Dojazd Do Warty a Tereny Prywatne

/ 5 odpowiedzi
witam ! od dłuzszego czasu nurtuje mnie sprawa dotyczaca dojazdu do rzeki warty, a mianowići sprawa terenów prywatnych znajdujących sie już za wałem przeciwpowodziowym. Nieraz sobie objeżdżam warte i szukam jakiegoś ładnego miejsca i czesto napotykam na rózne przeszkody typu przeorana droga to jakieś drzewo rzucone na droge albo kamien nie mowiąć już o ogrodzeniach ktore ciągną się do samej wodyi tabliczki teren prywatny. To jak to jest przecież teren za wałem to teren zalewowy , i tu pytanie do kogo on nalezy i czy mozna sobie stawiac tabliczki teren prywany a jak jest z liną brzegową przecierz jakiś dostęp do wody musi być. Jezeli już ktoś przerabial ten temat albo zna sie na takich rzeczach prosilbym bardzo o jakieś wskazówki odpowiedzi.Z góry dziekuje
JaroDaw


Temat był poruszany na tym forum, ale tak w skrócie. Rzeka należy do skarbu państwa i nie może być prywatna. Co do brzegów pomimo, że zdarzyły się sytuację, w których teren ( do lini wody ) wszedł w posiadanie prywatnych właścicieli, nie mogą oni jednak grodzić nam dojścia do wody, oraz przejścia wzdłuż brzegu. Mogą natomiast zabronić wędkowania, biwakowania itp na terenie swojej posesji. (2012/05/09 10:32)

Diablo


Temat był poruszany na tym forum, ale tak w skrócie. Rzeka należy do skarbu państwa i nie może być prywatna. Co do brzegów pomimo, że zdarzyły się sytuację, w których teren ( do lini wody ) wszedł w posiadanie prywatnych właścicieli, nie mogą oni jednak grodzić nam dojścia do wody, oraz przejścia wzdłuż brzegu. Mogą natomiast zabronić wędkowania, biwakowania itp na terenie swojej posesji.



Z tego co mi wiadomo właściciele nie muszą udostępniać dojścia dowody. Muszą udostępnić pas 3 metry od brzegu. Ale to jak się na ten pas dostaniesz to juz nie ich problem. (2012/05/09 10:40)

JaroDaw


Temat był poruszany na tym forum, ale tak w skrócie. Rzeka należy do skarbu państwa i nie może być prywatna. Co do brzegów pomimo, że zdarzyły się sytuację, w których teren ( do lini wody ) wszedł w posiadanie prywatnych właścicieli, nie mogą oni jednak grodzić nam dojścia do wody, oraz przejścia wzdłuż brzegu. Mogą natomiast zabronić wędkowania, biwakowania itp na terenie swojej posesji.



Z tego co mi wiadomo właściciele nie muszą udostępniać dojścia dowody. Muszą udostępnić pas 3 metry od brzegu. Ale to jak się na ten pas dostaniesz to juz nie ich problem.

Zgadza się, ale nie mogą grodzić "do samej wody" i tędy dostęp musi być ( wzdłuż brzegu ). Nie muszą udostępniać za to przejścia przez pozostałą część działki, to już rola gminy. (2012/05/09 13:03)

adler


Serwus koledzy . 

Takie przypadki należy zgłaszać odpowiednim organom . Grodzenie dostępu do wód jest karalne .

Najnowszy Raport NIK - O dostępie do brzegów wód

Bez obaw można takie przypadki zgłaszać władzom , które na pewno wyciągną konsekwencje wobec osób utrudniających dostęp do wody .

Pozdrawiam Krzysztof O. - adler . 

(2012/05/09 14:03)