Zaloguj się do konta

Dodatki do zanęt leszczowych

utworzono: 2013/07/18 15:16
Pia

Witam. Chciałbym się Was spytać jakie dodatki można dodawać do zanęt leszczowych? Chodzi mi np o melasę, brasem itp. W jakich ilościach dodawać i czy się nie gryzą. I jeszcze chciałbym spytać czy lepiej stosować 2 kg zanęty na leszcza czy 1 kg na leszcza i 1 kg uniwersalnej (wszystko wymieszane). Dodam że używam zanęt bolanda. Z góry dzięki za odpowiedzi ;) [2013-07-18 15:16]

Witam!!!
Ja do zanęt leszczowych stosuję Coprah-melasse, melase w płynie,sweet magic górk, mączke piernikową, mączke orzechową, epiceine, dynie prażoną, Arachid (ale to gdy łowię na feeder)lub coco-belge. Zazwyczaj coprah mellase dodaje ok 200-250g na 3-3,5kg suchej mieszanki tak samo dawkuję mączke piernikową i orzechową oraz epiceine. Jedynie dyni prażonej, archidu czy coco-belge stosuję ok 100-150g na 3-3,5kg mieszanki.
Co do zanęt to mi na leszcza na wodach stojących sprawdzała się taka mieszanka z zanęt Pana Bogusława;
1kg zanęty  Leszcz (z serii zawodniczej)
1kg zanęty Jezioro (tej z serii popularnej w zielonych opakowaniach)
150g coprah-mellase
100g coco-belge
wszystko namoczone mellasą
zapach Karmel
pinka
kaster
Jeżeli mieszanke stosowałem w koszyczku to zamiast coco-belge dawałem Arachid oraz garść konopi i słonecznika.
A co do stosowania zanęt to od zawsze byłem uczony że powinno stosować się zanęte pod dane łowisko(bazę) i do tego taką samą ilość zanęty ukierunkowującej pod daną rybę  którą chcę poławiać więc myślę że sama zanęta leszczowa może być gorszym rozwiązaniem niż zmieszanie dwóch.
Do tego oczywiście jokers, cięty gnojak i kaster w glinie podawany procą aby utrzymać rybę w łowisku.
[2013-07-18 13:56]

Pia

Wielkie dzięki. Ja łowię na dość dużej żwirowni (370 ha) gdzie jest bardzo dużo leszcza. Dzisiaj z braku laku stosowałem zanętę trapera i wyniki były okrutne... Jedynie jakiś duży drapieżnik musiał wziąć bo odgryzł mi cały przypon... A łowiłem na 6 białych ;P Połamania  [2013-07-18 16:10]

Pia

Wielkie dzięki. Ja łowię na dość dużej żwirowni (370 ha) gdzie jest bardzo dużo leszcza. Dzisiaj z braku laku stosowałem zanętę trapera i wyniki były okrutne... Jedynie jakiś duży drapieżnik musiał wziąć bo odgryzł mi cały przypon... A łowiłem na 6 białych ;P Połamania  [2013-07-18 16:10]

haja

No nie podeszły... Ale na samego Trapera to nie połowisz. Trzeba dodać dodatku. Za 7 zł masz zapach w proszku (żółty proszek) Traper Belge - zielone opakowanie. Ściąga leszcze niesamowicie. To najprostsze rozwiązanie ale nie najlepsze. Kolega Bartek1996 dobrze kombinuje.
[2013-07-18 16:22]

Pia

Wiem chciałem kupić wszystkie potrzebne dodatki lecz w sklepie świeciły pustki po w piątek dostawa... Ogólnie nie lubię zanęt trapera ale nic innego nie było ;( Teraz zrobię według przepisu Bartka. Mam nadzieje, że się sprawdzi. Pozdrawiam [2013-07-18 17:24]

Witam!!!
Dzięki za pochlebne opinie. Zgadzam się z kolegą haja co do atraktora jak możesz kup dwa karmel i Leszcz Belge i wcześniej na treningu pokombinuj. Pamiętaj też że czasami żaden z nich może nie być skuteczny a oba zmieszane razem zabójczo........ więc wiesz co mam na myśli kombinuj. Co do zanęty którą CI podałem to stosuję ją z dość dobrym skutkiem ale osobiście wolę Trapera z Serii Gold. Jakbyś byś zainteresowany naprawdę skutecznym miksem napisz na pw.

Pozdrawiam
[2013-07-18 20:05]

Marcinm81

Witam
 Możesz spróbować zanęte Piotra Lorenca  z serii magnetic na leszcza , i nie trzeba za dużo dodawać atraktorów,a z robactwa to kastery,pinka i gnojaczka  i działa jak płachta na byka :-)
Pozdrawiam i połamania kija
[2013-07-20 11:42]

haja

Witam
 Możesz spróbować zanęte Piotra Lorenca  z serii magnetic na leszcza , i nie trzeba za dużo dodawać atraktorów,a z robactwa to kastery,pinka i gnojaczka  i działa jak płachta na byka :-)
Pozdrawiam i połamania kija

Spróbowałem ostatnio na Bagrach w Krakowie Piotra Lorenca  z serii magnetic na leszcza tylko dodałem jeszcze trochę zanęty truskawkowej Leśniowolski (1/5) i atraktora Belge na leszcze tylko nie zapachu a tego ciemnego z proteinami. Mix niby bez sensu, ale w ciągu 10 minut ściągnął na łowisko ładne karpie - takie po 3kg. Tak więc czasami warto pokombinować [2013-07-20 14:49]