Dolina Słupi

/ 8 odpowiedzi
Witam:)Moje pytanie dotyczy jez. Krzynia i rzeki Słupia. Ponieważ wybieram sie tam na urlop, może jest ktoś na forum,kto mógłby mi skreślić pare słów pod kątem wędkarstwa w tym pięknym zakątku ? Jakieś ciekawe miejscówki itp.Dziękuje :)

02.jpg
zbynio5o

Podniose temat:) (2015/06/09 21:08)

fosgen

Witam, jezioro Krzynia jest zbiornikiem zaporowym elektrowni wodnej na rzece Słupi,o pow. około 70 ha, dostępne do wędkowania prawie z każdego miejsca,  najlepiej spiningować w spodniobutach wchodząc do wody, twarde dno po obu stronach jeziora. Najalepsze miejsca od strony Krzynki, stara plaża harcerska. Jezioro należy do PZW, występuje tu płoć, ukleja, szczupak,okoń, lin, leszcz, węgorz. Jak ryba żeruje to złowisz, a jak nie to choćbyś złote przynęty rzucał to wrócisz o kiju, najlepiej wędkować z jakiejś łódeczki czy pontonu. Dozwolone wszystkie przynęty i metody. Ja miałem tam ładne leszcze.   (2015/06/10 08:51)

Jędrula

Witam, jezioro Krzynia jest zbiornikiem zaporowym elektrowni wodnej na rzece Słupi,o pow. około 70 ha, dostępne do wędkowania prawie z każdego miejsca,  najlepiej spiningować w spodniobutach wchodząc do wody, twarde dno po obu stronach jeziora. Najalepsze miejsca od strony Krzynki, stara plaża harcerska. Jezioro należy do PZW, występuje tu płoć, ukleja, szczupak,okoń, lin, leszcz, węgorz. Jak ryba żeruje to złowisz, a jak nie to choćbyś złote przynęty rzucał to wrócisz o kiju, najlepiej wędkować z jakiejś łódeczki czy pontonu. Dozwolone wszystkie przynęty i metody. Ja miałem tam ładne leszcze.  

Kolego , a jak dawno temu tam łowiłeś ?

(2015/06/10 09:57)

zbynio5o

Dzięki kol. fosgen:) Prosze jeszcze o troszku miodu na moje serce hehe. (2015/06/10 14:38)

wartoslaw

Witam, byłem tam 3 lata temu w majówkę. 2 razy łowiłem na spina, za pierwszym razem miałem szczupaka trochę ponad wymiar, a na drugi dzień fajnego grubaska pod 70. To niestety były jedyne brania. Zbiornik ogólnie bardzo ciekawy, prawie wszędzie pachnie rybą. Sporo białej rybki się spławiało jak pamiętam, ale presja ogromna! Masa łodzi na wodzie...z brzegu trochę luźniej. Woda dość spora, więc na pewno sobie miejsce znajdziesz:) Połamania (2015/06/10 21:21)

Jędrula

Witam, byłem tam 3 lata temu w majówkę. 2 razy łowiłem na spina, za pierwszym razem miałem szczupaka trochę ponad wymiar, a na drugi dzień fajnego grubaska pod 70. To niestety były jedyne brania. Zbiornik ogólnie bardzo ciekawy, prawie wszędzie pachnie rybą. Sporo białej rybki się spławiało jak pamiętam, ale presja ogromna! Masa łodzi na wodzie...z brzegu trochę luźniej. Woda dość spora, więc na pewno sobie miejsce znajdziesz:) Połamania

Bardzo dziękuję Kolego za te informacje , bardzo pomogłeś .

Jeżeli ktoś tam łowi aktualnie to bardzo proszę o odzew .

(2015/06/10 21:36)

zbynio5o

Dzięki Wartosław.Widze Jondrek że i Ciebie tam niesie. Koniec lipca ten pierwszy cypel ja ogarniam to Ci napisze jak było :))Chyba że sie tam spichniemy to razem go opanujemy hehe, nad morze sie tyż wyskoczy po świeżego dorsza i flondra :) (2015/06/10 21:56)

Jędrula

Dzięki Wartosław.Widze Jondrek że i Ciebie tam niesie. Koniec lipca ten pierwszy cypel ja ogarniam to Ci napisze jak było :))Chyba że sie tam spichniemy to razem go opanujemy hehe, nad morze sie tyż wyskoczy po świeżego dorsza i flondra :)

Kurcze , to bardzo interesująca propozycja :)

(2015/06/10 22:03)