Zaloguj się do konta

Domowe sposoby na atraktory wędkarskie

utworzono: 2012/09/19 16:42
spinningista1

Witam!
Chciał bym dowiedzieć się od doświadczonych wędkarzy sposoby robienia atraktorów wędkarskich płynnych.Dziękuję za odpowiedzi:)
[2012-09-19 16:42]

JKarp

Witam!
Chciał bym dowiedzieć się od doświadczonych wędkarzy sposoby robienia atraktorów wędkarskich płynnych.Dziękuję za odpowiedzi:)

CześćIdziesz do sklepu lub klikasz " kup teraz " ;-)))))))
Dlaczego nie wpiszesz zapytania w Google ?http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=2072
JK [2012-09-19 17:29]

kamil11269

najlepsze są raczej te ze sklepów, drogie nie są
[2012-09-19 17:40]

JKarp

CześćZrób sobie z czosnku a sam zobaczysz czy kupiony w sklepie jest lepszy.JK [2012-09-19 17:50]

spinningista1

Z czosnku robiłem ciasta
[2012-09-19 19:28]

spinningista1

JKarp szukałem ale nie znalazłem nic jak zrobić samemu atraktor
[2012-09-19 20:14]

gwarek55

Witaj.Zrobienie atraktora nie jest trudne,ale zależy jaki smak chcesz?Robiłeś ciasto z czosnkiem czyli dodałeś atraktora.
[2012-09-19 21:09]

JKarp

CześćMasz podane tylko czytać trzeba:"  Mogę podzielić się przepisem na inny dip. W tamtym roku robiłem dip z dzikiej róży na liny. Poszedłem do parku i zrywałem z kumplem płatki róż, wszystko było miło, aż pewna osoba nie zapytała czemu je dewastujemy, ale grzecznie odpowiedziałem " na Boże ciało " i był spokój. Każdy dip, aromat robi się podobnie. Akurat z róży ważne aby odcinać białe końcówki, bo są gorzkie, ale zabawa straszna. Płatki miażdży się, daje cukru, zalewa ciepłą wodą i w butelkę (plastikową, bo szklaną rozsadzi) i zostawia na jakiś czas.   Po miesiącu odkręciłem i piękny zapach różany, rybkom też smakowało   

pozdro" "  Szczerzę robiłem to na oko. Płatków napychałem, jak najwięcej do słoika litrowego. Na pewno płatków było równo z wieczkiem i trochę dopychałem, ale dokładnie ile to Ci nie powiem. Potem je miażdżyłem, zalewałem gorącą wodą, do ostygnięcia i do butelki na zakrętkę. Z gęstością u mnie było średnio - nie była to woda, ale też nie gęsta mieszanina. Kolega dodawał więcej cukru i mu wychodziła o wiele gęstsza ciecz. Ja tym dipem zalewałem pęczak, łubin i fajnie to pachniało.  Co ważne, po nalaniu do butelek, trzeba ją zgnieść, aby powietrza nie było, gdyż wydzielający CO2 musi mieć miejsce dla siebie  

pozdro"
Cały wątek poświęcony jest jak zrobić - dip czy atraktor ( atraktant powinno być ) wszystko jedno.Jest z czosnku, pieprzu i dzikiej róży.JK
[2012-09-19 21:14]

fajny bajer z tą dziką różą:) [2012-09-19 21:30]

Lin1992

Sam na pewno spróbuję zrobić ten z dzikiej róży.Nigdy o takim nie słyszałem. Mam jeszcze pytanie do JKarp: Który dip czosnkowy lepszy własnej roboty czy ze sklepu. Zaznaczam że jeśli chodzi o dip własnej roboty to tylko z najlepszych składników itp. [2012-09-20 06:37]

Lin1992

Sam na pewno spróbuję zrobić ten z dzikiej róży.Nigdy o takim nie słyszałem. Mam jeszcze pytanie do JKarp: Który dip czosnkowy lepszy własnej roboty czy ze sklepu. Zaznaczam że jeśli chodzi o dip własnej roboty to tylko z najlepszych składników itp. [2012-09-20 06:37]

JKarp

CześćMoim zdaniem jedyny czosnkowy godny polecenia dip czosnkowy ma w ofercie Imperial Baits.Ale cena :http://www.sklep-karpiowy.pl/imperialbaitscarptrackaminodipmonstersparadise150ml-p-1932.html
Sam robiłem czosnkowy. Prawdą jest, że najlepiej go wozić w kilku torebkach strunowych w oddzielnym wiaderku. Myślę, że jak sam zrobisz to szybko zobaczysz różnicę pomiędzy zapachami kupionymi w sklepie a tym co sam zrobiłeś.JK [2012-09-20 06:59]

spinningista1

CześćMasz podane tylko czytać trzeba:"  Mogę podzielić się przepisem na inny dip. W tamtym roku robiłem dip z dzikiej róży na liny. Poszedłem do parku i zrywałem z kumplem płatki róż, wszystko było miło, aż pewna osoba nie zapytała czemu je dewastujemy, ale grzecznie odpowiedziałem " na Boże ciało " i był spokój. Każdy dip, aromat robi się podobnie. Akurat z róży ważne aby odcinać białe końcówki, bo są gorzkie, ale zabawa straszna. Płatki miażdży się, daje cukru, zalewa ciepłą wodą i w butelkę (plastikową, bo szklaną rozsadzi) i zostawia na jakiś czas.   Po miesiącu odkręciłem i piękny zapach różany, rybkom też smakowało   

pozdro" "  Szczerzę robiłem to na oko. Płatków napychałem, jak najwięcej do słoika litrowego. Na pewno płatków było równo z wieczkiem i trochę dopychałem, ale dokładnie ile to Ci nie powiem. Potem je miażdżyłem, zalewałem gorącą wodą, do ostygnięcia i do butelki na zakrętkę. Z gęstością u mnie było średnio - nie była to woda, ale też nie gęsta mieszanina. Kolega dodawał więcej cukru i mu wychodziła o wiele gęstsza ciecz. Ja tym dipem zalewałem pęczak, łubin i fajnie to pachniało.  Co ważne, po nalaniu do butelek, trzeba ją zgnieść, aby powietrza nie było, gdyż wydzielający CO2 musi mieć miejsce dla siebie  

pozdro"
Cały wątek poświęcony jest jak zrobić - dip czy atraktor ( atraktant powinno być ) wszystko jedno.Jest z czosnku, pieprzu i dzikiej róży.JK

To akurat przeczytałem,a czy wiesz może jak zrobić truskawkowy,brzoskwiniowy albo owoce leśne czy coś takiego
[2012-09-20 15:02]

spinningista1

Czytałem na profilu użytkownika tomczyk001 o zrobieniu takiego atraktora:
- Olej słonecznikowy 80ml
- Miód 30ml
- Ekstrakt waniliowy lub śmietankowy itp. (zapach dobrany do ryby) 2/3 buteleczki zapachy można mieszać
- 1 łyżeczke cynamonu mielonego
- 0,5 łyżeczki kurkumy mielonej

Ale jeżeli dodał bym atrakrora rybnego zamiast słodkich to czy te zapachy nie będą się gryzły,a jeżeli tak to co dodać zamiast poszczególnych składników?
[2012-09-20 15:10]

JKarp

CześćGdzieś na Allegro są aromaty na bazie glikolu tylko w mniejszych opakowaniach jak te:http://www.ambasador92.pl/main.php?index=243&show=243&lang=pl
Wiem, że część karpiarzy używa tych rzeczy do produkcji kulek.JK [2012-09-20 15:34]

spinningista1

Zrobiłem już jeden na sposób użytkownika tomczyk001,ale nie wiem czy mogę to trzymać w szklanej butelce
[2012-09-21 13:55]

sensas1910

heh Jkarp ma racje mało nie kosztuje nie mamy średniowiecza wydasz około 8zł za atraktor i na pewno będzie lepszy od tego domowego :) a jeśli tak bardzo Ci zależy to możesz dodać np. cynamonu , kolendry , skruszone pierniki :)) [2012-09-21 15:32]

spinningista1

dodałem już cynamon:)
[2012-09-21 16:33]

spinningista1

Dzisiaj jade na rybki do niedzieli zobaczymy jakie będą efekty;)
[2012-09-21 16:33]

stefan 56

czołem   Znam fajny sposób wystarczy wybrać garść dużych czerwonych robaków posiekać wsypać do słoika zalać niedużą ilością wody zakręcić i zostawić w cieple kilka tygodni.Efekt murowany.
[2015-01-29 15:27]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia