Dodatek coco belge do zanęty lin karaś

/ 16 odpowiedzi
Witam
dowiedziałem sie że coco belge jest to cos takiego co przyspiesza trawienia u ryb i daje to efekty gdy mi ryby wogóle na duzym stawie nie biorą tu w przypadku linów i karasi?????? zwabi je szybciej??
prosze o pomoc i czy to stosowaliscie i czy były efekty???????
MAVER61

Jest to tylko dodatek do zanęt karpiowatych i używany w zasadzie tylko na zawodach.Na prywatnych rybach osobiście nie używam.W zanęcie stosuje się nie więcej jak 20% obiętości masy.Jeżeli ryba nie bierze to nie żeruje i nic nie poradzisz.Na karasia i lina mogę polecić Trapera - secret lub specjal do tego białego do zanęty i na chaczyk.Pozdrawiam. (2009/09/22 22:13)

Figaro

Coco belge stosuje się tam, gdzie idzie dużo zanęty - np. zawody - ma to na celu przyspieszenie trawienia - przemiany materii u ryb - żeby za szybko się nie najadły i nie miały chęci na właściwą przynęte. Dosyć skuteczne (2009/09/23 09:40)

u?ytkownik8030

Czegos tu nie rozumiem. Piszesz, że ma na celu przyspieszenie przemiany materii, a zaraz potem temu zaprzeczasz, pisząc, że ma zapobiegać zbyt szybkiemu najedzeniu.

Przemiana materii, jest procesem, który ma na celu dostarczenie organizmowi potrzebnych substancji. Dzięki przetwarzaniu pokarmu, żywy organizm pozyskuje materiał budulcowy i potrzebną do funkcjonowania energię. Proces ten zaczyna się od momentu pobrania pokarmu, a kończy na wydaleniu produktów przemiany materii poza organizm.

Natomiast cocobelge, naprawdę coś przyspiesza, ale nie przemiane materii, tylko wydalanie pobranego pokarmu. Jest to normalne, sztuczne wywoływanie sraczki u ryb. Nie ma to nic wspólnego z przemiana materii i PROSZĘ NIE ROBIĆ MŁODYM WĘDKARZOM WODY Z MÓZGU! JEŻELI CHCECIE DORADZAĆ, DORADZAJCIE Z GŁOWĄ I PISZCIE PRAWDĘ!

Chłopak sobie zapamięta, że cocobelge jest stymulatorem i katalizatorem trawienia i będzie tę wiedzę roznosił coraz dalej. LEPIEJ, ZEBY WIEDZIAŁ, ŻE TO ŚRODEK PRZECZYSZCZAJĄCY.

Ryba sra dalej niż widzi po takim specyfiku. Z jednej strony pobiera, a z drugiej strony wydala niestrawiony pokarm!

TAK TO SPORTOWCY DBAJA O KONDYCJĘ RYB!

TAK TO ZAWODNICY DZIAŁAJĄ NA RZECZ CZYSTOŚCI WÓD!

Bez obrazy Panowie. Maver61 wie, że ten temat mnie nastraja do walki. Nie mam zamiaru uwłaczać Waszym osobom, ale zastanówcie się co piszecie! (2009/09/23 13:24)

Zdzichu

Coco-belge to nic innego jak mączka z orzecha kokosowego (z jednej z jego warstw).Silnie oddziaływuje na zmysł smaku (m.i. u ryb), zwiększając zarazem apetyt.Nie uważam, że ma jakieś extra działania przyspieszające trawienie, ale walory smakowe są bezsprzeczne.Zaleca się stosowanie przy schładzającej się wodzie (jesień), gdy brania nie są już tak intensywne.Ten specyfik jak nazwa wskazuje pochodzi z Belgi.
Stosować z umiarem, nie więcej niżeli 10 - 15%. (2009/09/23 19:26)

u?ytkownik8030

Dzięki za wyjaśnienie. To znaczy, że jest to środek obojętny dla zdrowia ryb. Poprawia tylko apetyt i nie powoduje sraczki. Czyli byłem w błędzie. Jeszcze raz dziękuję za naprostowanie mej niewiedzy. (2009/09/23 19:31)

Zdzichu

Spoko Mirku, nikogo nie "prostowałem", mam takie, a nie inne zdanie.Możesz, ale nie musisz się z nim zgadzać.

Pozdro ... (2009/09/23 20:26)

Figaro

Koleś, czytaj ze zrozumieniem, jak się wysra to ma pusto w bebechach i dalej jest głodna, prawda? Działa jak maszynka do miesa - ile wrzucisz tyle wyjdzie. (2009/09/24 08:57)

Figaro

A przemiana materii to jak sama nazwa wskazuje - również przemiana papu w g..... Pozdrawiam (2009/09/24 08:58)

Figaro

Producent: TRAPER
PARAMETRY:

Wielkość: 400g
Mączka z orzecha kokosowego. Posiada silne właściwości przeczyszczające, stosować do 10%.

Bez komentarza (2009/09/24 09:04)

u?ytkownik8030

Według mojej wiedzy, jest to soś w rodzaju laksigenu dla kudzi. Powoduje sraczkę u ryb, tyle, że nie jest tp sraczka która zabija od razu. Ryba potraktowana tym specyfikiem, dostaje syndromu odkurzacza. Co wessie, to wydali. Tyle, że sporowcy wolą uważać, że nie ma to wpływu na kondycję ryb. A to juz jest chore!!! nie mniej jestem otwarty na sugestie. (2009/09/24 12:20)

Zdzichu

"Koleś" - skopiować link, żadna sztuka (http://www.gofishing.com.pl/p/pl/253/traper+coco-belge+dodatek+zanetowy+400g.html)
Mogę podać Tobie setki stron w tym temacie.
... a co ja napisałem, że z orzecha laskowego???, że dodajemy 50%??? że nie prawdą jest, że wzmaga apetyt??? że nie ma wpływu na trawienie? Czytaj uważnie.
Jeżeli na 1 kg. zanęty ktoś doda 10 dkg. "coco-belge" to zmutuje ryby??? A tak na marginesie - rzeczywiście po sraczce mamy wilczy apetyt !!!???
Ale cóż, wiecie lepiej jesteście expertami.

Pozdro ... (2009/09/24 19:37)

u?ytkownik8030

Prawda jest taka, że jeśli jutro jakiś producent doda do swej zanęty jakiś nowy środek który będzie powodował wzmozone brania (nie ważne w jaki sposób), a bedzie to środek zabójczy dla ryb na dłuższą metę, a co gorsza będzie go mozna dostać na rynku i dodawać do własnych zanęt, to zawodnicy (czyt.sportowcy) nie cofną sie przed jego stosowaniem. Nie będzie ważne, jaki to ma wpływ na środowisko i na zdrowie ryb, byle na półce w chałupie stał śliczny, błyszczący wazonik z inskrypcją - dla "najlepszego"......

A o jakich mutacjach Kolega pisze? Chyba jakoś odbiega Kolega od tematu, bo nikt nie zarzucał Koledze niczego. (2009/09/24 20:54)

Zdzichu

Zgadzam się z kolegą, jeśli chodzi o tego typu "wynalazki" (jakieś nowe środki, o których wspomniałeś).Jednak jak wszystko, stosowane z umiarem, rozsądkiem, nie powinno być szkodliwe. Osobiście nie używam tego badziewia, stosuję tradycyjne zanęty, nie mam też żadnego "wazonika", łowię dla własnej satysfakcji. Od tematu nie odbiegłem. Pisząc zmutuje powinienem ująć to w " ". (2009/09/24 23:38)

Figaro

Szanowny kolego "Zdzichu", przede wszystkim moje słowa nie były kierowane do Ciebie. W związku z tym dziwi mnie napastliwy ton Twojego posta skierowany do mnie. W swoim poście twierdzisz , że coco belge ma tylko walory smakowe i nic więcej i taką wiadomością wprowadzasz ludzi w błąd. Ja usiłuję to wyprostować, a że mi nikt nie musi wierzyć, dlatego posłużyłem się skopiowaną ulotką producenta na temat właściwości tej mikstury. A z Twojej riposty można wnioskować że szukasz zaczepki. Pozdrawiam (2009/09/25 08:59)

Zdzichu

W takim razie źle to odebrałem, przepraszam bardzo i zwracam honor.

Pozdrawiam (2009/09/25 09:24)

Figaro

Zdzichu, my nie musimy sie głaskać, ale myslę że na tym forum można poznać wartościowych ludzi i wymienić doświadczenia. Połamania kijów. (2009/09/25 10:31)