się i zbierać po kimś śmieci. Tu przypomina mi się film "Nietykalni" kto oglądał to będzie kojarzył, jak koleś uczył drugiego nie parkować na zakazie parkowania. Czy tylko taki sposób nam zostaje?? (2017/12/06 15:53)

zbyszekrzepka

W pod Krakowskim Przylasku Rusieckim  to już w połowie sezonu wagonami by syf wywozić,śmieci niby w workach ale porozrzucane po całej okolicy i ja się pytam czemu związek nie wynajmie raz na 2 miesiące śmieciarki i syf wywiezie,po coś te składki się płaci. (2017/12/06 21:31)

tuptusp

Może i związek mógłby wynająć śmieciarkę i uprzątnąć ten syf, ale po co? Żeby zrobiło się miejsce na kolejne śmieci?? Niech związek wydaje pieniądze na inne rzeczy np. zarybianie. Śmieci są w naszej kwestii Wędkarzy jeśli wszyscy będziemy zabierać śmieci i walczyć z tymi co je zostawiają to wynajmowanie śmieciarek nie będzie końeczne. Tylko jak nauczyć kogoś sprzątania po sobie nie używająć przemocy, w momencie gdy inne sposoby zawiodły?? Zapewne i przemoc nie pomoże. Więc jak?? Może zmienić prawo i ustalić minimalny mandat za zaśmiecanie 3000 pln + 300 godzin społecznej pracy przy usuwaniu śmieci dla takiego delikwęta?? Tylko w parze z tym musiało by iść zwiększenie kontroli nad wodą w całym kraju. (2017/12/07 09:50)

zbyszekrzepka

No za coś pieniądze biorą,dla przykładu w  poniedziałek zaliczyłem wypad nad starorzecze Wisły 9ta rano i tylko ja,wpadła kontrola razem z policją wiśc poprosiłem o kontrolę może w weekendy bo ludzi tu od grom a nie w poniedziałek rano no i tyle z tego wynikło.Zawsze w tygodniu jeżdzili a w weekendy ich nie było gdzie śmieciarzy najwięcej i tak jest cały czas.Więc co tu pisać i komentować. (2017/12/07 20:21)

Wedkuje.pl poleca

Aplikacja