Dodatki do zanęty własnej roboty

/ 3 odpowiedzi
Witam ! Jako początkujący wędkarz mam pytanie w sprawie domowej zanęty.Pierwsze dotyczy tego czym według was rożni się zwykła kukurydza zmielona maszynką od mąki kukurydzianej czy to duża różnica jeżeli chce uzyskać jednolitą sproszkowaną zanętę i jeszcze jedno jeżeli przygotowuje sam biszkopt do zanęty czy go muszę przed dodaniem wysuszyć aby był twardy ?
patryk-kociemba

witaj,

co do kukurydzy to wydaje mi się, że z załorzenia mąka i takie zmielone ziarno własnoręcznie to to samo. Co do biszkoptu- jeżeli hcesz go sam wypiec to musisz go przesuszyć, tylko dlatego, że takiego mokrego nie zmielisz, jeżeli jednak będziesz kupował biszkopt w sklepie taki paczkowany  to bez problemu bez suszenia go zmielisz na pył.

pozdrawiam

(2015/05/29 10:03)

Haryyy5

pewnie mielona kukurydza i mąka kukurydziana to to samo. ale próbowałeś już tą kukurydzę zmielić ? Jeśli nie to powodzenia :P Ja próbowałem taką ręczną starą maszynką do mięsa i nie ma takiej możliwości żeby to w ten sposób zmielić, żaden inny zresztą którego próbowałem również nie był dość efektywny żeby miało to jakikolwiek sens.  (2015/05/29 14:35)

genzo

Ja używam starego młynka do kawy,jedyna wada to to że wchodzi tylko garść ziarna więc trochę pracochłonne zajęcie,ale efekt jest ok grubość zależy od długości mielenia im dłużej mielisz tym będziesz miał drobniejszą frakcje, potem możesz to przesiać przez sito aby pozbyć się nadmiaru mąki i zostanie Ci tzw grysik kukurydziany:-) (2015/05/29 21:56)