Domowa zanęta - czy to się może udać ?

/ 11 odpowiedzi
czy to aby nie za dużo składników, i czy nie będą się one gryzły ze sobą? icon_biggrin.gif
I czy ten mój zmielony orzech ze skórką nie zabije zanęty?? Chodzi mi głownie o to, czy nie zepsuje ona całego smaku i nie odstraszy rybek.. icon_neutral.gif
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich wędkarzy!!!!
u?ytkownik102195


Trochę dużo. Po 30 latach udało mi się wreszcie sklecić dwie optymalne receptury i powiem szczerze, udział bierze tylko 4-5 składników. Kiedyś też myślałem, że jak namieszam dużo i Bóg wie co, to będą efekty. A tu kicha! Okazało się, że jak ma się dobrze dobraną bazę, to można przez zmianę jednego składnika uzyskać niezłą wybiórczość gatunkową. Ale się chłopie nie przejmuj, bo być może twoja receptura coś będzie warta. Musisz tylko próbować. Mnie to zajeło jakieś 30 latek. :) (2012/11/10 13:34)

karolpolawiacz


jak nie wierz czy ci nie zabije zanęty to spróbuj . Nie na poważnie ja tak tez próbowałem i udawało się (2012/11/10 17:41)

Marcinm81


Witam
Zamiast tego "pierdnika" dałbym przyprawy do piernika, a do klejenia kul zmiel płatki kukurydziane lub owsiane, jedne i drugie fajnie kleją . Pozdr (2012/11/13 12:28)

Julian


Śp . wujek mój wędkarski nestor powtarzał cyt . Czy te ryby takie mądre się zrobiły czy to my tak zgłupieliśmy . Jestem na emeryturze i mam ,,trochę czasu " .A więc groch ,pszenica, pęcak ,płatki , kukurydza, kasza manna , mamałyga ,ser , makaron , ziemniaki etc. Można dodać atraktorów - wanilia , marcepan , czosnek ,rum - oczywiście z umiarem . Wierzcie mi - Działa !!!!! . Bo działało i nie dajmy się zwariować celebrytom i zwykłym trefnisiom .
Ps. A w kieszeni będzie więcej na robaki i benzynę na wypady .
Pozdrawiam . (2021/08/10 10:09)

Basia Kier


Julian, wiesz dobrze, że chodzi oto, aby "zanęcić" portfel wędkarza, a nie rybę. (2021/08/10 20:07)