Zaloguj się do konta

Dolnośląska Odra do Malczyc

utworzono: 2012/08/29 10:34
lukasz1182

witam spinniguje ktoś na odrze za Malczycami? mam kilka pytań dotyczących tego odcinka rzeki jakich przynęt używacie? jakich ryb mozna się spodziewać na tej części odry
[2012-08-29 10:34]

szczupaczek05

Cześć, W górę czy w dol rzeki? Moge powiedzieć ze od malczyc w górę rzeki w stronę lubiaza do mostu. Ładne główki jak dla mnie i ładna prostka z Powalonymi drzewami tzn sa to kłody duże. Widziałem tam stada jazi. Klenie zbierały oraz bolenie ladnie biją. Złowiłem tam takiego 60cm. Pewnie jakies szczupaki w basenach sie trafia :). [2012-08-31 12:02]

Pajan

Też ciekaw jestem wypowiedzi bardziej zorientowanych. Osobiście odcinek od Malczyc do mostu regularnie odwiedzam lecz nie zbyt często, w grudniu zeszłego roku brały szczupaczki do 50 cm, dwa wyjazdy poświęciłem.W tym roku końcem lipca kilka okonków mi się trafiło, jeden wyjazd w sierpniu pod sandacza bez brania. Widać bolenia natomiast jak fest żeruje
[2012-08-31 13:02]

PanciOxD

a jak stoi w porcie z okoniami są już czy jeszcze w nurcie siedzą ??
[2012-08-31 13:11]

lukasz1182

cześć szczupaczek 05 w gore rzeki w stronę lubiaza , bylem pierwsze raz lecz rybki nie chciały współpracować  , łowiłeś tam możne bolenie? widać ze intensywnie zerują na szczytach główek ale brak reakcji na jakakolwiek  przynętę
[2012-08-31 14:21]

szczupaczek05

ja tam byłem 3 razy dwa bolk złapałem..raz podczas zawodów właśnie na takiej "prostce" z powalonymi kłodami. Łowienie BOlenia nie jest takie proste :)
[2012-09-01 11:02]

Pajan

Uaktualniam temat...Ma ktoś jakieś wieści z Odry przy Malczycach. Dawno nie zaglądałem w te miejsce, a chętnie bym połowił na tamtejszym odcinku. Może próbował ktoś łowić tam sandacza  w ostatnim czasie ? a może jakieś inne ryby ?

Pozdrawiam
[2012-10-24 09:08]

szczupaczek05

Niestety Ci nie pomogę. Może w niedziele napisze co się tam dzieje bo mam zamiar się tam wybrac
[2012-10-24 15:17]

Pajan

Okej czekam na dobre nowiny
[2012-10-24 15:47]

szczupaczek05

niestety wystarczy zobaczym za okno , co za pogoda.  Jak dla mnie ciężko na ryby pojechać. Z wyajzdu nici
[2012-10-27 15:26]

Dajmen

"Łowienie bolenia nie jest takie proste " Gościu nie cwaniakuj ,że takiwybitny boleniarz z Ciebie lepiej pochwal sie Twoim największym  boleniem  i ile ich w życiu złapałes bo podejrzewam ,że nie wyszedles poza 10 .W tedy będziesz mógł udzielac rad czy boleń jest trduną rybą do  złowienia.Pozdro Specjalisto [2012-10-28 11:29]

szczupaczek05

"Łowienie bolenia nie jest takie proste " Gościu nie cwaniakuj ,że takiwybitny boleniarz z Ciebie lepiej pochwal sie Twoim największym  boleniem  i ile ich w życiu złapałes bo podejrzewam ,że nie wyszedles poza 10 .W tedy będziesz mógł udzielac rad czy boleń jest trduną rybą do  złowienia.Pozdro Specjalisto.


Dziwny z Ciebie człowiek jest. Nie rozumeim dlaczego tak na mnie naskoczyłeś ale ok nie ważne.
Co ma do tego ile mierzył mój największy boleń i czy złapałem ich więcej niż 10 do tego czy Boleń jest trudną rybą do złapania? Wydaję mi się , że tyle co Piernik do wiatraka.


[2012-10-30 21:57]

wirefree

Powiem tak nie cierpie tej ryby nie dosc ze ohydna w smaku to wiesza mi sie nagminnie na rozne dziwne przynety. Nie łowie woblerami podobnymi do uklei i nie sciagam zylki w tempie swiatla a ta menda wiesza mi sie dosyc czesto.  Jak ktos pisze ze zlowienie bolenia to wielka sztuka to troche mnie to smieszy.



[2012-10-30 22:36]

szczupaczek05

Ciekawe gdzie łowisz wirefree...zazdroszczę , że rapy ci się tak ładnie wieszają jak tak opowiadasz.

[2012-10-31 14:22]

ToOmasZ

a ja chciałbym się zapytać jak w miejscowości Malczyce jest z populacją białorybu??
Chodzi mi głównie o Leszcza,krąpia i płoć. Byłem tam raz,ale była tak wysoka woda,że niestety nic kompletnie nie chciało brać. Chciałbym się wybrać gdzieś na początku kwietnia przyszłego roku i spróbować tam swoich sił.
[2012-11-27 15:59]

zenek25

kolego ja byłem w okolicach brzegu dolnego kilka razy ale tylko raz udalo mi się złapac pare sztuk jazi kleni leszcza takiego 47 cm i to jak była bardzo niska woda po za tym bylem 2 razy tam na nocce i nic ;) pozdrawiam

[2012-11-27 21:55]

ToOmasZ

Pytam się o ta miejscowość,bo do niej najbliżej mam z Jeleniej Góry. Byłem w tym roku 2 razy na Prężycach,ale 2 razy kompletnie nic. Osobiście lubię jak na odrze są tzw"główki", najlepiej mi się z nich jakoś łowi,a w Malczycach są naprawdę ładne. Nigdy jeszcze nie byłem nad Odrą w marcu/kwietniu. Zawsze jak jechałem to na weekend majowy,a to kończyło się słabymi rezultatami,bo zazwyczaj leszcz jest na tarle,płoć po i nie chce brać.
Zobaczę jak będzie ze stanem wody,ale przypuszczam że w kwietniu pojadę. Poźniej to już dopiero od czerwca jak można sandacza łapać.


Pozdrawiam  ToOmasZ
[2012-11-28 09:31]

Pajan

Dzisiaj Odra od 5 do 11 rano, bez kontaktu z fiszem. Akurat woda zeszła w trakcie naszej obecności o dobre 0,5 metra...eh. Ma ktoś jakieś inne informacje?


pozdrawiam
[2013-10-09 20:47]

mirro14

cześć szczupaczek 05 w gore rzeki w stronę lubiaza , bylem pierwsze raz lecz rybki nie chciały współpracować  , łowiłeś tam możne bolenie? widać ze intensywnie zerują na szczytach główek ale brak reakcji na jakakolwiek  przynętę

Z Malczyc do Lubiąża to raczej w dół rzeki :)
[2014-04-02 18:23]