Domowa zanęta na karasia,karpia

/ 11 odpowiedzi
Witam.Od dłuższego czasu zastanawiam się czy jest jakiś domowy sposób na zanęte na karasia, karpia.

Jędrula

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?szukaj=domowa+zan%EAta+&pokaz=archiwum (2016/07/01 20:00)

ProEloGamer11

Witam mam dla ciebie uniwersalna zanęte na bialoryb. Miałem brania głównie karpii linow i jazi. Teraz przepis. Zanęty nie robiłem dużo około 11kg.
3kg zanęty sypkiej lin-karaś
​​​​​​4kg ziemi ja brałem z ogródka bo nie mieszkam w Bełchatowie
2kg mleka w proszku
3 puszki kukurydzy
2kg bułki tartej
robactwo ja użyłem pink i bialych
wody dodaj ile chcesz ją polecam dużo

​​ (2017/05/06 15:06)

notaki

Kolego.. z całą sympatią: to nie domowa zaneta a zwykła kupowana zanęta z dodatkiem kukurydzy i mleka w proszku.
Poza tym:
po pierwsze: dodatek mleka w proszku do zanęt gruntowych nie jest wskazany , bowiem tworzy ono slup zanętowy do powerzchni ściagając w lowisko ukleje i pozostała drobnicę.
Po drugie: po co ziemia ? Chyba że łowisz z samym ciężarkiem, a nęcisz kulami, tylko po co takie kombinacje ?
Po trzecie : "ja polecam duzo wody". Kolejny błąd zanętowy powodujący że z zanęty robi się beton, albo - jesli jeszcze bardziej przemoczymy - jakas pastowata paciara nie nadająca się ani do lepienia kul, ani  tym bardziej do uzycia w koszyczkach zanętowych.
Po czwarte: brak składników klejących . Duży dodatek ziemi skasuje kleistość "kupnej" zanęty,

W mojej ocenie - To co zaproponowales nie nadaje się do niczego. (2017/05/12 20:03)

Azek

Kolego.Mam pytanie bo mam dwie zanęty pierwszą wanilliową a drugą halibuta na karpia i moje pytanie to czy moge te dwie zanęty połączyć ze sobą? (2017/05/12 20:13)

pstrag222

nie wolno łączyć różnych zapachów:)))

sorry nie mogłem sie powstrzymać :))))))))))) (2017/05/12 20:45)

zirbis

11 kg zanęty - chyba na 20 wędkowań! Bo inaczej to bardzo zanieczyszczasz łowisko. Ale wędkarz! Broń Panie od takich... (2017/05/12 21:13)

Azek

Czemu niewolno?Od wielu wędkarzy słyszę że kombinują i dodają dwie naraz i mówią ze świetne zanęty :) (2017/05/12 21:23)

Azek

Ja w swojej zanęcie zamierzam dać: 1.zanęty kupnej waniliowej 2.zanęty halibut 3.płatki owsiane 4.słonecznik 5.sezam 6.ugotowany pęczak 7.swoją zrobioną kukurydzę wanilową Myślę że powinna być Ok :) A wy jak sądzicie? (2017/05/12 21:29)

notaki

A wy jak sądzicie?
Ja sadze , ze dopada kolegow lenistwo i idziecie na latwiznę jak cholera.
Zapytam wprost : Dlaczego dodajesz slonecznik  i sezam ?? Czy doczytales ,ze w skladznie bazy jest go za malo, czy po prostu dajesz to co uważasz że się przyda ???

Dlaczego pęcak ?? Łowisz własnie na pęcak, czy po prostu tak sobie wynyslileś ??

Zamim Panowie zaczniecie komponować  własną zanętę warto zorientowac się przynajmniej jak dzialają poszczególne dodatki do niej i czy takiego efektu wlasnie oczekujemy. Więc.. dlaczego dodajemy skaldniki oleiste i jak wplyną na działanie zanęty ????
Czy zaneta z tym dodatkiem nie stanie się zbyt kleista, a może zcalkiem rozproszona i czy tego oczekujecie ????
itd.. itp....

A tak przy okazji - CZEGO oczekujecie od zanęty na danym lowisku z( a to zalezy czy woda jest plynąca czy stojąca, jaka jest głębokośc lowiska  i na jakiej wysokości zerują ryby etc... etc..
 etc... )
Czy moze po prostu walicie cokolwiek byleby bylo " na bogato" a potem sa problemy bo nie bierze.
A jak ma brać jesli po dodatku skladników oleistych , czy mleka w proszkudzialanie zanęty zaczyka się w polowie wody a przynęta jeat na dnie ????

Slowem. Czytać Panowie. To naprawdę nie boli.
Sprawdzielm i żyję
  (2017/05/13 21:08)

pstrag222

A to trzeba łowić na pęczak , aby nim nęcić?
Ja mam takie pytanie co to za zanęta halibutowa? (2017/05/14 19:29)

alexchelu

mój sposób na karasie, chleb+aromat wanilia ewentualnie pomarańcz, zagniatam, na hak i do wody :D a co do zanęt to nie kombinuje, kupuje i tyle :) (2017/06/12 12:17)