Doły wiślane w obrębie wału przeciwpowodziowego

/ 7 odpowiedzi
Witam!
Planuje sobie już przyszły sezon i stąd moje pytanie.
Czy łowił ktoś już na dołach wiślanych w obrębie wału przeciwpowodziowego koło oczyszczalni?

Chodzi mi głównie o to czy jest tam ryba i jaka. Jaką też metodę można tam stosować...

Mam niedaleko działkę i biorę ta lokalizacje poważnie pod rozwagę. Proszę o jakieś opinie i rady.
Artur z Ketrzyna

Witam!
Planuje sobie już przyszły sezon i stąd moje pytanie.
Czy łowił ktoś już na dołach wiślanych w obrębie wału przeciwpowodziowego koło oczyszczalni?

Chodzi mi głównie o to czy jest tam ryba i jaka. Jaką też metodę można tam stosować...

Mam niedaleko działkę i biorę ta lokalizacje poważnie pod rozwagę. Proszę o jakieś opinie i rady.

A czy te doły są w rejestrze połowu?
U mnie są stawy w miejscowości Martiany, i jest to woda PZW. Ale tam łowić nie wolno. Bo to byłe stawy chodowlane i nie są one ujęte w rejestrze. I wędkarze tam złapani są karani... (2013/11/11 16:50)

JKarp

"U mnie są stawy w miejscowości Martiany, i jest to woda PZW. Ale tam łowić nie wolno. Bo to byłe stawy chodowlane i nie są one ujęte w rejestrze. I wędkarze tam złapani są karani..."

Jakby coś tu przeczy jedno drugiemu.

Jak nie ma tej wody w rejestrze nie może być to PZW. Jeśli nie ma w rejestrze to znaczy, że jest to woda gminna ( chyba, że jest tam ustanowiony inny zarządca wody ). No jesli są to stawy hodowlane ale czynne lecz bez ryby łowić tam nie wolno. Jak gminna to wystarcza biała karta.

JK
(2013/11/11 19:01)

siekierkowski

Odchodzimy panowie od meritum. Odkąd pamiętam doły wiślane zawsze podlegały pod zarządce Wisły i można było łowić na nich wykupując zezwolenie na Wisłę. Do tej pory chyba nic się w tej materii nie zmieniło. (2013/11/11 20:18)

JKarp

Jakby źle pamiętasz ;-) Poczytaj sobie czy te doły są obrębem rybackim i czy tam konieczne jest zezwolenie na połów ryb.Natomiast napisałeś tak jakby przynajmniej 90 % czytających Twój post miało znać to miejsce.Może pytanie skieruj na bardziej lokalne forum lub poczekaj na info od wędkarzy tam łowiących.JK (2013/11/11 20:26)

siekierkowski

Chyba bardziej lokalnie już się nie da zapytać. W końcu pytanie skierowałem na forum swojego koła. Skoro też pytam o konkretną wodę to raczej nie oczekuję odpowiedzi od kogoś kto nie ma o niej zielonego pojęcia.
Piszesz że mam poczytać to przynajmniej podaj gdzie bo taki mądry to ja też jestem. (2013/11/11 20:33)

JKarp

Ustawa o rybactwie śródlądowymPrawo wodneNo i najważniejsze - wykaz wód z zezwolenia.
JK (2013/11/11 21:11)

przemope

Witam

Temat jest mi znany, są to wody gminne, można wędkować na białą kartę. Zezwolenia nie są wymagane.

pozdrawiam - Przemysław Peszek konkurs wędkarski Ryba Sezonu "Express Bydgoski" (2013/11/13 08:38)