Zaloguj się do konta

Dolny Śląsk - informacje dotyczące brań i łowisk.

utworzono: 2010/07/14 14:59
Roger 1

Dolny Śląsk - informacje dotyczące brań i łowisk. [2010-07-14 14:59]

Roger 1

Witam.
W sobotę 10 llipca byłem na łowisku w Wilczynie leśnym. Brań było bardzo mało, pomimo kombinacji przynętowych (robaki czerwone, białe, kuku z puszki i barwione zapachowe). Nie działo się prawie nic. Sąsiedzi złapali jakieś małe leszczyki ale też bez żadnych większych okazów. W ten weekend planuje nockę w Boguszycach. Jeżeli wiecie czy po otwarciu się tam coś dzieje dajcie znać. Na co łowić i czego można się spodziewać, ja staram się chwycić amura. Jakoś nie mam miejscówek na tą rybkę. Macie jakieś dobre propozycje ?

Pozdrawiam ROGER 1 

[2010-07-14 15:05]

Bromar

Witam kolegę.
Mam sąsiada który od kilku dni przywozi do domu ładne Amurki taki około 80-100 cm.Próbowałem dowiedzieć się gdzie łowi i usłyszałem tylko że na Odrze.Któregoś dnia byłem na rybach na kanale przy moście Warszawskim ale przy samym jego ujściu do Odry za tamą zimową i w trakcie łowienia rozmawiałem kolegą z miejscówki obok.Spytałem czy coś wie na temat Amurów w Odrze a on powiedział.że ostatnio często ciągną na odcinku między mostem Warszawskim a kolejowym.Faktem jest że ostatnio trafić tam miejscówkę jest trudno.A na kanale bierze ładny leszczyk (około 45-55cm) ja sam w poniedziałek pomiędzy 7 a 10 rano wyciągnełem 6 szt.
Pozdrawiam
[2010-07-14 21:53]

Bromar

W temacie Wilczyna to na trzy wyjazdy w czerwcu przywiozłem do domu dwa karpiki takie po 43 i 52 cm.Byłem także 3 lipca w pierwszy dzień łowienia na małym stawie lecz siedziałem na dużym gdyż mały obstawiony był już od piątkowego wieczora przez kolegów z koła Hydral, i byłem świadkiem wyciągnięcia kilku ładnych karpi(mały staw) na dużym zaś Na wysokim brzegu od strony domków wyciągnięto Amurka 7-kilowego.Może akurat trafiłeś kolego na złą miejscówkę.
Pozdrawiam
[2010-07-14 22:11]

Roger 1

Hej.
W czerwcu byłem w Wilczynie 2 razy. Fakt, że brania były (małe leszcze, płoteczki i oczywiście karpie). Po powrocie z urlopu znów się wybrałem na Wilczyn i zadziwiająco spokojnie było. Już słyszałem o dużym złapanym Amurze, szkoda że tego nie widziałem. Sąsiad mówil, że to na dużym stawie się trafiło przy brzegu od strony małego stawiku.
Nie wiem czy się wybrać na Wilczyn czy gdzieś indziej. Może jednak na Odrę się wybiorę :) Pozdrawiam [2010-07-15 08:57]

Roger 1

A macie jakieś informacje o Białym Kościele ? Może tam warto się przejechać ?

[2010-07-15 09:16]

gruby0113

już pisałem totalna lipa nic kompletnie nie bierze sąsiad był cały tydzień i jeden karaś
[2010-07-15 12:27]

Roger 1

Dzięki gruby0113. Czyli pozostaje odra, może jako płynąca i natleniona będzie odpowiednia. Po powrocie napisze czy coś się działo. [2010-07-15 13:45]

Roger 1

Witam.

Byłem na Odrze i było naprawdę super. Przy moście kolejowym (za Warszawskim, brzeg od strony Kromera) pokusiły się leszcze na białego i pęczek pinki. Haczyk 8, to ważne bo zmieniałem na 8, jak był większy to cisza :) Zanęta to Traper czerwony z puszką kukurydzy, pinką i białym, koszyk wystarczy 30 mały prąd jest w tym miejscu. Z zanęty oczywiście robaczki na hak. Złapałem 4 leszcze z czego największy miał 69 cm (patelnia jak nigdy dotąd). Niestety nie miałem przy sobie telefonu i aparatu, więc wierzcie mi na słowo. Szkoda też, że nie miałem żywaca, chodził szczupak.
W tygodniu mam zamiar wybrać się z gumkami i woblerami. Zadziwiająca sprawa mnie napotkała, wraz z innymi wędkarzami obserwowaliśmy dziwne zjawisko. Coś pływało tuż pod powierzchnią wody, tworzyła się wielka fala i strzała. Spodziewam się, że to sumisko i to bydle straszne bo nie płoszyło się wcale. Zresztą nie jeden raz z gruntu łapie się małe leszcze i inne ryby, a tam jak udyżał to tylko ponad 50 cm. Duży sum łyknie nawet taką patelnie ale jakoś się jeszcze trzymają. Polecam to miejsce, jest jedna sprawa lepiej być tam ok 4 rano bo później mogą być miejscówki zajęte. W razie pytań piszcie. 
Dajcie propozycje jakiejś miejscówki na białą rybkę i na bolenia bo chyba pokuszę się na chodzenie :)
Pozdrawiam

Roger 1

[2010-07-18 18:38]

gruby0113

Jak Bolek to tylko wały śląskie miałem tam najlepsze efekty aż go Głoski
[2010-07-18 22:21]

stahu89

Ja łowię jedynie na Jezierzanach najleprze wyniki. Byłem ostatnio na odrze w Głogowie.. Sumy pięknie biły złapałem na spining szczupaczka 40cm(poszedł do wody) nie miałem żadnych robaków bo byłem przejazadem ale podjechał wędkarz i obok dosyć ładnie mu szło co chwile brania. Ale moją miejscówką są Jezierzany(Tatarak) co wyjazd to cos złapie jak nie 5 karpi to 44okonie, a innym razem węgorza i parenaście płoteczek
[2010-07-19 11:19]

Roger 1

Witam.
Czy byliście ostatnio w Wilczynie Leśnym.
Planuje jechać gdzieś w sobotę i nie wiem czy wybrać się na Wilczyn czy na Barki (odra) czy może do Mietkowa. Zabieram kolegę, który chce łowić rybki, choć tak jak ja ich nie zjada :) Troszkę musi się poduczyć i miło by mi było gdybyśmy coś mieli na haku. Po urlopie nie miałem nawet chwili na łowienie więc wolę się dopytać jak się sprawy mają :)

Pozdrawiam 

[2010-08-18 16:42]

Bromar

Witam.
Czy byliście ostatnio w Wilczynie Leśnym.
Planuje jechać gdzieś w sobotę i nie wiem czy wybrać się na Wilczyn czy na Barki (odra) czy może do Mietkowa. Zabieram kolegę, który chce łowić rybki, choć tak jak ja ich nie zjada :) Troszkę musi się poduczyć i miło by mi było gdybyśmy coś mieli na haku. Po urlopie nie miałem nawet chwili na łowienie więc wolę się dopytać jak się sprawy mają :)

Pozdrawiam 

Witam Kolegę, widzę że ma kolega zamiar wybrać się do Wilczyna. Ostatnio byłem wielokrotnie tam wielokrotnie, powiem że bierze Karp, koledzy łowią tam też dość ładne Amury.
Jeśli chcesz więcej informacji to napisz może na priv co dokładnie mam ci doradzić.
Pozdrawiam Bromar.
[2010-08-18 17:36]

mondeo97

Witam kolegów, tez często jeżdżę nad odrę przeważnie łowię Osobowicach za mostem Milenijmym, czasem łowię na Kozanowie, i mam takie pytanie czy ktoś z was złapał na tym odcinku rzeki brzanę. Ja kiedyś miałem co prawda malutką ok 10 cm ale była. Może ktoś z was złapał coś wiekszego. Z góry dziękuje i pozdrawiam. [2010-08-18 19:51]

Roger 1

Witam.
Nie byłem nie raz za osobowicami (wjazd w las rędziński), łowiłem tam głównie leszcze, płocie, oczywiście okonie. Nic innego mi się nie udało tam dorawć. Ale życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Roger 1

[2010-08-26 07:20]