Dokumenty wędkarskie dla 9-latka.

/ 14 odpowiedzi
Witam
Czy osoba w wieku 9 lat może mieć kartę zezwolenie i legitymację?
jeśli tak to jakie są tego koszty.
Z góry dzięki
ps. Mam nadzieję że dobry pokój ;p
obcy91


Powinienes zadac to pytanie w salonie a nie w tym pokoju ;) 
Prosze:http://forum.wedkuje.pl/post/karta-wedkarska-od-ilu-lat/204647/0 (2011/10/07 18:28)

u?ytkownik57785


Legitymację członkowską PZW możesz mieć, ale Kartę Wędkarska dostaniesz dopiero po ukończeniu 14 lat. (2011/10/07 18:42)

dariuszdyl


Legitymację członkowską PZW możesz mieć, ale Kartę Wędkarska dostaniesz dopiero po ukończeniu 14 lat.


Rozmawiałem z paroma osobami z PSR i Urzędu Powiatowego i Miejskiego, którzy co nie co na ten temat wiedza i powiedzieli mi w ten sposób - wędkarz przed ukończeniem 14 roku życia może mieć kartę wędkarską, a po ukończeniu 14 roku życia musi mieć kartę wędkarska bo to nie jest prawo jazdy ani pozwolenie na broń że trzeba mieć określony wiek żeby się o to ubiegać. Chodziło o to że mamy w kole parę dzieciaków poniżej 14 roku życia którzy rwą się do wędkowania, ale rodzice maja to gdzieś i my je zabieramy nad wodę. Kiedyś było o tyle dobrze że na takie coś "papierek" mogło wystawić koło, a teraz może zrobić to tylko okręg. Więc dzieciaki maja swoje karty wędkarskie, zezwolenia i legitymacje z opłatami które zafundowało im koło. (2011/10/07 21:28)

u?ytkownik57785


Legitymację członkowską PZW możesz mieć, ale Kartę Wędkarska dostaniesz dopiero po ukończeniu 14 lat.


Rozmawiałem z paroma osobami z PSR i Urzędu Powiatowego i Miejskiego, którzy co nie co na ten temat wiedza i powiedzieli mi w ten sposób - wędkarz przed ukończeniem 14 roku życia może mieć kartę wędkarską, a po ukończeniu 14 roku życia musi mieć kartę wędkarska bo to nie jest prawo jazdy ani pozwolenie na broń że trzeba mieć określony wiek żeby się o to ubiegać. Chodziło o to że mamy w kole parę dzieciaków poniżej 14 roku życia którzy rwą się do wędkowania, ale rodzice maja to gdzieś i my je zabieramy nad wodę. Kiedyś było o tyle dobrze że na takie coś "papierek" mogło wystawić koło, a teraz może zrobić to tylko okręg. Więc dzieciaki maja swoje karty wędkarskie, zezwolenia i legitymacje z opłatami które zafundowało im koło.







No to macie problem. Bo przed ukończeniem 14 roku życia Karty MIEĆ NIE MOŻE. A jak macie dzieciaków, to w grupie zorganizowanej pod opieką osoby upoważnionej przez PZW, lub indywidualnie pod opieką osoby pełnoletniej Z KARTĄ mogą sobie wędkować.
USTAWA z dnia 24 września 2010 r. o zmianie ustawy o rybactwie śródlądowym
Art. 1. W ustawie z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 189, poz. 1471 oraz z 2010 r. Nr 182, poz. 1228) wprowadza się następujące zmiany:......................6. Kartę wędkarską wydaje się osobie, która ukończyła 14 lat. Kartę łowiectwa podwodnego wydaje się osobie, która ukończyła 18 lat. (2011/10/07 21:39)

jerzyszymalak


Moim zdaniem 9-latek nie potrzebuje żadnych dokumentów ponieważ na łowisku musi mieć opiekuna.Opiekunem może być osoba która jest wędkarzem.
Kartę wędkarską wydaje Starostwo po przedstawieniu zaświadczenia zdanego egzaminu i ukończeniu 16-tu lat.Koło na podstawie karty wędkarskiej wydaje legitymację członkowską z odpowiednimi opłatami.. (2011/10/15 14:40)

u?ytkownik2103


No coz chore panstow idiotyczne przepisy i jak by nie bylo to wlasnie my wedkaze ponosimy za to wine ze dzieci swobodnie nie moga wedkowac a dla nich to przeciez zabawa.

A to wszystko przez naszych przectawicieli w PZW to oni maj wplyw na to cale cudactwo w przepisach i regulaminach.

A obserwujac opinie na tym portalu mam wrazenie ze spora wiekszosc  popiera  tych kombinatorow  za nasze skladki.

(2011/11/13 18:24)

u?ytkownik57785


No coz chore panstow idiotyczne przepisy i jak by nie bylo to wlasnie my wedkaze ponosimy za to wine ze dzieci swobodnie nie moga wedkowac a dla nich to przeciez zabawa.

A to wszystko przez naszych przectawicieli w PZW to oni maj wplyw na to cale cudactwo w przepisach i regulaminach.

A obserwujac opinie na tym portalu mam wrazenie ze spora wiekszosc  popiera  tych kombinatorow  za nasze skladki.



Dzieci nie mogą swobodnie wędkować? A co rozumiesz przez słowo "swobodnie"?

(2011/11/13 18:25)

bluehornet


Moim zdaniem 9-latek nie potrzebuje żadnych dokumentów ponieważ na łowisku musi mieć opiekuna.Opiekunem może być osoba która jest wędkarzem.
Kartę wędkarską wydaje Starostwo po przedstawieniu zaświadczenia zdanego egzaminu i ukończeniu 16-tu lat.Koło na podstawie karty wędkarskiej wydaje legitymację członkowską z odpowiednimi opłatami..

 Niestety , nie 16-tu , tylko 14 -tu .

2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia
1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym,
że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru
osoby uprawnionej do opieki.
Kol. Mastif podał dokładną wykładnię z Ustawy , ja pozwoliłem sobie zacytować punkty RAPR . (2011/11/14 13:55)

dendrobena


No i temat zamknięty.Pozdrawiam. (2011/11/14 16:43)

u?ytkownik2103


Za swobode dla dziecka uwazam ze nie musi posiadac zadnych kart i zezwolen.Ma ocote sprobowac wedkarstwa to niech sprubuje chocby z czystej ciekawosci i wyrabiac jakies dokumenty moze na jeden lub kilka razy?

(2011/11/14 18:19)

bluehornet


Dziecko może posiadać Legitymację Członkowską korzystając ze statusu Członka Uczestnika - koszt ok. 50 zł :
5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.
6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu
ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową
maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie
stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną
wędkę.
b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby
pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową.
Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę.
7. Dopuszcza się wędkowanie kilkuosobowych grup młodzieży nie posiadających
kart wędkarskich, pod nadzorem opiekuna posiadającego stosowne uprawnienia
oraz zezwolenie wydane przez zarząd okręgu PZW. Każda osoba z grupy ma prawo
łowić wyłącznie na jedną wędkę, z zachowaniem uprawnień do własnego stanowiska
i dziennego limitu połowu przysługującego członkowi PZW.
(2011/11/14 20:09)

u?ytkownik57785


Za swobode dla dziecka uwazam ze nie musi posiadac zadnych kart i zezwolen.Ma ocote sprobowac wedkarstwa to niech sprubuje chocby z czystej ciekawosci i wyrabiac jakies dokumenty moze na jeden lub kilka razy?




No i do 14-go roku życia może bezkarnie pod opieką dorosłego próbować aż do znudzenia, aż do bólu. Pod OPIEKĄ, czyli nie tak do końca SWOBODNIE. (2011/11/14 20:18)

u?ytkownik2103


" Nie dokonca swobodnie" to zgadza sie, coz ze bedzie opieka osoby doroslej  jak karty nie ma.

Ale jest rada wystarczy ze ma sie drugie obywatelstwo to i bez Karty Wedkarskiej sie kupi licencje lub pozwolenie na wedkowanie . No ale obywatel Polski nie kupi pozwolenia legalnie bo MUSI MIEC KARTE WEDKARSKA

(2011/11/17 17:22)

cienki002


Moim zdaniem 9-latek nie potrzebuje żadnych dokumentów ponieważ na łowisku musi mieć opiekuna.Opiekunem może być osoba która jest wędkarzem.
Kartę wędkarską wydaje Starostwo po przedstawieniu zaświadczenia zdanego egzaminu i ukończeniu 16-tu lat.Koło na podstawie karty wędkarskiej wydaje legitymację członkowską z odpowiednimi opłatami..

 Niestety
, nie 16-tu , tylko 14 -tu .

2. Zasady wydawania kart wędkarskich regulują przepisy ustawy z dnia 18 kwietnia
1985 r. o rybactwie śródlądowym, z późniejszymi zmianami.
3. Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do 14 lat oraz
cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce.
4. Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym,
że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru
osoby uprawnionej do opieki.

Kol. Mastif podał dokładną wykładnię z Ustawy , ja pozwoliłem sobie zacytować punkty RAPR .

Dlaczego niestety?

(2011/11/17 18:57)