Zaloguj się do konta

Dodatki do zanęty na płoć zawody

utworzono: 2012/08/05 12:40
kaki1998

Witam w niedizle 12 mam zawody , na żwirowni .Kupiłem
zanętę lorpio płoć extra(ta chyba zawodnicza)
pinke(takie pudełko jak od surówki)
copra melase
wanilie(taką ze spożywczego)
ziemie se nakopie sam
I tak , mam 1 kg zanety(tylko tyle wolno stosować) dodam do tego około 1 - 1.5 kg ziemi.Chciałem dodać jeszcze melase(tylko nie wiem czy dodawać taką prosto z pazki , czy ją rozrobić z wodą na łowisku?) i myśle nad wanilią , (6 ml) dodam tez połowe lub wiecj opakowania tej pinki.I co dalej?
1.Dodawać tą wanilie?
2. Jakie zioła moge dodać?(takie z domu , bo nie będe goscił juz w wędkarskim.
3.jakie jeszcze składniki polecacie?
I czy zanęte rozrobić tak
-wsypuje sucha zanęte
-dodaje ziemie
-dodaje pinke
w butelce rozrabiam  copra melase z wodą i nawilżam zanęte
Czy to dobry sposób?
[2012-08-05 12:40]

kaki1998

prosze równiez o nie usuwanie tematu ,gdyż" na forum istnieją już PODOBNE" a mi nie chodzi o te podobne tylko o ten , bo dla mnie każdy temat dotyczy innego łowiska , innej ryby i innego podjeścia
[2012-08-05 11:37]

kuba7128

Mozesz dodac jeszcze konopi ziemie kup a nie kopanoa. Melase lepiej rozrobic z wodą bo jak dodasz bezposrednio do zanety to bedzie tylko na wierzchu. Tyle z mojej strony [2012-08-05 13:24]

kaki1998

Ale niestety juz do tego czasu nie będe wizytował w wędkarskim
[2012-08-05 13:46]

Ojojoj.... Po pierwsze kup sobie normalny atraktor waniliowy(mówię na przyszłość, dobry jest traper), kup kolendre (nie mieloną) zmiel tą kolendrę i wymieszaj z atraktorem-tak zrobiłeś właśnie dobry atraktor płociowy i nie tylko ;) na poziomie sensasa ;). Ziemi za dużo nie dawaj, byle tak zeby tą zanętę przyciemnić, aby dopasować kolor do dna i aby była lepsza spoistość. Reszte ziemi(najlepiej dwa kilo,przetartej) rozrób z 0,5kg joka. Co do rozrabiania: wsypujesz zanętę(i inne sypkie składniki, takie jak atraktory) do wiadra rozrabiasz ją, tak żeby się nie rozpadała jak ulepisz kule i odstawiasz na około 15-20min. Później spryskiwaczem domaczasz tą zanętę(ale ostrożnie, żeby nie przemoczyć).Przecierasz przez sito, dodajesz robaków, ziemię itp. I na początek polecam rzucić 2-3 duże kule z jokiem, aby zrobić takie "poletko do łowienia"(ziemia przenosi bardzo dobrze wszystkie zapachy) i później też jakieś 2-3 kule zanęty. Proponuje po 2-3 rybach dorzucać kulę z jokiem mniejszą od śliwki(naprawdę pomaga) zresztą przeczytaj w moim wpisie "Płociowa wyprawa z miłym akcentem" ;). Jeżeli są tam leszcze proponowałbym pociąć też dendrobeny Nr 1 lub 2 i dorzucić do zanęty i ziemi. Ale pamiętaj dżdżownice przed wrzuceniem do wody muszą być świeżo pocięte. Nie może być, tak że one dłuższy czas już leżą. No, mam nadzieję, że udzieliłem ci rozległej odpowiedzi, która powinna skorygować twoje podstawowe błedy, w przygotowywaniu do zawodów. ;). Co do zanęty to jest dobra-Sam jej używam :)


Pozdrawiam 

[2012-08-05 18:06]

kaki1998

Niestety nie mam joka! , aż to sporo pinki , więc czy mam zanęcać pinke tylko z ziemią czy pinke z zanętą. A czy wanilia taka jaka mam jest dobra(nada sie?)?
[2012-08-05 19:10]

kaki1998

Poza tym , jakie zioła polecasz , bo 1 dzień przed zawodami jade do babci , a ona powinna mieć zioła , to se spisze jakie mogą być. A jeśli nie ma leszcza , to też moge pociąć czerwone robaki , czy raczej przy płotce nic nie dadzą?
[2012-08-05 19:15]

Oczywiście że możesz pociąć. Zawsze jakiś lin czy karaś podejdzie(albo coś innego). Co do joka mówiłem tak na przyszłość ;). A obecnie: to dodaj pinki do ziemi(uprzednio proponuje zasypać pudełko suchą zanętą albo atraktorem),możesz dodac też kukurydzy waniliowej(wystarczy rozcieńczyć z wodą, zapach waniliowy do ciast(oczywiście w płynie) i zalać na 1 dzień czy kilka godzin przed wędkowaniem aby się przegryzła;). Melasy nie dodawaj skoro nie ma tam leszcza. Za to copra melase owszem dodaj(ona jest w proszku więc przed namoczeniem). Co do Melasy to zawsze rozrabiaj z wodą i tym później namaczaj zanętę;). Copra Melasa, a Melase to oczywiście dwie różne rzeczy ;). Ten atraktor (twój nada się,w krytycznych sytuacjach jego się używa). Co do ziół to już mówiłem kolendre najlepiej pełne wysuszone ziarna, samemu zmielić wtedy jest świeższa i intensywniejsza;). Ale jeżeli nie masz takiej w sklepie to posłuż się już kolendrą już zmieloną, w paczce i tak jak wcześniej pisałem zrób sobie atraktor poprzez zmieszanie wanili(tej twojej) z kolendrą, tak żeby zapachy się równoważyły. A jak będziesz dodawał do zanęty to też pamiętaj żeby też nie "waliła" tym atraktorem waniliowo-kolendrowym ;) 


Pozdrawiam

[2012-08-05 21:45]

"Copra Melasa-mączka kokosowa ,aromatyczna i słodka. Doskonały i sprawdzony dodatek leszczowy, koloru ciemnobrązowego. Środek mocno klejący. Stosuje się ją w ilości od 5% do 30% objętości zanęty. Copro melasa ma włąsciwości pobudzające ryby do żerowania."

Nie przejmuj się że leszcowa, pobudza każdą rybę i ja ją stosuję z powodzeniem-oczywiście w parze z kopro melasą jest też dobrze zastosować Coco-belge(ma właściwości przeczyszczające). I wtedy to są dopiero efekty. To wszystko mówię na przyszłość żebyś nie zadawał takich dość prostych jak dla mnie pytań ;). Ale z chęcią zawsze na nie odpowiadam ;)



Pozdrawiam

[2012-08-05 21:59]

1bartek1

Moim zdaniem powinieneś trochę inaczej podejść do tego ( to jest tylko oje zdanie więc nie koniecznie musi być prawidłowe). Nie powinieneś się tak przejmować atraktorami zapachowymi ponieważ to ma najmniejsze znaczenie w przygotowywaniu zanęty. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie zanęty i jej podanie. Nie mogę Ci niestety podać odpowiedniej mieszanki jeśli nie sprecyzujesz bardziej zapytania. Powiedz jaka ryba jest dominująca w łowisku, czy ryby pobierają dużo zanęty, jaka jest głębokość w miejscu rozgrywanych zawodów i jaki jest rodzaj dna. Ni mogę  pomóc nie posiadając tych informacji, ponieważ w ciemno ciężko jet podać odpowiednią mieszankę. [2012-08-05 22:33]

kaki1998

Oczywiście że możesz pociąć. Zawsze jakiś lin czy karaś podejdzie(albo coś innego). Co do joka mówiłem tak na przyszłość ;). A obecnie: to dodaj pinki do ziemi(uprzednio proponuje zasypać pudełko suchą zanętą albo atraktorem),możesz dodac też kukurydzy waniliowej(wystarczy rozcieńczyć z wodą, zapach waniliowy do ciast(oczywiście w płynie) i zalać na 1 dzień czy kilka godzin przed wędkowaniem aby się przegryzła;). Melasy nie dodawaj skoro nie ma tam leszcza. Za to copra melase owszem dodaj(ona jest w proszku więc przed namoczeniem). Co do Melasy to zawsze rozrabiaj z wodą i tym później namaczaj zanętę;). Copra Melasa, a Melase to oczywiście dwie różne rzeczy ;). Ten atraktor (twój nada się,w krytycznych sytuacjach jego się używa). Co do ziół to już mówiłem kolendre najlepiej pełne wysuszone ziarna, samemu zmielić wtedy jest świeższa i intensywniejsza;). Ale jeżeli nie masz takiej w sklepie to posłuż się już kolendrą już zmieloną, w paczce i tak jak wcześniej pisałem zrób sobie atraktor poprzez zmieszanie wanili(tej twojej) z kolendrą, tak żeby zapachy się równoważyły. A jak będziesz dodawał do zanęty to też pamiętaj żeby też nie "waliła" tym atraktorem waniliowo-kolendrowym ;) 


Pozdrawiam


Melasy samej w się nie mam , ale mam właśnie copra melase , tylko nie wiem czy ja rozrobić  wodą , czy sypać sucha do zanęty. Co do ryb , słyszałem ze jest tam leszcz , amur karp , okoń , szczupak , lim , wzdręga i płoć.sam tam nigdy nie łowiłem , ale mam zamiar zacząć , może nawet kilka wypraw jeszcze w tym roku. jakie zioła oprócz kolendry polecasz , i czy muszę te 2 zapachy mieszać , czy wystarczy przy mieszaniu zanęty dać? ja słyszałem ze kulek zanętową ulepioną można posypać atraktorem , ale nie wiem ile w tym prawdy.



[2012-08-06 07:43]

89krzysztof

Tak na moje oko jeśli można stosować 1kg zanęty suchej, a Ty do bazy dodasz 0.5kg ziemi to już 1.5kg zanęty suchej. Nikt nie będzie zwracał uwagi na to, czy masz zanętę + ziemię. Dla nich wszystko co będzie zmieszane ze sobą będzie zanętą.  [2012-08-06 07:52]

kaki1998

Tak na moje oko jeśli można stosować 1kg zanęty suchej, a Ty do bazy dodasz 0.5kg ziemi to już 1.5kg zanęty suchej. Nikt nie będzie zwracał uwagi na to, czy masz zanętę + ziemię. Dla nich wszystko co będzie zmieszane ze sobą będzie zanętą.


W regulaminie jest napisane , ze dozwolony jest 1 kg suchej zanęty , oraz ziemia i robaki bez ograniczeń.Oczywiście mógłbym przemycić ten 1 kg dodatkowo , ale po co?
[2012-08-06 11:14]

89krzysztof

ziemia i robaki bez ograniczeń, ale to chyba w przypadku kiedy ochotkę (i/lub pinkę) podajesz z ziemią, a nie wtedy kiedy ziemię dodajesz do zanęty ? Czy może źle rozumiem ?  [2012-08-06 11:56]

kaki1998

ziemia i robaki bez ograniczeń, ale to chyba w przypadku kiedy ochotkę (i/lub pinkę) podajesz z ziemią, a nie wtedy kiedy ziemię dodajesz do zanęty ? Czy może źle rozumiem ? 

Chyba źle rozumiesz , ale sam tez nie jestem na 100% pewny
[2012-08-06 12:09]

1bartek1

ziemia i robaki bez ograniczeń, ale to chyba w przypadku kiedy ochotkę (i/lub pinkę) podajesz z ziemią, a nie wtedy kiedy ziemię dodajesz do zanęty ? Czy może źle rozumiem ? 

Termin sucha zanęta oznacza tylko spożywkę. Ziemię z zanętą wymieszaj dopiero po przejściu komisji, żeby nie było niepotrzebnych kłopotów. Myślę, że to 0,5 kg ziemi do zanęty to jednak zbyt mało, ponieważ ziemia nie tylko przyciemnia mieszankę, ale również zuboża ją i  zmienia jej konsystencje oraz pracę. Pamiętaj, że zanęta ma wabić ryby a nie karmić je.  [2012-08-06 12:28]

kaki1998

ziemia i robaki bez ograniczeń, ale to chyba w przypadku kiedy ochotkę (i/lub pinkę) podajesz z ziemią, a nie wtedy kiedy ziemię dodajesz do zanęty ? Czy może źle rozumiem ? 

Termin sucha zanęta oznacza tylko spożywkę. Ziemię z zanętą wymieszaj dopiero po przejściu komisji, żeby nie było niepotrzebnych kłopotów. Myślę, że to 0,5 kg ziemi do zanęty to jednak zbyt mało, ponieważ ziemia nie tylko przyciemnia mieszankę, ale również zuboża ją i  zmienia jej konsystencje oraz pracę. Pamiętaj, że zanęta ma wabić ryby a nie karmić je.


Dlatego mam zamiar daj jakieś 1.5 kg.A jakie składniki jeszcze polecacie , które przywabią do mnie płocie , ale też inne rybki , i je zatrzymają?

[2012-08-06 12:38]

kaki1998

Dodam też że są to zawody organizowane przez sklep wędkarski , więc nie ma kategorii wiekowych , i ja jestem najmłodszy... mam 14 lat , a kolejny najmłodszy ma 18 :/ a zawodników będzie jakoś pod 40 szt. Myśle ze średnia wieku jakieś 35 lat :/
[2012-08-06 12:40]

Copra melase daj na sucho przed namoczeniem. NIGDY SIĘ NIE ROZRABIA SYPKICH SKŁADNIKÓW Z WODĄ, PRZED NAMACZANIEM. TYLKO I WYŁĄCZNIE ATRAKTORY/SKŁADNIKI W PŁYNIE, CZYLI TAKIE JAK NP: MELASA. Co do ziemi to proponowałbym wziąć tak jak mówiłem 2kg:0,5kg rozrobić z zanętą a resztę ziemi rozrobić tak jak mówiłem: żebyś mógł DORZUCAĆ MAŁE KULKI ABY UTRZYMAĆ RYBĘ W ŁOWISKU, BO 1 KG ZANĘTY CI NIE WYSTARCZY!!!  ;)


Pozdrawiam

[2012-08-06 15:38]

Moim zdaniem powinieneś trochę inaczej podejść do tego ( to jest tylko oje zdanie więc nie koniecznie musi być prawidłowe). Nie powinieneś się tak przejmować atraktorami zapachowymi ponieważ to ma najmniejsze znaczenie w przygotowywaniu zanęty. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie zanęty i jej podanie. Nie mogę Ci niestety podać odpowiedniej mieszanki jeśli nie sprecyzujesz bardziej zapytania. Powiedz jaka ryba jest dominująca w łowisku, czy ryby pobierają dużo zanęty, jaka jest głębokość w miejscu rozgrywanych zawodów i jaki jest rodzaj dna. Ni mogę  pomóc nie posiadając tych informacji, ponieważ w ciemno ciężko jet podać odpowiednią mieszankę.


Moim zdaniem, dodanie Copro Melasy i Coco-Belge, ma ogromne znaczenie na połów ryb. Porównywałem w swoim zyciu efekty bez tych składników, jak i z tymi składnikami i naprawdę dużo się od siebie różniły ;). Natomiast połączenie kolendry z wanilią, tak samo ma duże znaczenie, bo jest to jeden z lepszych atraktorów na płoć, a TAKŻE MOŻE ZWABIĆ INNA RYBĘ. Niemniej jednak tak jak Kolego mówisz: praca, namoczenie, przetarcie przez sito i na końcu prawidłowe podanie jej w łowisko(punktowe) jest równie ważną sprawą co dodawanie do niej atraktorów i składników pobudzających i przeczyszczających.


Pozdrawiam

[2012-08-06 15:45]

Oczywiście że możesz pociąć. Zawsze jakiś lin czy karaś podejdzie(albo coś innego). Co do joka mówiłem tak na przyszłość ;). A obecnie: to dodaj pinki do ziemi(uprzednio proponuje zasypać pudełko suchą zanętą albo atraktorem),możesz dodac też kukurydzy waniliowej(wystarczy rozcieńczyć z wodą, zapach waniliowy do ciast(oczywiście w płynie) i zalać na 1 dzień czy kilka godzin przed wędkowaniem aby się przegryzła;). Melasy nie dodawaj skoro nie ma tam leszcza. Za to copra melase owszem dodaj(ona jest w proszku więc przed namoczeniem). Co do Melasy to zawsze rozrabiaj z wodą i tym później namaczaj zanętę;). Copra Melasa, a Melase to oczywiście dwie różne rzeczy ;). Ten atraktor (twój nada się,w krytycznych sytuacjach jego się używa). Co do ziół to już mówiłem kolendre najlepiej pełne wysuszone ziarna, samemu zmielić wtedy jest świeższa i intensywniejsza;). Ale jeżeli nie masz takiej w sklepie to posłuż się już kolendrą już zmieloną, w paczce i tak jak wcześniej pisałem zrób sobie atraktor poprzez zmieszanie wanili(tej twojej) z kolendrą, tak żeby zapachy się równoważyły. A jak będziesz dodawał do zanęty to też pamiętaj żeby też nie "waliła" tym atraktorem waniliowo-kolendrowym ;) 


Pozdrawiam


Melasy samej w się nie mam , ale mam właśnie copra melase , tylko nie wiem czy ja rozrobić  wodą , czy sypać sucha do zanęty. Co do ryb , słyszałem ze jest tam leszcz , amur karp , okoń , szczupak , lim , wzdręga i płoć.sam tam nigdy nie łowiłem , ale mam zamiar zacząć , może nawet kilka wypraw jeszcze w tym roku. jakie zioła oprócz kolendry polecasz , i czy muszę te 2 zapachy mieszać , czy wystarczy przy mieszaniu zanęty dać? ja słyszałem ze kulek zanętową ulepioną można posypać atraktorem , ale nie wiem ile w tym prawdy.



Nie musisz, możesz dać na miejscu, ale pamiętaj że by zapachy się równoważyły i zanęta tymi zapachami nie waliła. Nie innych zapchów nie moge ci polecić bo inne się nie łączą. Zazwyczaj się dodaje wylko maksymalnie 2 zapachy bo zgromadzić trzy łączą ce się ze sobą jest trudniej. NIE KOMBINUJ. Czym prosciej tym lepiej, ja zawsze sobie to powtarzam kiedy zaczynam kombinować kiedy mi coś nie pasuje ;).Daj kolendre i wanilie i wystarczy ;).



Pozdrawiam





[2012-08-06 15:52]

Abramis96

A żeś się kolego " czak2 " rozpisał :) Nic dodać nic ująć. [2012-08-07 22:16]

kaki1998

Oczywiście że możesz pociąć. Zawsze jakiś lin czy karaś podejdzie(albo coś innego). Co do joka mówiłem tak na przyszłość ;). A obecnie: to dodaj pinki do ziemi(uprzednio proponuje zasypać pudełko suchą zanętą albo atraktorem),możesz dodac też kukurydzy waniliowej(wystarczy rozcieńczyć z wodą, zapach waniliowy do ciast(oczywiście w płynie) i zalać na 1 dzień czy kilka godzin przed wędkowaniem aby się przegryzła;). Melasy nie dodawaj skoro nie ma tam leszcza. Za to copra melase owszem dodaj(ona jest w proszku więc przed namoczeniem). Co do Melasy to zawsze rozrabiaj z wodą i tym później namaczaj zanętę;). Copra Melasa, a Melase to oczywiście dwie różne rzeczy ;). Ten atraktor (twój nada się,w krytycznych sytuacjach jego się używa). Co do ziół to już mówiłem kolendre najlepiej pełne wysuszone ziarna, samemu zmielić wtedy jest świeższa i intensywniejsza;). Ale jeżeli nie masz takiej w sklepie to posłuż się już kolendrą już zmieloną, w paczce i tak jak wcześniej pisałem zrób sobie atraktor poprzez zmieszanie wanili(tej twojej) z kolendrą, tak żeby zapachy się równoważyły. A jak będziesz dodawał do zanęty to też pamiętaj żeby też nie "waliła" tym atraktorem waniliowo-kolendrowym ;) 


Pozdrawiam


Melasy samej w się nie mam , ale mam właśnie copra melase , tylko nie wiem czy ja rozrobić  wodą , czy sypać sucha do zanęty. Co do ryb , słyszałem ze jest tam leszcz , amur karp , okoń , szczupak , lim , wzdręga i płoć.sam tam nigdy nie łowiłem , ale mam zamiar zacząć , może nawet kilka wypraw jeszcze w tym roku. jakie zioła oprócz kolendry polecasz , i czy muszę te 2 zapachy mieszać , czy wystarczy przy mieszaniu zanęty dać? ja słyszałem ze kulek zanętową ulepioną można posypać atraktorem , ale nie wiem ile w tym prawdy.



Nie musisz, możesz dać na miejscu, ale pamiętaj że by zapachy się równoważyły i zanęta tymi zapachami nie waliła. Nie innych zapchów nie moge ci polecić bo inne się nie łączą. Zazwyczaj się dodaje wylko maksymalnie 2 zapachy bo zgromadzić trzy łączą ce się ze sobą jest trudniej. NIE KOMBINUJ. Czym prosciej tym lepiej, ja zawsze sobie to powtarzam kiedy zaczynam kombinować kiedy mi coś nie pasuje ;).Daj kolendre i wanilie i wystarczy ;).



Pozdrawiam



Nie miałem kolendry( w sklepie u mnie też nie było) wiec wykorzystałem cos innego , a tym czymś jest cynamon :D



[2012-08-08 10:33]

I jak na zawodach było??? [2012-08-20 09:50]

przemek-jankowi

Chyba nie było naj ciekawiej  [2012-09-26 21:28]