Dojazd do wody

/ 9 odpowiedzi
W związku z wybudowaną ścieżką rowerową w Uściu Gorlickim na istniejącej drodze dojazdowej do wody ,chciałem zapytać jak będzie się odbywał ruch pojazdów i przyczep na łowisko tam się znajdujące.
51Marek


Kierowco, dla ciebie podstawowym aktem prawnym jet kodeks, Prawo o ruchu drogowym. Przeczytać, ze zrozumieniem, i wszystko będzie jasne. Droga dla rowerów jest przenaczona DLA ROWERÓW.
ps
jestem wędkarzem ZAREJESTROWANYM już pnad pół wieku. Kiedyś nie było z tym problemu. Mało kto miał auto, więc na ryby albo na piechotę, albo na rowerze, komarkiem, etc. Ja teraz, 70 latek, potrafię nieraz kilkaset metrów dźwigać całe wyposażenie, czyli wędki, wszystkie akcesoria potrzebne do łowienia a także ponton, około 25 kg. (2020/11/06 15:28)

Dartne99


He he popieram dobrze napisane tobolki na plecy i do przodu. (2020/11/06 19:21)

Dartne99


https://m.youtube.com/watch?v=dCWE0s1Gqc0 (2020/11/06 20:01)

Sith


W związku z wybudowaną ścieżką rowerową w Uściu Gorlickim na istniejącej drodze dojazdowej do wody ,chciałem zapytać jak będzie się odbywał ruch pojazdów i przyczep na łowisko tam się znajdujące.
Mądry, myślący urzędnik wydziela na drodze publicznej pas drogowy dla rowerów. Głupi nie myśli. Jeśli u Ciebie nie ma mądrych, to samochodem nie dojedziesz.
(2020/11/09 11:23)

Julian


W myśl prawa Murphyego .Jeśli urzędnik może Ci zaszkodzić to Ci zaszkodzi. Niektórym nic nie robi tak wielkiej satysfakcji jak robienie drugiemu człowiekowi na złość . Z tą sytuacją walczymy już od paru dekad tzw. wolnorynkowej amerykanki . Nie lubi się Nas wędkarzy : płoty,znaki ,zakazy legalne nie legalne nawet półnielegalne . Ostatnio ma to miejsce na tzw. patelni ( kanał żerański ) . Tyle lat ludzie jeżdźili samochody przy pierwszym pomoście stawiali . Nowe osiedle ( droga ogólno dostępna) a co łone będą tu nom jeżdźić i zakaz sobie załatwili . Myślicie że jest czyściej - mniej śmieci a g.....o prawda . Przedtem to jeden drugiego pilnował . Teraz ,,nowoprzybyli " nie będą przecież tego badziewia targać ze sobą do domu .To ichni ,,park" a po grilu puszkę , flaszkę jeb w krzaki .
Taka jest rzeczywistość a My wędkarze ( teraz urosła świadomość ) wcale nie jesteśmy tacy najgorsi .Pozdrawiam (2020/11/12 15:16)

Sith


Nie wiem czy istnieje zbiornik wodny zawiadowany przez PZW, bardziej oznakowany zakazami dojazdu niż Zalew Sulejowski. Tu każdy właściciel byle budy na działce stawia znak zakazu wjazdu z dopiskiem "teren prywatny". Trudno byłoby zliczyć takie "zakazy", a jeszcze trudniej sprawdzić w urzędzie. Niestety zarówno ZO PZW w Piotrkowie Tryb., jak i urzędy gminne mają to w du...żym poważaniu! Skandaliczne jest również stawianie płotów wchodzących daleko w głąb wody, a tacy "ogrodzieńcy" tłumaczą się, że stawiali płot przy niskim poziomie wody. Ciekawe kto wziął łapówkę za wydanie zezwolenia na takie ogrodzenie. (2020/11/13 12:49)

Artur z Ketrzyna


W związku z wybudowaną ścieżką rowerową w Uściu Gorlickim na istniejącej drodze dojazdowej do wody ,chciałem zapytać jak będzie się odbywał ruch pojazdów i przyczep na łowisko tam się znajdujące.

kto wybudował ścieżkę?
Możesz o to zapytać się w starostwie czy gminie.
Mogą to uregulować i pogodzić (2020/11/19 12:36)

Artur z Ketrzyna


Nie wiem czy istnieje zbiornik wodny zawiadowany przez PZW, bardziej oznakowany zakazami dojazdu niż Zalew Sulejowski. Tu każdy właściciel byle budy na działce stawia znak zakazu wjazdu z dopiskiem "teren prywatny". Trudno byłoby zliczyć takie "zakazy", a jeszcze trudniej sprawdzić w urzędzie. Niestety zarówno ZO PZW w Piotrkowie Tryb., jak i urzędy gminne mają to w du...żym poważaniu! Skandaliczne jest również stawianie płotów wchodzących daleko w głąb wody, a tacy "ogrodzieńcy" tłumaczą się, że stawiali płot przy niskim poziomie wody. Ciekawe kto wziął łapówkę za wydanie zezwolenia na takie ogrodzenie.

samowolnie postawiony znak bez urzędowego jego zarejestrowania w urzędzie ruchu lądowego. Nie obowiązuje.
Mądry wędkarz sprawdzi to w starostwie. (2020/11/19 12:39)