Dodatki do zanęty Lin Karaś - może karp. Czy robię

/ 7 odpowiedzi
Witam,

Na starcie zaznaczam, że jestem poczatkującym wedkarzem, ale bardzo się w to wkręciłem. Wiem też że "wszystko zweryfikuje ryba", ale chciałbym zasięgnąc rady bardziej doświadczonych wedkarzy.

Na jeziorze którym najczęsciej łowię główną rybą jest Karaś, czasami trafi się Lin i wiem że można złowić także Karpia czego jeszcze niestety nie doświadczyłem, ale jest go podobno mało. Oto mieszanka jaką planuję użyć w najbliższym czasie

Zanęta (baza) Genlog Karp/Lin/Karaś
Dodatki:
Nostrzyk
Kozieradka
Płynny atraktor Genlog Karmel
Mam też gdzieś w garaży taki sam o zapachu Waniliowym ale nie wiem czy nie będzie to już za dużo do jednej mieszanki.
Do zanęty dodaję też robaki pinka lub biały i trochę kukurydzy albo zwykłej spożywczej razem z wodą w której owa się znajduje w puszcze lub kupnej waniliowej jeśli takową akurat mam.

Całośc jest podyktowana dużą ilością artyukułów i tematów na forach które przeczytałem, ale szczerze mówiąc jest tego tyle i są na tyle zróżnicowane że ciężko to wszystko zebrać do kupy. Dlatego proszę o radę bardziej doświadczonych osób czy idę w dobrym kierunku czy może należałoby coś zmienić. Łowię metodą gruntową z koszykiem zanętowym i robakiem białym/kukurydzą na haczyku (zależnie co bardziej się sprawdza) czasmi czerwony robak.

Pozdrawiam
adidd
adidd


Posiadam też coco belge które też podobno jest dobrym dodatkiem na w/w ryby (2019/09/10 18:17)

patryk-kociemba


jak dla mnie, nie kąbinował bym za bardzo, więc do zanęty dodał karmelu, dodał troszke kukurydzy oraz parzonego/mrożonego miałego robaka i tyle. Doataki zapachowe zawsze możesz dodać nad wodą w celu sprawdzenia czy przypadkiem nie będą lepiej dzialać.
P. (2019/09/12 07:57)

adidd


Czyli nie warto ładować dodatków do zanęty typu nostrzyk, kozieradka, coco belge itp. ? (2019/09/12 19:47)

patryk-kociemba


Jak dla mnie na początek lepiej przygotować prostsza zanete i jeśli nie będzie reakcji zawsze można dodać co kolwiek. Pamiętaj że zawsse możesz coś dosypac, ale z gotowej mieszanki nic już nie wyjmiesz. I jeszcze jedno, nostrzyk zawsze możesz dodać ale jako zalewa do zanety, czyli zaparzyc i takim naparem namoczyć zanete. (2019/09/12 20:43)

panekx


https://www.e-fishing.pl/blood-meal-250g-dodatek-marcel-van-den-eynde,3,9894,2489
Wyrzuc karmel. Lin lubi krew. Cukier dobry na Leszcza. (2019/11/16 16:57)

piotr 0206


Komercja na mnie nie działa. Po prostu nie kupuję.Bazuję na własnej skutecznej i taniej zanęcie wyników się nie wstydzę. (2019/11/16 17:14)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

panekx


Kazdy moze wstawic zdjecie ryby.
Piotr opisz cos wiecej.
Jaka woda. Jaki rybostan . No i czym necisz? (2019/11/17 20:19)