Dodatki do Windows 7

/ 13 odpowiedzi
utworzono: 2013/06/30 11:07

Windows 7 dodatki.





Artur z Ketrzyna
Jak na razie posiadam system operacyjny; Windows 7. Poszukiję dodatków by czytał bądź obsługiwał starsze programy/pliki obsługiwane przez Windows XP.
Głównie zależy mi na programie PRO 100, którego mimo instalki nie mogę wgrać. Jest to wersja ful wypas i wątpię bym znalazł taką samą wersję na "7".

Jak na razie w kompie mam wgrany sam system i 2 gry.
Teraz przydało by się zrobić partycję (czego nie umiem) i po wgrywać offisa i inne dodatki (których nie mam).

Liczę na waszą pomoc.



JKarp


Cześć
Znalazłem coś takiego:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2218429.html

" 1.Zainstaluj Pro100 2.Skopiuj CRACKA 3.Wklej go w folder z instalacja (Dodyślnie) C:\Program Files (x86)\PRO100 4.Wejdź w folder(drv NT) i zainstaluj sterownij. Do pobranie tutaj http://chomikuj.pl/agent1932/Programy+do+projektowania/Program+do+projektowania+mebli+i+aran*c5*bcacji+wn*c4*99trz/PRO100/drv+NT 
5.Sprubuj uruchomić program, jeżeli wyskakuje ci błąd to postępuj zgodnie z punktem nr.6 6.Po instalacji na pulpicie masz ikonę PRO100, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy wejdź we właściwości, następnie zakładka zgodność i uruchom w trybie zgodności z Windows 98/ME. 
Teraz już nie powinno być problemów."
Ten Crack jak masz oryginał nie potrzebny.
JK (2013/07/01 07:24)

Artur z Ketrzyna


mam instalkę ale nie chce go wogule zainstalować. poprostu nie czyta tej instalki. (2013/07/01 10:16)

toten


 @Jkarp.

Proponowane rozwiązanie jest nielegalne.

To takie kłusownictwo ,tylko w dziedzinie oprogramowania:)

@ Artur z...

Musisz namierzyć plik instalacyjny tego programu , klikasz na nim prawym klawiszem myszy i wybierasz opcję "uruchom w trybie zgodności z win XP" (czy jakoś tak).

Rozumiem że masz win 7 na kompie t tematu "płyta główna"?

Jeśli tak to trzeba było instalować win XP ,masz tam 1,5 gb ramu a to dla WIN 7 zdecydowanie za mało.

(2013/07/01 10:42)

JKarp


Cześć
W sumie to źle skopiowałem opis :-)
Ten punkt o cracku należało wywalić.
Co prawda napisałem też:" Ten Crack jak masz oryginał nie potrzebny. "



JK


(2013/07/01 10:55)

Artur z Ketrzyna


Dzięki za pomoc.
Zainstalowałem....
I chodzi.
tyle że nie przez chomika a z mojej instali (na tym programie operacyjnym musiałem otwożyć inne okno)
No ale by mi go uruchomiło to musiałem postąpić jak w twojej wiadomości.
To znaczy zaznaczyć by otworzył za pomocą windows 95.
Dzięki, jesteś wielki... (2013/07/01 10:56)

Artur z Ketrzyna


 @Jkarp.

Proponowane rozwiązanie jest nielegalne.

To takie kłusownictwo ,tylko w dziedzinie oprogramowania:)

@ Artur z...

Musisz namierzyć plik instalacyjny tego programu , klikasz na nim prawym klawiszem myszy i wybierasz opcję "uruchom w trybie zgodności z win XP" (czy jakoś tak).

Rozumiem że masz win 7 na kompie t tematu "płyta główna"?

Jeśli tak to trzeba było instalować win XP ,masz tam 1,5 gb ramu a to dla WIN 7 zdecydowanie za mało.


Kolega poniżej wyjaśnił.... Mam wersje darmową demo. Ze wszystkimi możliwościami nwet druku...
Po drugie nie wykorzystuje go do zarobkowania ani w firmie.
Tak więc wszystko zgodnie z prawem.

Co do ram to działa dla mnie bez zarzutu. No i może go dziś wzmocnie do 2 Gram.
Ma swoje mankamenty, bo muszę się nauczyć otwierania pewnych plików, ale tez ma super gadżety, które uprzyjemniają  korzystanie z kompa.
No i nie wiem czy to zależy od kompa czy od 7, jest ładniejsza grafika... :-)

Widzisz są ludzie mniej wymagający co do jakości sprzętu...

Zresztą ten kom jak na razie jest najlepszy pod względem parametrów, z jakiego korzystałem... (2013/07/01 11:13)

Artur z Ketrzyna


Janek, może wiesz ja skombinować darmowa wersję Ofisa 2003?

Bo mi nie otwiera, dokumentów zapisanych na pędraku (jedynie je uratowałem, po formatowaniu córki kompa)
A są one naprawdę ważne dla mnie - sprawy urzędowe i jeszcze ważniejsze...

poprostu nie umiem jak wy serwować po internecie...
A szwagier zapodział dyskietkę z tym programem (2013/07/01 11:20)

Gorgoth82


http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Office-2003-PL-Service-Pack-3,Program,Windows,12060.html (2013/07/01 11:25)

Gorgoth82


1,5GB Ram zupełnie wystarczy pod Windows 7, jeżeli się go używa do surfowania po internecie i pracy na aplikacjach typu M$ Office. Problem może być przy grach lub przy dużej ilości aplikacji w tle lub aplikacjach potrzebujących więcej ram np. do grafiki 3d itp. Na poparcie tego dodam, że zainstalowałem ojcu na starym kompie (sempron 3000, 512gb ramu) Windows 7 ultimate i o dziwo chodzi szybciej i stabilniej niż Windows XP. A co do grafiki to nie zależy od kompa- Windows 7 ma nowy interfejs. (2013/07/01 11:35)

Gorgoth82


Ten link co wkleiłem to do service packa tylko także sorry.http://download.nf.pl/Download/3741/Microsoft-Office-Standard-Edition-2003/microsoft-excel-word-office/ ten powinien być dobry jest to trial ale jeżeli masz licencję do niego możesz go aktywować. Jeśli nie to nie zdobędziesz w sposób legalny Office 2003 (chyba że kupisz), i tak jak napisał kolego JKarp pozostaje użycie Open offica lub alternatywy do niego libreoffice.http://www.dobreprogramy.pl/LibreOffice,Program,Windows,21562.html (2013/07/01 11:47)

Artur z Ketrzyna


CześćArtur a może darmowy OpenOffice ?http://www.ux.pl/openoffice/?page=download
Ciężko a właściwie niemożliwe jest znalezienie darmowej wersji Office 2003.

JK

Janek, powiedz która wybrać z propozycji? To dla córki do laptopa z window 7, 1,5 Gram
MS Windows
Windows
OpenOffice 3.4.4-1
Wersja stabilna, zalecana do codziennego użytkowania.
Data edycji:25.01.2012 r.
Rozmiar:273.3 MB
Pobrano:68648 razy
Suma MD5:113b74dae03905594dd9c5167fd87b85
Pobierz z:[FTP] SunSite, ICM, Warszawa
[FTP] CI TASK, Gdańsk
[FTP] Ux Systems, SilWeb, Gliwice
[HTTP] CI TASK, Gdańsk
 
 
Linux x86
Linux
OpenOffice - RPM 3.3.0-1
Wersja stabilna, zalecana do codziennego użytkowania. Pliki w formacie RPM.
Data edycji:13.12.2010 r.
Rozmiar:147.1 MB
Pobrano:4172 razy
Suma MD5:3cb7d9bf56de240d6f5855d458cdb4d9
Pobierz z:[FTP] SunSite, ICM, Warszawa
[FTP] CI TASK, Gdańsk
[FTP] Ux Systems, SilWeb, Gliwice
[HTTP] CI TASK, Gdańsk
[BitTorrent] BitTorrent P2P Network
OpenOffice - DEB 3.3.0-1
Wersja stabilna, zalecana do codziennego użytkowania. Pliki w formacie DEB.
Data edycji:13.12.2010 r.
Rozmiar:146.0 MB
Pobrano:4574 razy
Suma MD5:8d0722c47f3ac3e41b539986e4d10560
Pobierz z:[FTP] SunSite, ICM, Warszawa
[FTP] CI TASK, Gdańsk
[FTP] Ux Systems, SilWeb, Gliwice
[HTTP] CI TASK, Gdańsk
[BitTorrent] BitTorrent P2P Networ



(2013/12/31 12:54)