Dodatki do zanęty na spławik

Witam,
łowię na tym zbiorniku pierwszy sezon, nie jestem doświadczonym wędkarzem i chciałbym poradzić się Kolegów co do doboru dodatków (glina, ziemia itp) oraz samej zanęty na ten zbiornik. Miesiąc temu jak zbiornik nie był porośnięty nie było problemu z zanętę. Wchodziły w nią duże płocie, liny i fajne karpie. Byłem na rybach przez ostatnie 2 dni i muszę powiedzieć, że płotek nałapałem bardzo dużo, ale nie były to jakieś kolosy, a chodzi mi o takie powyżej 30 cm. Przeczytałem gdzieś w internecie, że Karma dla drobiu (granulat) 1,7zł/kg jest bardzo dobrą zanętą bazową. Kupiłem 25 kg i na każdy wyjazd robiłem pół wiadra 10l. Dodawałem kuku (sam gotowałem) i konopi gotowanej (100g) wraz z woda do zanęty+ 50 ml Robinson Aroma Bait Truskawka. Ten zestaw spisał się bez zarzutów 1 maja bo złapałem 2 karpie 0.7kg + 2 liny 0.5kg i jednego karpia 2.4 kg. 
Ostatnie dwa wypady nie obfitowały w częste brania, a na tym zbiorniku jest bardzo dużo karpia (nawet takie do 20kg) i w tym sezonie było zarybione takim 0,5 kg karpikiem, linki do 2 kg i duże płocie. Sądziłem, że jak do mojej bazy (karma dla drobiu) dodam sklepowego BIG CARP Waniliową Trapera + kuku to zawita jakiś karpik może lin. Było natomiast dużo małych płotek, a brania nie były w miejscu nęcenia tylko rozrzucone po całym obszarze. Ciężko mi powiedzieć jak moja zanęta zachowuje się na dnie. Dno jest dość muliste, porośnięte drobną roślinnością i grunt waha się do 1.2 m. Obawiam się, że moja zanęta wpada w muł i nie wabi odpowiednio ryb albo zbyt szybko rozmywa się. Może użyć ziemi bełchatowskiej + bentonit? Proszę o jakąś poradę oraz co sądzicie o tej Karmie dla drobi i jakie atraktory stosujecie na czerwiec. Dziękuję :D