Dojazd z Bytomia nad Odrę

/ 8 odpowiedzi
Panowie prosze o pomoc jak dojechać z Bytomia nad odre.Bo chciałbym tam powędkować
użytkownik8030

Polecam Ci zainstalowanie darmowej aplikacji o nazwie Google Earth - tam będziesz widział każdą dróżkę. Używam tego i jestem zadowolony - rozpoznają każdy krzaczor pod którym zasiadam na łowiskach. Nieraz pozwalał mi ten program dojechać do miejsc, o których nie miałem pojęcia. (2009/05/29 22:37)

użytkownik3921

GE- świetna rzecz, a ja oprócz tego polecam jeszcze lepsze mapy-wystarczy odwiedzić http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/#-długo się otwiera za pierwszym razem,ale znajdziecie tu cały zestaw map topograficznych i katastralnych. Atutem tej strony jednak jest ortofotomapa-czyli mapa złożona ze zdjęć lotniczych-jeszcze dokładniejszych niż w Google Earth. Ja znalazłem łowiska dawno już zapomniane. (2009/05/29 22:52)

użytkownik8030

Tinca, tu pojawia się znowu jedno z moich marzeń, a mianowicie wykaz łowisk PZW nie tylko z numerami ewidencyjnymi i głupawym opisem np, że zbiornik znajduje się obok wsi XXXXXXX, bo wtedy mozna dostać młodych jak się szuka np. na zdjęciach satelitarnych. Nieraz okazuje się, że wieś XXXXXX jest otoczona dziesiątkami zbiorników i nie wiadomo który to ten z wykazu. Nie rozumiem, dlaczego w dobie Nawigacji Sat. PZW nie może do tych wykazów wpisać położenia geo. w znaczeniu długości i szerokości geograficznej. Cóż, nowoczesność i PZW, to dwie odbiegające od siebie rzeczy. A szkoda. (2009/05/30 10:19)

użytkownik3921

Nie tylko Ty o tym marzysz;-) U nas coś już "drgnęło"w temacie, ale w niektórych okręgach dosłownie makabra. A w mazowieckim na pytanie gdzie można dostać mapę łowisk, odpowiadają,że nigdzie bo już była i były same nieporozumienia. Kurcze przecież wiedzą chyba co dzierżawią-nie mogliby zaznaczyć na mapce? Ja znam trzy zbiorniki obok siebie, które na różnych mapach zamieniają się nazwami-kłopot w tym,że tylko dwa są PZW ;-) (2009/05/30 10:29)

użytkownik8030

Właśnie w "GE" robię sobie mapę łowisk, bo mozna tam dodawać punkty, linie, opisy miejsc i wyznaczać dojazdy. Jednak nie znam wszystkich wód w Polsce. Gdybym znał, to wysłał bym tę mapę do ZG PZW za darmo, choć wątpię, czy tam by ktoś pokapował o co chodzi. (2009/05/30 11:39)

użytkownik8030

Tinca, oglądałem te foty i powiem Ci, że jakoś bardziej do mnie przemawia sposób przedstawienia zdjęć w Google Earth. Przede wszystkim brakuje tam koloru, a w "GE" zdjęcia są bardziej komunikatywne. (2009/05/30 17:53)

adams

też uważam że GE jest lepsze i dokładniejsze na geoportalu niektóre ortofotomapy są sprzed 10 lat i nie aktualizowane właśnie dziś ściągałem koledze mape zbiorników w mojej okolicy i co zobaczyłem stan co najmniej 10 lat w tył.Pozdrawiam i proponuję nad Odrą okolice ujścia Małej Panwi k/Krzanowic. (2009/06/14 21:52)