Dodatki do zanęty wędkarskiej

/ 16 odpowiedzi

• konto usunięte

Wędkarstwo gruntowe

Witam Kolegów.

Mam pytanie odnośnie zanęty czy jak dajecie do zanęty pinke albo białe robaki

to dodajecie też kukurydze?
krzysiek75

oczywiście że tak ,trzeba robić eksperymęty bo nie jestes w stanie przewidzieć na co rybka ma wdanym momencie ochotę ,i pamiętaj co w zanęcie to na haczyku... (2011/04/06 20:39)

mienta

nie raz nie dwa dodawałem kuku,makaron i inne pierdoły także zaneta wydawała się zbyt syta ale rybki w nia wchodziły i kąsały .......dobrze napisał mój przedmówca trzeba eksperymentować żeby znaleśc złoty środek na to by ściągnąć rybkę do swojej miejscówki  (2011/04/06 20:46)

u?ytkownik45958

Koledzy znam ta złotą zasadę co w zanęcie to na haczyku ale ja właśnie się boje aby zanęta nie była zbyt syta. Dobrze wiadomo nie od lat że przedobrzyć nie jest trudno ...
A na tobie Kolego Mienta widzę że można polegać już nie pierwszy raz odpowiadasz fachowo na mój post.

(2011/04/06 21:33)

bea

Do zanęty zawsze dodaję siekanych gnojaków i kukurydzę. Efekty rewelacyjne. Na hak gnojak, kukurydza lub kanapka. (2011/04/07 10:29)

pstrag222

gnojaki , pociete rosowki, biłay lub pinka nigdy oba jednoczesnie, pszenica, kuku pelet. to moje dodatki do zanety ale dodaje je w duzych ilosciach tylko wtedy kiedy wiem ze bede siadal w tym miejscu przez pare dni. i zasadzam sie na wieksze rybki. a przy takim spontanie to prostot bialy lub pinka i kuku. ryby juz znaja te dodatki i bardzo je lubia. jednak łowisko łowisku nie rowne i trzeba samemu dojsc do swoich dodatkow (2011/04/07 10:34)

bednar14

Ja również dodaję do zanęty kukurydzy,pinek i białych robaków.Ale narazie jeszcze nie dodaję kukurydzy bo wydaje mi się że jeszcze za wcześnie... (2011/04/08 14:50)

nantai

ja dodaje równiez duzo bułki prażonej, sam praże a efekty są :) (2011/04/08 15:09)

u?ytkownik45958

a właśnie jaka jest różnica pomiedzy bułką prażoną a nie prażoną? czym to sie różni w zanęcie? jakie efekty niesie?

(2011/04/08 18:57)

u?ytkownik57785

Kolorem takiej bułki i jej zapachem.  (2011/04/08 19:00)

u?ytkownik45958

A w czym prażona przewyższa nie prażoną w czym jest lepsza?
Znacie jakieś sposoby prażenia bułki tartej?

(2011/04/09 15:39)

Jędrula

Ja bułkę wrzucam na teflonową patelnie i prażę , cały czas mieszam . Do takiej bułeczki na początku prażenia dosypuję cynamon gdy zanęta ma być leszczowa a nad woda dodaje jeszcze brasem i melasę . Wychodzi z tego świetny zapach , polecam . Prażę bułkę na jasno – brązowy kolor .

(2011/04/09 15:58)

nantai

co do bułki prażonej, jest lepsza od zwykłej, ponieważ ma bardziej intensywny zapach, w zeszłym sezonie zaczalem prazyc i efekty były. Tylko cała filzofia polega na tym żeby nie przypalic bo wtedy juz sie nadaje do wywalenia, na patelache bez oleju i pilnowac mieszając (2011/04/12 22:58)

Lechu75

często zdarza sie że niektóre skaładniki zanety nie spływaja przez oczka koszyka także z kukurydza to bym uważał chyba ze stosujesz sprężynę lub masz zamiar kukurydze jakoś rozdrobić (2011/04/17 22:00)

boro28

A ja mam pytanko czy dodajecie do zanęty na leszcza coco belge. (2012/05/29 21:46)

Kasztaniak

Ja dodaje. Przykład... Wedkowałem kiedyś na Warcie z główki zrobiłem zanęte 3 kg Niwa Extreme Rzeka + 2 kg Niwa Extreme leszcz + 800 gr Coprah melasa + 800 gr coco belge do tego pinka i biały. Rekreacyjne wędkowanie od 5 rano do 10 wyciągnąłem z 15 kg leszczy, nie duże 30-40 cm. Jak wyciągałem leszcze to wszystkim z tyłka leciało czyli coco podziałało.  (2012/05/29 22:43)

nata

Ja w wyniku eksperymentów zanętowych skomponowałem taki zestaw wegetariański:- zanęta lorpio feeder.- kasza pęczak zaprawiona zapachowo i kolorystycznie.- konopie prażone.- kukurydza.- groszek konserwowy.do zanęty żadnych robaków nie dodaje.Na hak: kuku + czerwony, sam czerwony lub groszek + biały.Na tak skomponowaną zanętę wchodzą mi karpie, liny i amury.Skład zanęty powstał spontanicznie tuż przed wyjazdem na ryby z dostępnych składników w mojej kuchni. Zanęta ta sprawdza mi się idealnie na moim łowisku.  (2012/05/29 22:44)