Domowe sposoby na atraktory wędkarskie

/ 19 odpowiedzi
Witam!
Chciał bym dowiedzieć się od doświadczonych wędkarzy sposoby robienia atraktorów wędkarskich płynnych.Dziękuję za odpowiedzi:)
JKarp

Witam!
Chciał bym dowiedzieć się od doświadczonych wędkarzy sposoby robienia atraktorów wędkarskich płynnych.Dziękuję za odpowiedzi:)

CześćIdziesz do sklepu lub klikasz " kup teraz " ;-)))))))
Dlaczego nie wpiszesz zapytania w Google ?http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=2072
JK (2012/09/19 17:29)

kamil11269

najlepsze są raczej te ze sklepów, drogie nie są (2012/09/19 17:40)

JKarp

CześćZrób sobie z czosnku a sam zobaczysz czy kupiony w sklepie jest lepszy.JK (2012/09/19 17:50)

spinningista1

JKarp szukałem ale nie znalazłem nic jak zrobić samemu atraktor (2012/09/19 20:14)

gwarek55

Witaj.Zrobienie atraktora nie jest trudne,ale zależy jaki smak chcesz?Robiłeś ciasto z czosnkiem czyli dodałeś atraktora. (2012/09/19 21:09)

JKarp

JKarp szukałem ale nie znalazłem nic jak zrobić samemu atraktor

CześćMasz podane tylko czytać trzeba:" Mogę podzielić się przepisem na inny dip. W tamtym roku robiłem dip z dzikiej róży na liny. Poszedłem do parku i zrywałem z kumplem płatki róż, wszystko było miło, aż pewna osoba nie zapytała czemu je dewastujemy, ale grzecznie odpowiedziałem " na Boże ciało " i był spokój. Każdy dip, aromat robi się podobnie. Akurat z róży ważne aby odcinać białe końcówki, bo są gorzkie, ale zabawa straszna. Płatki miażdży się, daje cukru, zalewa ciepłą wodą i w butelkę (plastikową, bo szklaną rozsadzi) i zostawia na jakiś czas. Po miesiącu odkręciłem i piękny zapach różany, rybkom też smakowało :) 

pozdro"Szczerzę robiłem to na oko. Płatków napychałem, jak najwięcej do słoika litrowego. Na pewno płatków było równo z wieczkiem i trochę dopychałem, ale dokładnie ile to Ci nie powiem. Potem je miażdżyłem, zalewałem gorącą wodą, do ostygnięcia i do butelki na zakrętkę. Z gęstością u mnie było średnio - nie była to woda, ale też nie gęsta mieszanina. Kolega dodawał więcej cukru i mu wychodziła o wiele gęstsza ciecz. Ja tym dipem zalewałem pęczak, łubin i fajnie to pachniało. 
Co ważne, po nalaniu do butelek, trzeba ją zgnieść, aby powietrza nie było, gdyż wydzielający CO2 musi mieć miejsce dla siebie :) 

pozdro"

Cały wątek poświęcony jest jak zrobić - dip czy atraktor ( atraktant powinno być ) wszystko jedno.
Jest z czosnku, pieprzu i dzikiej róży.
JK (2012/09/19 21:14)

Lin1992

Sam na pewno spróbuję zrobić ten z dzikiej róży.Nigdy o takim nie słyszałem. Mam jeszcze pytanie do JKarp: Który dip czosnkowy lepszy własnej roboty czy ze sklepu. Zaznaczam że jeśli chodzi o dip własnej roboty to tylko z najlepszych składników itp. (2012/09/20 06:37)

Lin1992

Sam na pewno spróbuję zrobić ten z dzikiej róży.Nigdy o takim nie słyszałem. Mam jeszcze pytanie do JKarp: Który dip czosnkowy lepszy własnej roboty czy ze sklepu. Zaznaczam że jeśli chodzi o dip własnej roboty to tylko z najlepszych składników itp. (2012/09/20 06:37)

spinningista1

JKarp szukałem ale nie znalazłem nic jak zrobić samemu atraktor

CześćMasz podane tylko czytać trzeba:" Mogę podzielić się przepisem na inny dip. W tamtym roku robiłem dip z dzikiej róży na liny. Poszedłem do parku i zrywałem z kumplem płatki róż, wszystko było miło, aż pewna osoba nie zapytała czemu je dewastujemy, ale grzecznie odpowiedziałem " na Boże ciało " i był spokój. Każdy dip, aromat robi się podobnie. Akurat z róży ważne aby odcinać białe końcówki, bo są gorzkie, ale zabawa straszna. Płatki miażdży się, daje cukru, zalewa ciepłą wodą i w butelkę (plastikową, bo szklaną rozsadzi) i zostawia na jakiś czas. Po miesiącu odkręciłem i piękny zapach różany, rybkom też smakowało :) 

pozdro"Szczerzę robiłem to na oko. Płatków napychałem, jak najwięcej do słoika litrowego. Na pewno płatków było równo z wieczkiem i trochę dopychałem, ale dokładnie ile to Ci nie powiem. Potem je miażdżyłem, zalewałem gorącą wodą, do ostygnięcia i do butelki na zakrętkę. Z gęstością u mnie było średnio - nie była to woda, ale też nie gęsta mieszanina. Kolega dodawał więcej cukru i mu wychodziła o wiele gęstsza ciecz. Ja tym dipem zalewałem pęczak, łubin i fajnie to pachniało. 
Co ważne, po nalaniu do butelek, trzeba ją zgnieść, aby powietrza nie było, gdyż wydzielający CO2 musi mieć miejsce dla siebie :) 

pozdro"

Cały wątek poświęcony jest jak zrobić - dip czy atraktor ( atraktant powinno być ) wszystko jedno.
Jest z czosnku, pieprzu i dzikiej róży.
JK

To akurat przeczytałem,a czy wiesz może jak zrobić truskawkowy,brzoskwiniowy albo owoce leśne czy coś takiego (2012/09/20 15:02)

spinningista1

Czytałem na profilu użytkownika tomczyk001 o zrobieniu takiego atraktora:
- Olej słonecznikowy 80ml
- Miód 30ml
- Ekstrakt waniliowy lub śmietankowy itp. (zapach dobrany do ryby) 2/3 buteleczki zapachy można mieszać
- 1 łyżeczke cynamonu mielonego
- 0,5 łyżeczki kurkumy mielonej

Ale jeżeli dodał bym atrakrora rybnego zamiast słodkich to czy te zapachy nie będą się gryzły,a jeżeli tak to co dodać zamiast poszczególnych składników?
(2012/09/20 15:10)

spinningista1

Zrobiłem już jeden na sposób użytkownika tomczyk001,ale nie wiem czy mogę to trzymać w szklanej butelce (2012/09/21 13:55)

sensas1910

heh Jkarp ma racje mało nie kosztuje nie mamy średniowiecza wydasz około 8zł za atraktor i na pewno będzie lepszy od tego domowego :) a jeśli tak bardzo Ci zależy to możesz dodać np. cynamonu , kolendry , skruszone pierniki :)) (2012/09/21 15:32)

spinningista1

Dzisiaj jade na rybki do niedzieli zobaczymy jakie będą efekty;) (2012/09/21 16:33)

stefan 56

czołem   Znam fajny sposób wystarczy wybrać garść dużych czerwonych robaków posiekać wsypać do słoika zalać niedużą ilością wody zakręcić i zostawić w cieple kilka tygodni.Efekt murowany. (2015/01/29 15:27)